Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A nas opet pa ne zaobilazi ništa. OPET PADA I TO MUŠKI . Samo još škrge da nam izrastu .
Al na ovo treba gledati sa vedrije strane , sad možemo da se preorjentišemo na uzgoj morskih algi pošto je ovo mnogo vode i za pirinač
 
Od jutros pada sa prekidom od sat vremena..
a sada onako pljusak..
tako da mi seno pokoseno uredno kisne na tri hektara vec nedelju dana...
lepota.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod nas kise ni na vidiku narednih 15 dana...strasno koliko Vojvodina (ne)dobija padavina kad se sagleda celokupna kolicina u zemlji
 
Ljudi ima li ovome kraja . Pljusak ponovo i ponovo traje . Nemam kišomer ali ovo će na neko zlo da izađe , ovo je mnogo velika količina vode.
 
Ala nas je pokvasilo.....za pola sata 28 litara, sto lagane sto pljuska, ali bez grada srecom

Ovo je bukvalno, na jednoj njivi pada ko luda, a na drugoj sija sunce !

kisa1.jpg
 
Kod nas nisam merio ali mislim da je palo za nekih 2 sata vise od 40 l po m2. Ako je bila svuda kao po selu cista onda nista ne moze bolje biti.

- - - - - - - - - -

Nisi merio Gorane?
 
Nisam ni ja merio nego od oka nisam baš smeo preterati sa procenom.

- - - - - - - - - -

Sad zvao u Recoltu jedan ima preko 20 l a jedan je pun nisu sigurni da li je bio ispražnjen.A javili iz mlina u Velikoj gredi da je 30 l u kišomeru .još Cici da se javi i slika će biti potpuna.
 
Nisam ni ja merio nego od oka nisam baš smeo preterati sa procenom.

- - - - - - - - - -

Sad zvao u Recoltu jedan ima preko 20 l a jedan je pun nisu sigurni da li je bio ispražnjen.A javili iz mlina u Velikoj gredi da je 30 l u kišomeru .još Cici da se javi i slika će biti potpuna.
Potvrdjujem tacnost za kolicinu padavina.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo mene u Bg ponovo.


Kada sam krenuo,u Novom Selu je bila samo sipeća kiša.Negde od kraljevačkih predgrađa je naglo pojačala i prešla u pravi pljusak,koji je bio i u samom gradu a i dalje u selima ka Čačku.Nešto malo pred medovih Mrčajevaca je oslabila.Zatim dalje suvo ka Atomskoj Banji,bilo je i Sunca.Vrhovi Majdana su bili u magli.Dalje od Gornjeg Milanovca pa do Lazarevca pretežno oblačno,uz nešto sunčanih perioda.


Kako smo se približavali samom gradu,nazirali su sve tamniji i opasniji kumulusi.U naselju Žarkovo je prvo bilo par krupnih kapi,dok je taman kad ja stigoh na glavnu autobusku krenuo jači pljusak.Zagrmelo je par puta.


Svi vodotoci u slivu Zapadne Morave su poprilično nabujali.

U Novom Selu nakon jedne ture jače kiše,sada učestali jaki pljuskovi sa grmljavinom :kisa:

EDIT:IZlila se reka Bjelica,Zapadna Morava raste kao luda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh