Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sabac katastrofa, manji kanali se povlace i to je ok.Kanalizacija puna i bez nekih izgleda za bolje u skorije vreme.Drina se izlila u sirini od 7 km na levu i strnu prema Srbiji konkretno kod mesta Prnjavor.Sabac se sprema da doceka najvisi nivo Save u istoriji.Uglavnom mnogo nezgodno.........Plasim se i za Srem.............Loznica i Krupanj kompletno okruzeni vodom, putevi neprohodni.
 
Ако се у насељу 29-ти новембар не затвори насип, оде миторвица под воду. Управо сам се чуо са оцем, који ради у Сектору за Ванредне Ситуације....У новом саду за сада је све ОК захваљујући новом насипу који је пре две године урађен, али сам чуо да је Футог наводно угрожен...
 
Ne kazu dzabe "Sirotinjo i Bogu si teska"
Ma nek nas potopi vise i nek sve ode u PM, i onako nam je drustvo otislo tim putem.
 
Imas ti pravo Mindjusar ali trebas imati na uvid da takve kise odjedan put a preko celokupne povrsine Srbije, Bosne, Vojvodine ... nije skoro nikad bilo u takvim kolicinama.

Kako nikad?
Postavljao sam snimak vec,ali ga kanda niko nije pogledao.
Tada je za 4-5 sati palo 100lit.Pa nikad nismo izasli na tv-u...
 
Зумис ус они преко баре америкењци имали зиму какву нису никада имали, Нас је ето погодила ова киша, као из потопа и причи о Ноју и његовој барци. Све ово има везе са покушајем контроле времена, од ових моћних држава, на првом месту су САД и Русија. Сећате се када је пре пар година Русија попрскала ко зна чиме оне облаке за 9. Мај Дан победе, како не би било кише, па су имали сушно лето, какво никада није били до тада у Русији и плус огромни пожари.

Човек се игра са природом мислећи да може да је укроти, али се грдно вара, па ето сви ти покушају се вишеструко обију о главу људима. Данас поплаве код нас, сутра ће негде бити неки нови цунами...Људи су паразити на овој планети и ништа добро јој нисмо донели и има да нас истреби као динсоаурусе...
 
Nije baš tako,jednom sam čitao negde rekordne količine padavina u istoriji,na teritoriji stare Juge,ako se dobro sećam,u Banja Luci palo za manje od 24časa preko 200mm,pa...
 
Ovde nisu u pitanju rekordne padavine po jednom gradu vec u pitanju je mnogo veca teritorija. Zato su se napunile sve reke a ne lokalani pljusak da podigne nivo samo jedne reke!
@Kish dobro je sto niste bili na tv-u. Ovo sta se desava juznije je jako zalosno i tesko!
 
U Vrscu od juce popodne nema kise ali ima vetra !


photo-0002.jpg
[/IMG]FIrma,12.00 sati
 
Зумис ус они преко баре америкењци имали зиму какву нису никада имали, Нас је ето погодила ова киша, као из потопа и причи о Ноју и његовој барци. Све ово има везе са покушајем контроле времена, од ових моћних држава, на првом месту су САД и Русија. Сећате се када је пре пар година Русија попрскала ко зна чиме оне облаке за 9. Мај Дан победе, како не би било кише, па су имали сушно лето, какво никада није били до тада у Русији и плус огромни пожари.

Човек се игра са природом мислећи да може да је укроти, али се грдно вара, па ето сви ти покушају се вишеструко обију о главу људима. Данас поплаве код нас, сутра ће негде бити неки нови цунами...Људи су паразити на овој планети и ништа добро јој нисмо донели и има да нас истреби као динсоаурусе...
Jeste to je tačno isto su rusi zasejavali oblake nekim srebrnim raketama kad je puko černobilj da se radijacija ne širi,pa kinezi isto zbog sušu pa dobili isto ovakav potop,a ameri ako bato vole oni preplanulo telo na kalifornijskom suncu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Hteo bih ovim putem da se ponudim, i da ponudim svoju pomoc, onima kojima je potrebna. Bilo da se radi o nekome sa foruma, nekome ko je vas, nekome koga poznajete. Pomogao bih fizicki, ako treba da se brane brane i bedemi, ponudio bih smestaj porodicama sa malom decom koja nemaju gde da prenoce, ponudio bi da podelimo sve sto imam,pa koliko imam. Ako treba ili znate nekoga kome treba, javite. Pomozi Boze svima nama.
 
Hteo bih ovim putem da se ponudim, i da ponudim svoju pomoc, onima kojima je potrebna. Bilo da se radi o nekome sa foruma, nekome ko je vas, nekome koga poznajete. Pomogao bih fizicki, ako treba da se brane brane i bedemi, ponudio bih smestaj porodicama sa malom decom koja nemaju gde da prenoce, ponudio bi da podelimo sve sto imam,pa koliko imam. Ako treba ili znate nekoga kome treba, javite. Pomozi Boze svima nama.
Svaka cast.Za svaku pohvalu.Da smo svi takvi,mozda nam se sve ovo nebi ni desavalo.:ppozdrav:
 
Odakle vise pada,kod nas se u ritovima vec stvaraju jezera a kanali na nekim mestima prelivaju.Kasnije ili sutra ujutru krecem u njive peske gde lezi voda da iskopam do kanala a bice i slika u kakvom su stanju kanali kod nas,i zasta mi placamo naknade za odvodnjavanje.

Nije baš tako,jednom sam čitao negde rekordne količine padavina u istoriji,na teritoriji stare Juge,ako se dobro sećam,u Banja Luci palo za manje od 24časa preko 200mm,pa...
Ma padalo je i kod nas vise kise pre koju godinu, godina.. u vise navrata. secam se da je oko kuce sve plivalo kao jezero, u odnosu sta je ovih dana reklo bi se nije strasno.
 
Poslednja izmena od urednika:
103Litre cernozem Sremacki upija jos ne zna ni on kako sreca sto je radjeno po suvom pa nije nabijeno zemljiste,a po ulicama pliva voda 20cm...
I za sve ovo je kriva drzava jer ne rade NISTA ni nasipe ama nista samo im je usrani Beograd u ustima .
Kada vidim kako se ljudi pate izvlace stoku spasavaju se kako mogu nedaj Boze nikom drzava je sve kriva treba na proteste cela Srbija pregaziti Beograd dokle vise samo oni,a ostali nista.
1oo% si u pravu!!!!!!
 
Код нас око 14 часова киша престала. Коначан биланс падавина око 80 литара /метру квадратном за ова три дана. Док је падала у дворишту било воде, ево сад, пар сати по престанку падавина вода се скоро повукла, упија земља без проблема. За разлику од овог зла јужније код нас само пристојна киша уз јачи ветар и пад температуре.
 
Kod nas je voda pocela da ulazi u selo i da plavi kuce po obodu. Pumpe ne uspevaju da odvuku vodu u Savu. Kanal Jarcina je poplavio nizi deo sela i manji deo atara. Vodostaj raste iz sata u sat. Kisa neprestano pada. Na pumpi su mi rekli da u toku noci ocekuju nadolazak vode. Ako situacija bude takva kakva predvidjaju da ce biti za par sati moram evakuisati stoku sa salasa koji je u nizem delu sela, a gde cu sa njima ni sam ne znam.
 
@ban.novo selo
Sve pohvale za ponudu.:bravo::ppozdrav:

Ако се у насељу 29-ти новембар не затвори насип, оде миторвица под воду. Управо сам се чуо са оцем, који ради у Сектору за Ванредне Ситуације....У новом саду за сада је све ОК захваљујући новом насипу који је пре две године урађен, али сам чуо да је Футог наводно угрожен...

Jedan manji deo Futoga uvek bude poplavljen i kada odvali zesci pljusak, a ne sada. Pravili su kuce tamo gde to nije predvidjeno ali sada je to "kao" urbanizovano dok ne odvali dobra kisa. Tako da Futogu nema opasnosti od Dunava nego samo jednom manjem delu od kisa koje se ne mogu odvesti.

Ponovo odvalila kisa ali bez vetra.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh