Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lijep pozdrav svima i drugarski savjet svima u inace ugrozenim podrucjima. Na vrijeme izvedite stoku i spasite sto se spasiti moze. Plavi sto nikad nije plavilo, nezapamceni vodostaji u BiH, Sava strasno brzo nadolazi. Zaboravite prijasnje poplave i nemojte se ravnati prema njima. Istina vodostaji kod nas u opadanju ali pitanje je kako ce Sava podnijeti toliku kolicinu vode, nadam se da ce sve da bude kako i treba al' daj Boze...
 
Andrija - UZAS je SVUDA!!!!!!!! Nema gde nije stigla voda kod nas na Mlavu!!! Sad je poplavljeno sto nikad nije bilo!!!! Dolazis sutra ovamo u rasanac ja sam tamo ceo dan....

Ko je taj sa 560 i kad je upao??? Bio sam pre jedno 2 sata tamo i nije ga bilo??? :sta:
Ma nemam pojma ko je, izvukao se nekako i nastavio dalje, pratio sam ga pogledom do krivine.
To je bilo oko 5-6h, dosao je iz pravca Rasanca.
 
Nemojte se igrati brza je voda i nosi traktore ko od sale!!!

Evo ovde moj drugar sa rakovicom ZAMALO da nadrlja!!! Nosi ga kao da je pero!!!

051614072012.jpg


Moj komsija sa donje strane puta!!!!! Voda je prelila nasip i za 10min SVE je ovo bilo ovako pod vodom!!! Covek ima 30 krava i dok je sve uspeo da izvuce za mehanizaciju je bilo prekasno!!!!!!!!! Ostala je SVA mehanizacija samo je uspeo 2 traktora da istera ostalo SVE pod vodom 1-2 dubine!!!!!! Cisternu je voda nosila iz donjeg dvorista i na kraju je zaglavila ovde kod silo jame!!! Posle se dosetili da otvore ventil da je napuni voda da spadne na dno da je ne bi reka odnela!!!

051614112452.jpg
 
Ljudi nemam rijeci najebaliste i to je blago receno, neznam sta da vam kazem osim da se drzite,, i kod mene je sava prilicno kriticno ali se nadam da ce sve dobro proci...
 
Ciro,ovo je strasno kod vas.Dace Bog da se prekinu ove padavine i povuce voda sto pre.Zaista je zalosno gledati ove slike,a kamo li prezivljavati sve to.
 
A da kod nas se jedan sa 533 nije izvukao savladala ga buica i odnela do iice sadasnjeg recnog korita!!! Tu su ugasili traktor i ostavili ga!! SAd kako cujem traktor se prevrnuo i verovatno je na dnu reke sada... Ako je informacija tacna... Pala je noc i tek sad postaje JEZIVO!!! :udri:
 
Kod mene od utorka posle podne do sada oko 79-80 litara, a od toga od sinoc do danas posle podne oko 33-34 litre.
 
Ciro,ovo je strasno kod vas.Dace Bog da se prekinu ove padavine i povuce voda sto pre.Zaista je zalosno gledati ove slike,a kamo li prezivljavati sve to.

Veruj mi druze moja kuca je na mestu na kome nemoze da stigne voda!!! A ceo dan sam sa ovim ljudima u vodi DO GUSE!!!!!! Presvukao sam se 10 puta jer sam se prihvatio da vucem sajle do traktora koji su ostali pod vodom,neki su ostali bez akumulatora pa sam preko te vodurine prelazio jos i sa akumulatorem!!! Neke sam uspeo da upalim 2 a jednog sam nekako uspeo da privezem za poteznicu (morao sam ceo da bucnem) jer voda prevelika... Nekima nema pomoci do kuca se nemoze stici ni camcem koliko je brza voda!!!!!!
Neki su uspeli da isteraju automobile na mostu i jedan traktor jer je tu suvo... Na ovoj slici se vidi da na mostu stoje zarobljena vozila koja nemogu vise ni ovamo ni tamo jer je sa obe strane mosta voda prevelika a sa donje strane jos i VECA!!!!

051614072012.jpg


Samo da se zaplace sa ovim ljudima od muke.... :spavam: Sace slike atara!!!
 
Ljudi ovo je strašno šta se dešava svaki đavo navalio na ovaj napaćeni narod u Srbiji, držite se i spasavajte prvo život pa sve ostalo jer živ čovek uvek može da krene dalje uz vas smo kod nas je malo stala zemlja za dva sata sve upila inače palo je oko 120l
 
Evo ovo je slika sa 2 sprata moje kuce preko reke na dole u dolnji deo atara gde je stanje NAJGORE koje se ikada desilo!!!!

img0090.jpg


Kod ovog usamljenog drveta usred vode je moja parcela pod vodom!!! 2h Psenice tu imam!! Inace poplavilo mi 4h Psenice,1h Soje i 1h Lucerke i "mozda" 1h Kukuruza ali do te njive sad nemogu nijednim putem tako da nije sigurno ali sobzirom na velicinu vode racunam je....

Ma bolje da poplavi atar nego ljudima kuce i sve sto imaju!!!

img0088.jpg


- - - - - - - - - -

Sve je poplavljeno sve do onog podnozija brda u daljini!!! Tu pocinje negde atar drugog sela!!!! :udri:
 
Ljudi da vam ja kazem nesto,mozda ce neko ovo da pogresno shvati.U ovakvim siutacijama kao sto je sad spasavajte stoku i BEZITE,je**s kuce i mehanizaciju vazna je GLAVA.
 
Sinoc kad smo ujaka evakuisali voda je nadolazila 30 cm za 10-12 minuta.

A kod nekih ljudi koji su bas iza nasipa voda je nadosla 2-3m za 10min!!!!!! To je jezivo bilo gledati kao vodaopad!!!!!!!!! Tim ljudima je SVE takoreci ostalo pa i stoka pa smo to danas vadili sta se izvaditi moze a nije bilo resenje ni mehanizaciju ostaviti pod vodom dok se reka ne povuce a to nece skoro... Sta se nemoze tome niko nemoze pomoci......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh