Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene sve što nije palo juče pašće danas.Sad došao iz Zrenjanina i tamo je izgleda više palo.Njive se cakle od vode ,a depresije su uveliko već pune.
 
Kisa pada,ne odustaje!Kanali ne mogu da postignu!90l palo do sad!

Sinoc.....
fotografija0191.jpg


....danas!
fotografija0192.jpg
 
Ja spremio plug i traktor asove i lopate i da krenem kisa krenula odlaze se do stajanja kisa,u potesu je ocaj...
 
Mi malo bili za zelenu hranu i pored V.Morave nije toliko strasno kako je u drugim gradovima, znaci mogu da se "pohvalim" da smo i dobro prosli. Mada voda jos nadolazi..



Jos da napomenem da je jedinstvena prilika da se opere traktor od ispod.. Za to je zaduzen bio nas clan Zarko.
 
Ja sam na brdu ali postoje glasine da je krenukla jalovina sa Rudnika. Ako se to godi zatrpace nas jalovina do cacka. Neka nam je bog u pomoci.
Nije proverena informacija ali postoji sa vise mesta.
Zamalo da pukne ona brana,al juce bila vojska,pa su nesto ojacavali,i radili neke drenaze,tako da ce izdrzati ove kise
Nego cujem da je napukla brana na moravi i to ona najveca na jezeru medjuvrsje,to ako pukne ima da bude6m vode u cacku
 
Odakle vise pada,kod nas se u ritovima vec stvaraju jezera a kanali na nekim mestima prelivaju.Kasnije ili sutra ujutru krecem u njive peske gde lezi voda da iskopam do kanala a bice i slika u kakvom su stanju kanali kod nas,i zasta mi placamo naknade za odvodnjavanje.
 
Фала богу па су код нас у чалми прочистили неке канале тамо где су ниже њиве, па како сам чуо раде посао са одвођењем вишка воде....87 литара за 24 сата је пало у селу и колико ми се чини да ће пасти још макар 50% од овога што је пал одо јутрос...иначе имам велику њиву на фрушкој гори и један део однела ми вода соје за првомајске празнике, а сад ће вероватно и остатак отпливати ко зна где....
 
Gledao sam slike iz Mitrovice.U naselju 29-ti Novembar Sava samo što se ne izlije.U Mačvanskoj se već izlila,haos,haos.
 
Kod mene sad tek pada a i do sad je bila katastrofa,brana na jezeru Drenova preliva tako da ovaj potop i poplave što su do sad bile su dječija igra šta će da bude.nema nam druge nego pomoliti se dragom Bogu i pomiriti sa sudbinom a ona je teška propast.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh