Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opet pada,stanje redovno,upija zemlja vodu jos uvek,mada vidim da se voda u bunaru podigla do 40 cm od povrsine zemlje.Vidim i da su radnici lokalne zadruge izasle u atar,izgleda da negde stoji voda.
 
Mindjušar otvoriš taj excel fajl (ili bilo šta drugo što je trenutno na ekranu ) stisneš ctrl+print scr duugmence na tast ) , to kopira trenutni sadržaj ekrana , zatim otvoriš npr paint program , onaj za crtanje što obično klinci koriste , ideš ctrl+v i onda tu sliku snimiš negdje u my doc ili sl . Poslije tu sliku digneš kao i druge što radiš .

untitledaa_zpsc215aee9.png
 
Напокон ветар стао нема га ни дашка али зато киша пада.
 
Zanimljivo je ovde , prošli smo sa jako malo padavina u odnosu na ostale , pratio sam na radaru juče i sinoć stalno neka rupa ovde sve pada okolo . Pored toga Vrbas je izlio do nezapamćenog nivoa prijeti da predje nasipe .To je već treći put ove godine . Sava je već ranije izlila ponegdje a sad će da pojača . Rijeka Vrbas naglo izlije ali isto tako se brzo povuče , a Sava kad izlije tu nema povlačenja mjesec dana. Imam jednu njivu skoro 3ha kukuruza tu je voda trenutno par metara dubine , 30 % od nje je već otpisano , a ovo ostalo ipak može ostati ako se brzo povuče . Put Laktaši-Srbac , to je ona magistrala 25 km bez krivine , je sad ko Jadranska magistrala samo treba izdavati Zimmer frei.
 
Naka nam je Bog na pomoći.Ja cijelu noć nisam spavao a u brdu sam,do 1 iza ponoći sam bio kod kolege koji je uz Ukrinu.Za sad mu teče oko kuće ali nije još ulila ali kako najavljuju padanje teško da ostane suh.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh