Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hteo bih ovim putem da se ponudim, i da ponudim svoju pomoc, onima kojima je potrebna. Bilo da se radi o nekome sa foruma, nekome ko je vas, nekome koga poznajete. Pomogao bih fizicki, ako treba da se brane brane i bedemi, ponudio bih smestaj porodicama sa malom decom koja nemaju gde da prenoce, ponudio bi da podelimo sve sto imam,pa koliko imam. Ako treba ili znate nekoga kome treba, javite. Pomozi Boze svima nama.

Svaka ti cast brate!!!
 
Smederevska Palanka
slika1703.jpg

slika1705.jpg

slika1709.jpg

Nivo vode se povecava, sve je poplavljeno jednom recju uzas...
 
Cijeli dan branimo jedan nasip od Vrbasa , uspjeli smo postaviti branu sa vrećama pijeska 3-4 reda u visinu preko 2 km dužine i zasuti zemljom sa strane za par sati . Mislim dabi bez toga poplavilo i selo i pola opštine , druga polovina je već pod vodom . Dokaz da se može kad se ljudi slože.


DSC04549_zps7a98823a.jpg



DSC04550_zps67e5ca4b.jpg


DSC04548_zpsd12468df.jpg



Inače veličina poplave je nezabilježena u istoriji , sva ta količina vode završava u Savi , svi koji žive u blizini Save moraju da svate krajnje ozbiljno , Sava će noćas , sutra i prekosutra sigurno dobiti količinu vode koju nikad nije dobila .
 
Oblačno sa slabom kišom skoro čitav dan.


Ljudi kolika je Zapadna Morava,to je strašno !Jedan od najviših vodostaja u poslednjih ko zna koliko godina ! :sjasi:


Prava je sreća što Ibar nije toliko nabujao,inače bi to bila opšta katastrofa,posebno sa druge strane (komšijine) Morave.

Voda je ponovo došla do ovog brda kao prirodne barijere,s tim što je umesto 10-ak cm dubine u prošlom talasu sada tu voda duboka i do 2metra !


Treba ovo uživo videti,slike ne mogu da prezentuzuju razmere ovog izlivanja....kako li ovo izgleda iz neke više perspektive mogu samo da zamislim !


Ovako je bilo prepodne:
photo-21.jpg



photo-22.jpg



photo-23.jpg



A ovako popodne,pri vrhu vodenog talasa,sada već vodostaj stagnira ili opada:


photo-24.jpg



photo-25.jpg



Novoselska reka se vratila u korito.
 
Kod mene je prošle godine palo 115 litara za 1h i 15 minuta.Verovali ili ne bila je bolja sitiacija u ataru nego posle ova tri dana i nepunih 90 litara.
 
Ljudi mi odosmo u k...c Sava nadolazi 20cm na sat,u njive voda iz kanala izlazi sigurna propast,ali bitno je ostati ziv i zdrav i na broju.
.
 
Poslednja izmena od urednika:
Blagi uzas i kod nas u opstini!!!!!!! Skoro sva sela plivaju u vodi!!! O ataru necemo ni da govorimo... Ja licno nemam bas mnogo zemlje pod vodom (4-5h) ali to nije razlog da se tesim!!!!!

Nekim ljudima je voda odnela 90% i domacinstva i sve je otislo!!!!!!!!! Danas sam se presvukao 10 puta pomazi ljudima da izvuku stoku,masine,pa i ljude smo vadili i trazili!!!!

Doslo je do tako naglog porasta vode zato sto je na kraju prelio nasip koji je sva ta domacinstva branio!!! Ljudi su bili sigurni iza nasipa preko kojeg voda NIKAD nije prosla i smatralo se NEMOGUCIM!!!!!!!!!!!!!!

img0095.jpg


Nakd bese put...

img0115.jpg


- - - - - - - - - -

Evo kako je juce izgledalo nasipi su IDALJE trpeli!!!!!! MEhanizacija i mi smo radili ali dzabe sve je bilo uzalud jer je voda porasla MNOGO..

Juce je ovako izgledalo!!!

051514160432.jpg


Tad se NIKO nije spremao za najgore svi su mislili da je MAksimum dostignut!!! Ali GRDNO smo se varali... Danas tuga koju nepamtim ja a i mnogo stariji od mene... Bice jos slika samo da prebacim...
 
Dragi moji forumasi mi u slavoniji poljuprivrednici gledamo b92 tv preko satelitske i znajte kad sve to vidimo znamo da vam nije lako uz vas smo i mislimo na vas sta reci jebes granice kao da se ta poplava desava u susjednoj opčini izdrzite seljak sve izdrzi na svojim ledima pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Ko god živi u blizini Save bolje da se sklanja , kad bi vidjeli koja količina vode je u Bosni a sve završava u Savi . Da ilustrujem , poplava je najmanje duplo veća nego što je ikad bila , to jedno , a drugo poplave su uvjek bile lokalnog karaktera , a ovog puta je poplavljena cijela regija .
 
pozz.. dosla je struja .. trenutno sam odsecen nemam gde u grad ne mogu most na Moravi blokiran . jezero ispred mosta , celi dan se bahtao sa agregatom spremao hranu za zivotinje ... u Grdici vrh talasa bio u 4h jutors podavilo sve zivotinje sto nisu evakuisali , strasno ljudi ovo ne mogu da vam opisem koliko se Morava prosirila ...
 
@Ciro malo pre sam prosao kroz Rasanc, prava katastrofa. Put za Pozarevac od Petrovca je potopljen.
dsc1665.jpg

Sa leve strane je reka Vitovnica, koju leti mozes da preskocis. Sa desne strane su njive i tu je dubina preko 2m.
dsc1670.jpg

Pacijent IMT 560 sa prikolicom.
dsc1688.jpg

dsc1691.jpg

dsc1692.jpg
 
Gledam slike i neverujem, uzas. Kod nas je stala malo pre na nepunih 170 l, i iz predhodnih kisa 130 l, na 300 l smo vec ... gornje lakse zemlje se drze a cim se pruga predje i ide nadole pocinje tandrbal
286srw3.jpg

sutra kopanje sisavaca ako stane :udri:
 
Morava slikana pre nekoliko meseci,u zimu mozda februar.

Inace mi smo na nekih 30-ak km od usca u Dunav i mislim da jos nije dosla sva ova voda sto je napravila haos.Kod mene nema opasnosti ali ovo je uzas sta se desava.
Inace i ovo danas i slika od pre su sa istog mesta slikane
 
Strasno.............. kod druga TRI KRAVE, KRMACA UDAVILE SE Iz MIokusa opstina Sabac

Sitnije telad ,junad ,prasad su spasli sto je moglo .....
 
Zapadna Morava tek pravi haos kod Trstenika daleko je do ušca u Dunav, neće tamo još 2-3 dana.
 
Andrija - UZAS je SVUDA!!!!!!!! Nema gde nije stigla voda kod nas na Mlavu!!! Sad je poplavljeno sto nikad nije bilo!!!! Dolazis sutra ovamo u rasanac ja sam tamo ceo dan....

Ko je taj sa 560 i kad je upao??? Bio sam pre jedno 2 sata tamo i nije ga bilo??? :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh