Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad doslo iz tazbine,tamo voda nekih 80cm i dalje raste,katastrofa ljudima usla voda u kuce,stale,pocepila ograde,kapije,katastrofa ziva,najavili sad dolazak vojske ,videcemo sta ce biti....
 
240 l do sad.Pada i dalje.Kolubara se izlila u selu Veliko polje,koje je nedaleko od nas.Evakuisu ljude.U mom kraju nema opasnosti da voda udje u kuce,ali u donjem delu sela je vec druga prica.
Vec sam pitao,ali nisam dobio odgovor-koliko su ovi nasi kisomeri tacni? Pitam,jer na tv pricaju da nije nigde palo vise od 170l :sta:
 
Kisa je pocela u Ponedeljak vece da pada, i nikako jos nije prestala. Rijeka Bosna protice pored grada, i kako je kisa padala nivo vode se digao do visine nasipa ( zadnji put se to desilo nekad 1960 i neke) i posle toga su napravljeni nasipi pored magistrale. Pokusali su napraviti da duzinom magistrale naspipaju sljukan, ali na jednom dijelu naspim nije izdrza, voda je usla u grad. Problem je sto je voda usla u grad gdje je najnizi, a drugi dio grada u kome pravcu voda sad ide je najvisa tacka, i voda nema gdje da odlazi, samo se povecava nivo vode u gradu..
 
Javili veceras nove padavine novih metar vode,ccc kome odgovara ovo vreme samo rusima da nas spaasavaju,hhh
 
Poslednja izmena od urednika:
Bar nije sneg pao,voda se sama skloni sputa a sneg treba da se cisti,


Stiglo 60 rusa avionom,nisi informisan,
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda nisam napisao celu misao al samreko sustinu,i kako ce sad doboj da vrati vodu u korito ako je nizi od reke,npr. kao novi becej naspram tise,ljudi jel samo u srbiji kriticno sta je sa okolnim zemljama bugarska grcka madjaarska
 
Poslednja izmena od urednika:
Javlja se u narodu teorija zavere da ameri hoce da nas uniste sa kisom.Prosle godine nas unistavali sa susom,ali bezuspesno pa sad presli na kisu.Psuji ljudi "bem ti amerikance,sta nam vise rade" pa rasturaju.:haha:
 
@Matic
Ako poznaješ Šabac pošto si u komšiluku, kuda nastavlja put pravo ka centru (u smeru u kome ovi voze) još nekih 200 metara je semafor pa sam ja tu desno. Ja ne pamtim ovako velike ove obodne kanale.

Evo snimka Save kod Šapca.


Ako poraste, preliće ovaj nasip a to ne pamtim. Čak mi je i nemoguće jer je sremačka strana delom nebranjena.
@Duško58 Najave su da će nivo Save još porasti, ona sa jedne strane i ovaj kanal sa druge i potopiće grad. A odakle, to se svi pitaju.
 
img20140515170551.jpg


- - - - - - - - - -

img20140515170843.jpg


- - - - - - - - - -

img20140515170905.jpg
 
Nisi razumio, nije grad nizi od rijeke. Nego je toliko velika kolicina vode da je rijek izlila iz svog korita i podigla se jos za visinu nasipa . tj. poravnala se s nasipom i probila nasip na mjestu gdje je pocetak grada, gdje rijeku od grada dijeli samo taj naspi na kome je napravljena magistrala, a u tom dijelu je grad najnizi, a u pravcu gdje se voda krece ka drugom dijelu grada, taj dio je vislji nego gdje je voda usla ( ali nije nizi od rijeke ), a i grad je udaljen od rijeke nekih 500m. Vjerovatno ce se voda vratiti kako je i usla, ili ce se morati kopati kanali, da bi voda izasla nekako iz grada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh