Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stiže leto krajem nedelje. Od srede povecanje nestabilnosti ali i temperature. Do kraja nedelje ce temperatura svakim danom biti za par stepeni viša uz česte i obilne lokalne pljuskove u popodnevnim i večernjim satima. U nedelju i početkom naredne sedmice veoma toplo sa temperaturama preko 30C.
 
Ljudi sta kazete na nadolazeci talas Dunava,jel ima neko problema sa visokom vodom,je licno imam 6 jutara na ne branjenoj zoni i po svim izgledima s.....e mi zito!!!::jako_besan::
 
Poslednja izmena od urednika:
Biće gadno kad se sva ova sila vode slije kroz Dunav i pogura i Savu "uzbrdo". Strašno je šta se dešava na zapadu, sestra mi je putovala u Njemačku u toku noći kada je počela ova oluja i kaže da je kiša padala takvom silinom da je saobraćaj na auto-putu gotovo stao i da onakvu kišu u životu nije vidjela niti je vjerovala da je moguće - kaže da to nije bila kiša već neprekidan mlaz vode na koji su naišli u Austriji i koji ih je pratio sve do Ulma u Njemačkoj. Maloprije smo razgovarali i kaže da je svaka rječica, potok i rijeka u široj okolini izlio, vanredno stanje u cijelom donjem dijelu Njemačke dok je u Austriji i Češkoj situacija daleko najgora.
 
Zaista je moćan bio taj padavinski sistem tamo....ponegde je palo više od 140litara za 24h.

Sva sreća pa su modeli 3-4 dana pred dolazak ciklona tačno pomerili te obilne padavine od naših krajeva ka severu i zapadu...da je nas pogodilo ja ne smem ni da pomislim šta bi se desilo...
 
Ja to samo iz meteorološkog aspekta :osmeh:

Nadiranje vode danas u Pragu,Češka:

2a5b4n8.jpg


EDIT:Nemačka,grad Passau-reka Dunav.Najviši vodostaj u istoriji: Kakav klip !


Dunav kod Bezdana na 30-ak cm od proglašenja redovne odbrane od poplava.U poslednjih 48h porastao 134cm...a tek ide ono glavno.

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/nrt_tabela_grafik.php?hm_id=42010&period=7
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh