Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baš se smračilo ka severozapadu,ali se još uvek ne vide kišne zavese u tom pravcu.Kišnih zavesa ima trenutno na Glediću,gde je dobar pljusak.


EDIT:I iznad mene se formira jedan pljusak,evo padaju vrlo krupne kapi kiše.


EDIT2:Žestok pljusak,ali vrlo brzo će stati.


Radar:


plkjuskovi.png
 
U nemackoj i Austriji poplave, dali se mogu ocekivati i ovde neki problemi s nivoom reka i kada?
 
Sada me je izuzetno jak pljusak promašio za svega kilometar-dva...tamo ka Moravi se ništa bukvalno nije videlo od jačine pljuska.Ovde je samo nakratko bilo pljuska vrlo krupnih kapi.Dunuo je pojačan severni i severozapadni vetar.

Vrlo dinamičan dan,pravi raj za meteo fanatike.

@
Farmer II

[TABLE="width: 479"]
[TR]
[TD="class: plavapozadina levo, bgcolor: #1A5AA6, colspan: 2"] Хидролошке најаве[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: siva75, bgcolor: #EBF8FB, colspan: 2, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: bela75 levo, colspan: 2"]Водостаји на Дунаву ће бити у већем порасту наредних осам дана са превазилажењем граница редовне одбране од поплава код Бездана 05. јуна, код Апатина 07. јуна, код Богојева и Новог Сада 07./08. јуна, а код Сланкамена 08./09. јуна.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
[h=1][video]http://www.blic.rs/Vesti/Svet/386016/Vodostaj-Dunava-najvisi-u-istoriji-u-poplavljenoj-Evropi-situacija-sve-teza[/video][/h]
 
Nikako da se vreme stabilizuje,malo-malo pa krene da sipi.Interesantno,malopre sam obisao neke njive i pored povremenih padavina zemlja poprilicno suva.Ocekivao sam neku vlagu,pogotovo sto nema mnogo suncanih dana a i temperature su nize,kad ono suvo.
 
Juce slusao RTS koji rece obilnije padavine za danas posle podne kad ono nista.Svaki dan neka najava za moj kraj da ce biti kisa i opet nista.Vise mi je svega dosta.Zasta li sluzi ovaj republicki zavod kad ne moze da pogodi jedared u sto godina.Prece ce corava koka da pogodi kukuruz nego oni prognozu.Kise nema pa nema.Oblacno ali koja je vajda od oblaka koji su prazni.
 
gledam prognozu za jun, pa ceo jun predvidjaju sa kisom, od 30 dana 20 dana kisa. da li je to moguce, sta smo mi xgresili
Pa vidi ovako, do sada u Srbiji svega 2 % njiva je bilo pod sistemima za navodnjavanje. Pošto je suša prošle godine učinila svoje, država nije sedela skrštenih ruku pa je sklopila ugovor sa Arapima oko najnovijih sistema za navodnjavanje koji već sada daju odlične rezultate.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh