Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
druze nisi ti video slike sto sam ja ubacivao, jedino sto mi je preostalo je da se salim :ppozdrav:
 
Pretežno oblačno i suvo jutro.Ima nešto vedrine ka istoku.

Po satelitu polako se kida oblačnost južnije od Zapadne Morave,dok je severnije ta oblačnost debela i kompaktna i vrlo teško će doći do razvedravanja,pa samim time i ieventualnih razvoja.

Takt 15,5°C.

BTW na Bezdanu u narednih sat-dva proglašenje redovne odbrane od poplava.
 
Ocekivao toplije danas a ovo da se smrznes...kako ce se podneti onih 30C sto najavljuju za koji dan...skoro 20 razlike u dva dana...ima da popadamo
 
Biće gadno ovo sa Dunavom....mislim da se ili potcenjuje intenzitet poplave ili se izgleda prikriva da ne bi u narodu bilo panike.

Čini mi se da je RHMZ pre par dana za danas najavio vrh talasa kod Bezdana (sada su ispravili srećom) a to je apsolutno suludo....pa u Bratislavi (Slovačka) ga tek očekuju danas kasno popodne ili sutra.

U Blicu piše npr. da Bratislava očekuje danas 960cm vodostaj,a Dunav je već sada prebacio 10 metara.

Austrija jutros:

970235_10151464064925143_1541344869_n.jpg
 
Prvo su rekli da kod nas nece biti potrebno proglasavati vanredne mere odbrane od poplava samo redovne, dok je danas gospodin Galonja najavio da ce biti proglasenje i vanrednih mera odbrane. Mislim da nisu ni oni jos sigurni sta se moze ocekivati. Ja pamtim poplavu 1965 godine. Ne ponovilo se.
 
Jezivo izgledaju ove slike...Ako krenu kiše ponovo biće problema i kod nas.

Još jedan depresivan dan u nizu,doduše prijatnije nego juče.
 
Nesto toplije nego juce, +15°C. Opet niska oblacnost, koja nema nameru da ode. Izgleda da nas ceka jos jedan tmuran i dosadan dan.
 
U Zr evo pljusti kao iz kabla vec 15 min. Lokacija gradska pijaca :) malo pre se vratio iz atara nema spartanja naredna 3 dana,u jednom delu atara dok u drugom sparta se vec 3 dana
 
Radarski snimak 11.15min mala tackica tacno na poziciji Zrenjanin, skoro da se i ne vidi. sigurno jedno 5l za tih 15 min je palo u gradu
.
 
U Apatinu je od jutros lepo vreme, sija sunce i ima malo oblaka na nebu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh