Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas palo za sat vremena 16 lit kako kaže Branko sad smo mirni nekoliko dana što se tiče špartanja.
 
SUBOTICAcom_06Jun2013_Subotica_920269.jpg





SUBOTICAcom_06Jun2013_Subotica_920249.jpg

Pogledajte i ostale slike :D evo linka :

http://www.subotica.com/slike/album-64064-subotica-poplave-u-subotici/4


A evo i jugica kako pliva :
 
Ja otisao danas da oprskam jednu preostalu njivu suncokreta,udario pljusak,jedva izasao iz njive,dolazim kuci prema selu,ni kapi nije bilo, sijao sunce,to je vazdusnom linijom svega 3-4km.
 
Kod nas pada slaba kiša u navratima.Juče predveče sam išao da oprskama skladove i krajeve na jednoj parceli gde mi je suncukret.Lepilo se za točkove baš dobro .Izgleda da dosta parcela ove godine neće videti špartač.
 
U Kikindi je upravo u toku pljusak kataklizmičkih razmera. :kisa:Voda stoji kanalima. Ne sviđa mi se ovo, opasno me podseća na 2010. Sad kad naiđe na Dunavu onaj poplavni talas iz Centralne Evrope, pa kad tu vodurinu upumpaju u DTD, 'vataćemo mi opet ribe po njivama. Ne daj Bože!
Sad sam se čuo sa učiteljem svog starijeg sina. Oni su na ekskurziji u Subotici i kaže uča da šetaju u kratkim rukavima i da nema ni oblačka na vidiku.
 
Sad dosao sa njive,zavrsio zagrtanje za ovu godinu i na ulazu u kucu krenule neke ekstremno krupne kapljice da padaju,lupa ja reko grad...Hvala Bogu,samo je pokvasilo asfalt i otislo ka Rumuniji...Molim kolege iz Padine,B.N.S,Kacareva da kazu da li je bilo nesto osim kise,posto se tamo najvise crnilo kad sam se vracao!
 

Ovo komotno mačku o rep! U Srbiji to može da važi možda jedino za Đalu. Nemamo mi ništa od prognoze za grad udaljen sto, dvesto, a nekome i četiristo kilometara vazdušnom linijom. Tražite prognozu po GPS koordinatama za svoje interesno područje na renomiranim sajtovima tipa NOAA, Weather2umbrela i sl.
Na primer za Kikindu, Banatsko Veliko Selo i Nakovo evo jedne tačke u ataru između ova tri sela 45'50''(lat.) i 20'32''(long.) Za Iđoš kod Kikinde 45'49' - 20'19''
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh