Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam juce pre podne ovro 3 lanca tritikalea lepo je islo vlaga malo veca ali se to kuci nosi za stoku i hteo da krenem u zito i od jednom odlaci i kisa, tek oprskala da ne moze da se radi i planirao danas od podna da krenem u zito ali kisa pocela pre oko sata i nista od posla,dobro je sto barem pada lagana nije pljusak, ali opet :kisa: :kisa:, :nono: :nono: , ali zato kukuruza ima da bude na jesen kao ''ladne vode''

Na kom sajtu dobrom gledate kretanje oblaka i prognoze, nasao sam neki ali nije nesto?
 
počelo i u Pazovi sada :kisa: a namrčilo se ko ...
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246357804[/time]_________________________________________________
danas smo bili da prskamo vinograd kod slankamena , led unistio jedno 20-30% grozdja , za sada , dole u ravnici kukuruzi ko rezanci
 
Kod nas je izdleda palo preko 100 l po kvadratu! Pada i dalje, vec jedno 45 min nezapamcena kisa, kaze moj deda koji ima 71 godinu! Sve pliva!!!!! Od zitamozemo slobodno da se oprostimo!!! :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: :kisa: :kisa:
 
U Vojvodini strašna nevremena :

27zxgte.jpg
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Kako je kod vas Sandore? Jel bilo mlogo kise?

Nije bilo vetra ni grada i kiše nije palo "mnogo " ( oko 20 l / m2 ) ali mi se čini da će da pada i u naredna 3 sata :sta: :sta:
2ic41o5.png


_________________________________________________Post je spojen: [time]1246359945[/time]_________________________________________________
Stiže mi nova tura tresu se prozori kako grmi :kisa: :udri: :udri:
 
i kod mene kisa nisam isao da proverim kisomer od 9 sati ali ima sigurno preko 20 litara posto je u 9 bilo 10 L. doduse mirna kisa ali sto kazu ode zito, pa i suncokretu vec skodi on je suncana biljka on sad cveta treba pcele da rade da bi ga oprasile ali nece ni one po kisi, mada je i kukuruzu vec preko glave
 
Evo radarske slike ovog oblaka koji je zahvatio veći deo vojvodine

10frhnp.gif

_________________________________________________Post je spojen: [time]1246362424[/time]_________________________________________________
DOOOKLEEEE će više ? :sta:

2jy0s7.gif
 
Kod mene u gradu palo 13lit ali u jednom delu atara mnogo više ko zna koliko ali sigurno preko 50lit. Od žetve ništa sigurno ove nedelje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh