Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
šandor je napisao(la):
2jy0s7.gif

ovaj oblak je prosao iznad mene i palo samo 3 litara ::jako_besan::
 
Padala je pola sata-sat 5-6 litara nije strašno ali je produžila i odložila poslove na par dana jer je u ataru blato
 
Au ne mogu da verujem taman da izadjemo sa kombajnom pre podne kad ono neki oblaci u kur..,onda pocelo da pada po celom ataru sada bio neki pljusak ne nesto obilno puno mozda nekih 8lit. Kako Vi ostali kazete lose nam se pise,inace mi juce kosili popodne do kasno uvece imalo od 16,5 pa do predvece kad smo kosili nasu jutros predao 15% vlage.
Mamicu mu mislio sam da cu i izugariti dok dodje Exit pa da se zaje..vam,sad ne znam kad ce ovoj zetvi kraj.
Idem da otvorim pivo sta kazete,ko ga je.. nek ide u materinu... :ppozdrav:
 
Daj bože da pogreše . Ali ja mislim da najmanje 10 dana neće da se prosuši. Šta vi mislite ? :bravo:
 
Evo spustila se i kod mene piči li piči.Nek ide u očin ne možemo ništa protiv učiniti a od jeda i sekiracije možemo samo dobiti čir na želudcu.Ne može se prosušiti jer je stalno tmurno vreme da grane sunce i uprži par dana osušilo bi se i moglo bi da se radi ali ovako mrka kapa
 
juče umal' nisam pao u nesves'..idem da obiđem kukuruz kad čovek vrši žito. kaže jednu prikolicu je ovršio 13.5% vlage.a u petak smo imali onaj kijamet.ako tip ne laže, 3 dana po 30 stepeni je dovoljno za start. ostade mi jedna parcela neovršena i planirao sam danas, al' se razoblačilo tek oko podne pa sam odustao. da nisam video čoveka da vrši, ne bih ni otiš'o da pogledam svoje žito, jer sam račun'o bar još 3 dana ništa..
za sutra kod mene u najavi 25l kiše.
šta da se radi...tako je kako je...što je bilo do mene odradio sam a bog nek vidi šta će...
 
Pre podne sam oprskao repu od cerkospore i sirka, i nakon sat vremena kiša, koja je padala sigurno 4 sata.
 
Ljudi previse smo se zalili da je susa,eto nam ga sad.
Od uspravnih zita ce biti nesto,ali ce ona polegnuta katasrofalno stradati. Zato sejte sami niza zita. Mada ovolika voda nicemu ne treba,na biljke je isti stetni uticaj i puno kise i puno suse.
 
Danas sam nosio stajnjak pre kise i usput gledam zita - koliko ima otresenih to je cudo jedno! Vec je prezrelo, koren truli, pipnes ga i on se iscupa! A jos ni jedan lanac nije ovrsen, samo jecam i to ne sav. Danasnja kisa - 95 litara po kvadratnom metru!!! Imam 34 ha zita na drzavnoj tabli prema Debeljaci, samo se nadam da nije bilo kao u selu... :udri: :udri: :udri: ::lose:: ::lose::
 
Kao sto ste vec primetili, ja se nikad ne ljutim :ppozdrav:! A podatak 95l 100% tacan, komsija ima kisomer. Padalo je sat i po ko ludo! U zivotu nisam vido takvu kisu. Sve zivo pliva! Kanali pored puta se prelivaju... Strasno! ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Kod mene palo 40 l , kod tebe 95 l a na državnoj njivi prema Debeljači sigurno 85 l na to sam mislio :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh