Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene jos nista ali je sve crno i cuje se grmljavina iz pravca Kikinde.Juce smo imali kise nad selom malo ali u deo atara prema Kikindi je stajala voda.
 
mi smo do sad izbegavali od utorka kisu ali popodne nas nije promasila za 15 min. 26 litara kod mene sreca bez leda bar u selu a u taru ko zna?
 
Kod nas od cetvrtka nije bilo znacajnijih padavina i ako bog da sutra ili u utorak nastavimo vrsidbu!
 
Kod mene u mestu nije bilo neke ozbiljnije kiše ali samo 3.5 km od sela (u tom delu su moje njive) je palo popodne 34 litre. :kisa:

Šta će biti sa žitom, može li da se desi da proklija ako nije poleglo?
 
kod nas je trenutno maglovito vreme i cale kaze da idemo zaoravati sirak i kopati :udri: :zli: :zli: ::samo bes:: ja nebi isao to da radim ionako je zemlje jos vlazna ali on kaze da se tamo da zaoravati pa sta bude bude....
 
Sto je u atar zapara,kao da je 40 stepeni.Isao sam da oprskam krastavce , a kao da sam po meni prskao .Curi znoj sa svih strana.Grozno.
 
dukej je napisao(la):
Kod mene u mestu nije bilo neke ozbiljnije kiše ali samo 3.5 km od sela (u tom delu su moje njive) je palo popodne 34 litre. :kisa:

Šta će biti sa žitom, može li da se desi da proklija ako nije poleglo?
Ako se dobro secam, pre nekih desetak godina smo zetvu poceli krajem juna, a zavrsili krajem jula. Kisa je lupala dan za danom, zlo jedno. Ne secam se kakav je bio hektolitar, verovatno slab, ali na nepolegloj psenici nije bilo klijanja u klasu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh