Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e kad bi mogli da ti posaljemo ovu nasu da padne i kod tebe ,sto jest jest nama je vala dojadila,mada cemo mi opet kukati za mesec dana kada bude stala
 
1z3sdb5.jpg

izvor:Tanjug
[ 17:17 / 30.06. ]
Nevreme na severu Srbije
Pljusak izazvao neprilike i probleme u Beogradu
Snažno nevreme, sa kišom, grmljavinom i jakim vetrom, zahvatilo je nešto pre 14 časova sever Srbije, a posebno Beograd i Novi Sad.
Vatrogasno-spasilačka brigada Beograda primila je veliki broj poziva zabrinutih građana koji su prijavili da su im podrumi i stanovi poplavljeni, kao i da su im automobili pod vodom. Automobile koji su ostali parkirani ispod nadvožnjaka u blizini beogradske hitne pomoći, voda je potpuno prekrila. Iznad vode ostali su samo krovovi. Voda je nadirala i u kola koja su bila parkirana uz ivicu nadvožnjaka. Zbog velike količine vode, saobraćaj je zaustavljen. Ni kola hitne pomoći ni policije nisu uspela da se probiju. Potopljeni automobili bili su atrakcija za iznenađene građane, koji su ih slikali kamerama mobilnih telefona. Iako većih gužvi i zastoja nije bilo, saobraćaj u glavnom gradu otežano se odvija. Gužve su na autoputu, preko mosta "Gazela", a manji zastoji su i u Ulici Kneza Miloša. U Valjevu su danima zbog začepljenja kišne kanalizacije poplavljeni brojni podrumi u pojedinim gradskim naseljima. Građanima Valjeva, ipak, za sada ne preti opasnost od izlivanja reka. Prema prognozama hidrometeorologa, u Srbiji se do kraja dana mogu očekivati kiša i lokalni pljuskovi s grmljavinom. Moguće su i kratkotrajne vremenske nepogode.
 
Dobro pa nisam otišao na more.
Bolje da sedim i gledam kako pada kiša za džabe kući, nego da to isto plaćam na moru. :D
 
Kod nas je jutros bilo malo kise koja se prosusila do 12 sati pa smo izasli da vrsimo! Ali nismo puno uspeli da uradimo jer je oko 8 sati vec pala rosa pa nije moglo duze raditi! Kod nas poslepodne sijalo sunce, samo pola sata je bilo oblacno oko 3 sata a oblaci su bili crni da sam mislio da ce biti provala oblaka ali je sve otislo u banat!
 
mityoo je napisao(la):
Kod nas je jutros bilo malo kise koja se prosusila do 12 sati pa smo izasli da vrsimo! Ali nismo puno uspeli da uradimo jer je oko 8 sati vec pala rosa pa nije moglo duze raditi! Kod nas poslepodne sijalo sunce, samo pola sata je bilo oblacno oko 3 sata a oblaci su bili crni da sam mislio da ce biti provala oblaka ali je sve otislo u banat!
koja je vlaga bila?
 
leka je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Kod nas je jutros bilo malo kise koja se prosusila do 12 sati pa smo izasli da vrsimo! Ali nismo puno uspeli da uradimo jer je oko 8 sati vec pala rosa pa nije moglo duze raditi! Kod nas poslepodne sijalo sunce, samo pola sata je bilo oblacno oko 3 sata a oblaci su bili crni da sam mislio da ce biti provala oblaka ali je sve otislo u banat!
koja je vlaga bila?
Odgovor je: http://poljoinfo.com/caffe/zetva-2009-god/msg47066/#msg47066
 
mi smo svi optimisti sto se bavimo poljeprivredom,pa i tako sa vremenskom prognozom-moramo se nadati,nada nikad ne umire :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :D
 
U Subotu kada je počela(dugoočekivana)kiša bio je neki svetac sa čudnim imenom ne mogu da se setim kojim i rekoše mi dedovi ako na taj dan padne kiša da ne prestaje 6 nedelja i izgleda da će tako i biti :kisa: :kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh