Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Raca je napisao(la):
Prvom direktnom, menjač je 5 brzina, mislio sam da idem negde na 25cm dubine i kad sam izašao iz traktora da vidim dubinu očistio brazdu a ono 35cm.
trebao si uzeti vogela sa tri brazde i onda bi mu bilo taman prvom brzom
kod mene kada su dobri uslovi oranja ide drugom brzom 3x12 coli 20-tak cm dubine
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

A kojeg ti imaš vogela M ili L tri brazde? Neverujem da može drugom brzom na 3x12 coli!
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Stariji 577 nebitno koju limariju imaju su svi sa istim menjacem i sarenim podacima u prospektima. Ovi novi 577 kao sto par clanova imaju su usporeni nekih 10-ak % na ulaznim zupcanicima tako da je 4. ostala ista posto je 'direktna' a ostale brzine su sporije.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

@ dukej
Ja neznam da ima sporija sedmica od druge sa istim menjačima ( mislim na petostepeni) jedino ako je 3 brzine?
Ali Bubu je tu da stručnije objasni.
Zato i služi forum. ::svaka cast::
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Raca je napisao(la):
A kojeg ti imaš vogela M ili L tri brazde? Neverujem da može drugom brzom na 3x12 coli!
uzimao sam od druga L 950 tri brazde na 12 coli vuko ga prvom glat
ja imam IMT 756.30 i mogu ti reći da ide lakše od vogela ali vogel bolje zaorava
ove jeseni tj. prošle nije mogao drugom,a prethodne je išao samo tako
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Vogel sa oznakom L je 10cm niži, kod mene ko god ga ima kudi ga da guši svi nose predplužnjake naopako okrenuti. :nono:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Raca je napisao(la):
Vogel sa oznakom L je 10cm niži, kod mene ko god ga ima kudi ga da guši svi nose predplužnjake naopako okrenuti. :nono:
ovaj što sam ja kačio stvarno guta kao lud,orao sam strnjiku i bilo je desetak odvezaih bale slame igrom slučaja bile su okrenute preko u odnosu na oranje i kad prođem plugom samo se nazire gde je bila,proguta je kao zmija žabu,jedna je uzduž ostala i tu je zagušio...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Sve to zavisi od zemlje. Ja sam radio sa L950 par puta, po meni nista posebno. U nekim atarima gde je zemlja kao glina hoce da gusi i da brljavi sa predpluznjacima, inace radi lepo.

@adamov zoran

Za te dve operacije je otprilike isti ocim ako su uslovi relativno normalni ali ipak prednost dajem 18.4x30!

@Raca

Objasnio sam koji menjaci imaju razliku. I na redovnom menjacu i na usporenom su zupcanici od brzina isti, samo se ulazni par razlikuje pa su ovi novi malo sporiji.
Ima interesantna kombinacija koja moze da se napravi vama kojima je sporo oranje sa 577-da se uspori malo menjac pa da se ubrza na diferencijalu. U tom slucaju bi traktor isao 1. malo sporije od 560/578 a brze nego redovno i po putu bi imao brzinu od preko 50km/h... :D
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Bubu je napisao(la):
Sve to zavisi od zemlje. Ja sam radio sa L950 par puta, po meni nista posebno. U nekim atarima gde je zemlja kao glina hoce da gusi i da brljavi sa predpluznjacima, inace radi lepo.
l 950 kod nas bolje zaorava, ali serije m je vislja,ali sa drugim tipom daske ostaju ostaci na povrsini oko 30 posto.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Moji drugari koji su ga placali 2003 nekih 1300 evra sa tockom, predpluznjacima i deflektorima kada je poceo masovno da se prodaje. Rec je o L950..
 
Nazad
Vrh