Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

L950 vogel je za imt 757.30 i tata i mama ....... evo neke karakteristike koje sam pozajmio od jednog kolege sa forum..

PLUG 757.30 VN L950
Trobrazni nošeni plug,
Radni zahvat: 3 x 35 (cm), 3 x 30, 35, 40cm
Radna dubina: 30 (cm), 30 cm
Klirens: 70 (cm), 68 cm
Rastojanje plužnih glava: 94 (cm), 95 cm
Potrebna snaga traktora: 80 ks 70-90 ks
Masa: 440 (kg). 350 kg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

john deere 105 ks .... zemlja nam je laksa mnogo od vase i samo deremo .... leti po nivi .. moram d apostavim neki video , al to ce bioti tek na leto da pokazem jednom forumasu koji mi neveruje da ide preko 10 km / h .. a zahvat 3 puta 44 ...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Sremac te podatke koje si citirao nisi proverio.Kad budeš video 757.3 kako stoji pored vogela L950 možda ćeš promeniti mišljenje.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

sremac je napisao(la):
teska zemlja , nema sta :udri: ... mucenje traktora... al sta ces , mora se raditi.... taj sa 135 ks sigurno nije vukao L 950 :nono: :nono: .......
Dok nismo kupili Kvernelanda ja sam vukao L950 sa Rusom 1221 i nista mu nije falilo, a i zasto bi? Vozis tehnoloskom brzinom za oranje (do 9 km/h), ne ores do Kine, vec 25cm, dobro podesis plug i udri. Mi sa Vogelom oremo 5 godina, i nikad nam nije pukao ni jedan sigurnosni vijak. M serija ravnjaka je bezobrazno skupa, samo zato sto je vislji 10 cm i ima jacu gredu. Vise nego duplo skuplji od L.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

mislim da smo do sad culi dosta prica koje se granice sa stvarnoscu.

pod 1: koju oznaku taj JD nosi?
pod 2: vogel l950 (sa tri glave i tockom) ima oko 600 kg.
pod 3: gde nadje zahvat od 44 cm
pod 4: zasto onda nevuces 4 glave kad ti se toliko moze?
pod 5: greda nesme puci ni pod tackom razno! zato sluze ti sarafi.

sremac: imam neki osecaj da nepoores vise od 20 kj godisnje, platis nekoga, i to ti radnik odradi. ljudi koji tvrde suprotno od tebe u ovih poslednjih par stranica, medju kojima sam i ja imaju malo mnogo vise iskustva u oranju.
ja sam recimo mladji, al sam pooro mnogo toga. :cao:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Pri kupovini modela L postoji opcija da bude sa visim klirensom-samo su drugaciji nosaci glava.

Kod nas su u zadruzi jedne godine vukli L950 trobrazdni (original V&N, nije bio domaci) sa ZTS-om 16245 pa im nije pukao. Sve masine su prodate na licitaciji posle toga i plug je sada u privatnom vlasnistvu savrseno ispravan.

757.30 je ravnopravan V&N-u na zahvatu 3x35cm. Ko ne veruje, neka proba...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Sremac hajde stavi koju sliku od tvog JUDE bar da vidimo tu paklenu mašinu

drugari slažete li se sa mojim predlogom :D
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Neko ovde proizvodi organski otpad ili se meni samo cini :haha:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Za lalu i mucobiena i njihove teze o pucanju sharafa i grede...taj plug je slab i za 1025,a ne za 160 ks,kad ga zakaci 160 ks,on se uvija kao zmija,a 892 na tezoj zemlji nema sanse da ga vuce.pozdrav iz crnog banata!
2ir26pv.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

srdjan7 je napisao(la):
Za lalu i mucobiena i njihove teze o pucanju sharafa i grede...taj plug je slab i za 1025,a ne za 160 ks,kad ga zakaci 160 ks,on se uvija kao zmija,a 892 na tezoj zemlji nema sanse da ga vuce.pozdrav iz crnog banata!
2ir26pv.jpg

aj onda da ja pitam nesto. koji plug mi preporucujes za tesku zemlju? kad sam ove godine cak orao i sa 2x12 coli deponiju gde smo lagerovali repu, pri brzini od 4 km/h.


kod mene za rusa 1025 je mera l950 3x12 coli, a za rusa 820 je mera l950 2x12 ili 14 coli
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

ma nisam pametan...sve je to puno ::novac::,ne znas sta vise raditi,a M serija kod nas ne zaorava dobro,bar ovaj visi tip daske.UN 400 je nekako uvrnutiji.najgore kad radis kukuruz,a ono ostaje odozgo masa! :zli:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

ovo je jd mog strica msl da vuce sa njim 105 cm otvorenog pottingera obrtaca i cepa 10 km/h i jos ima da doda gasa sa 2100 na 2400 ili 2500 obrtaja.
11kw3ye.jpg

Post je spojen: [time]1296236825[/time]
_________________________________________________
to je 100 ks ali 6 cilindara :)
Post je spojen: [time]1296262071[/time]
_________________________________________________
35nden8.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

ljudi vogel noot su jako dobri plugovi ja imam i m i l zadnju verziju de se podesava kao na m ne vise na onaj srednji sraf oranje bude ravno kao sto i nema da ostaje iznad oranje biljnjih ostataka kao sto neko kaze ovde u selo ima ok 60% vn l950 i 90% ne podesavaju kako treba jaimam 40% jako tesku zemlju crna ritska de sa rusom 1025.3 ide i do 4km sa 3brazde i nije doslo do toga .sigurnosni srafovi pucaju normalno zato su oni pravljeni ali ovo na slici nazad moje misljenje je ima dva razloga mozda je busio vecu rupu pa umesto srafa fi 16 mm busio 18mm ,drugo znam coveka na rusu mtz 82.1 pustio ga na prinudno i presao na kraju preko nekog kanala i taman tu ga iskrivio , treci razlog sad l plugovi se prave u srbiju i nisi ni blizu onog i beceja garantujem :haha:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

da,90 posto ne zna da namesti plug...daj ne preteruj...ako se vogel ne podesava lako,onda taj ni ne treba da radi zemlju!nema veze da li vozis 4 km ili 9,ali serija l je do 90 ks,a ovde to nije dosta za 3 brazde,a plug je fabricki,niti je buseno stogodjt tvoje rupe(ko bi normalan to radio),niti je pravljen u srbiji...jednostavno slabasan je!a sig.srafovi u sezoni pucaju nekada dnevno po 2-3 puta.i na nasoj zemlji obavezno deflektori skidaju se,inace lepi zemlju i izbacuje plug pri dubljem oranju.a to spustanje na prinudno je odlicno uradio,tako i treba kad ljudima tesko da kupe nove raonike. ::lose::
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

pitaj milinkovica nek ti kaze de se pravi sad vogel l 950 taj ko nije otkinuo sigurnosne srafove taj nije ni orao posteno , bar u ovom delu kod nas,oranje treba da bude ravno ne da brojis koliko puta si okreno na toj njivi :haha:
 
Nazad
Vrh