VLADIMIREC T-25

Kockaste poklopce skini s obe strane....
PRITISNI PEDALU KVAČILA !!!
Pa onda pokušaj da vratiš (poravnaš) zadnju polugu...
Kad čučiš s lijeve strane traktora kod vrata, zadnja desno poluga menjača....
Tudom ?
Ne znam da li je zaglavila desno ili lijevo, nijesam prorok, jbg-a ti...
Samo da uhvatim malo vremena I resavam problem.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Тешко да им је тада цвилео тојаш за америчке и немачке стандарде. ГОСТ, од речи "государствениј стандарт" је стандард кога су се држали у СССР-у, а њихових тракторима је много важнији параметар "вучна класа" (одређује се вучна сила трактора у килопондима при тачно дефинисаним условима). "Владимирец" иначе припада "вучној класи" 0,6.
Opet ću napisati da na pločici motora mog Vladimirca stoji 22.5kw/sae. Dakle po SAE. Dakle cileo im je tada tojaš bar za američki SAE ako nije za nemački DIN. I ja lično o tome pišem. Pokušavam da zaključim nešto smisleno i dokumentovano o tom traktoru.
A vi sad lepo opet iz početka udrite po bajkama... rekao mi ovaj, čuo sam od onog... o GOSTu... mešajte vučnu silu i snagu motora i tako redom. Merite snagu motora na točkovima iako se snaga motora meri na neugrađenom motoru na probnom stolu. Nije ni čudo što nam se smeju vlasnici iemtea.
Kao da se sami Rusi ne bi na sva zvona hvalili da je taj motor zaista jači od 31ks nego bi bili kobajagi tajnoviti. Izvinjavam se ako zvučim grubo. Pozdrav.
 
Nisi mi jasan prijatelju, što si se uhvatio te "snage" na pločici ?
Zar je tebi to toliko bitno ?
Meni je važno da li traktor može da odradi sve što od njega zahtevam, to i uspeva, i to bolje od *****, i....
Nisi mi jasan, zaista...
Realna "snaga" i ono što piše na tarabi (pločici) nemaju veze s vezom, provjereno mnogo puta u praksi...
Ja sam Član Ruskog Foruma o poljoprivredi, i tamo se uglavnom informišem, i DA, čuo sam od njih, tih "lažljivih i pijanih" Rusa, lično i personalizovano !!!!! :ppozdrav: 🍻
 
Ne zameri. Šta fali da malo ukrstimo mišljenja? Prvi ja da sumnjam u rusa ne bih mu stavio 12-ice i orao sa plugom 756. :ppozdrav:
Mašinac sam po struci pa otud to "hvatanje".:)

Ovaj snimak što si postavio, ja mislim da kod mene nije ovakav sistem štanglice nego je umesto tog kućišta običan poklopac. Sutra ću baš da vidim kako je kod mene.
 
A vi sad lepo opet iz početka udrite po bajkama.
Какве бајке? Одричеш постојање ГОСТ стандарда, који фактички нису следили линију западних стандарда у било којој области, а са великом вероватноћом и по питању параметара неког трактора? Совјете ништа није спречавало да све раде по своме, нити им је био проблем да, ако неки страни купац то захтева, декларишу све параметре измерене по било ком стандарду.

И ја никако не мешам вучну силу и снагу мотора, већ кажем да је та вучна сила Совјетима била важнији параметар (кога чак и данас декларишу) од снаге мотора, која је на "Владимирцима" током времена, била и мања од твојих 22,5 киловата - 18,4, 19,5 и Бог те пита колико све су добијали на мерењима по којекаквим стандардима и методама (а за чије резултате, били они пет ил' педесет коња, BHP, PS, CV, ЛС, киловата, фломастера, марелица - мени цвили тојаш).
 
Какве бајке? Одричеш постојање ГОСТ стандарда, који фактички нису следили линију западних стандарда у било којој области, а са великом вероватноћом и по питању параметара неког трактора? Совјете ништа није спречавало да све раде по своме, нити им је био проблем да, ако неки страни купац то захтева, декларишу све параметре измерене по било ком стандарду.

И ја никако не мешам вучну силу и снагу мотора, већ кажем да је та вучна сила Совјетима била важнији параметар (кога чак и данас декларишу) од снаге мотора, која је на "Владимирцима" током времена, била и мања од твојих 22,5 киловата - 18,4, 19,5 и Бог те пита колико све су добијали на мерењима по којекаквим стандардима и методама (а за чије резултате, били они пет ил' педесет коња, BHP, PS, CV, ЛС, киловата, фломастера, марелица - мени цвили тојаш).
Koju varijantu Vladimirca ti imaš?
 
Kupih prošlog Petka u NS, kod Ukrajinaca pored Najlon pijace, 2 kartonska uloška "fina" filtera za gorivo....
150 dinara komad...
I još ih ne montirah...
Spominjale se neke "rupice" , u prethodnoj diskusiji, na njima...
Na ovima što ja kupih, nikakvih rupica nema...
Stari su se raspali, a davno je bilo, pa zaboravih kako beše idu....
Može li savet?
Slikaću sutra ove što kupih, možda su "fabrički" defektni... 😂 😂 😂
 
Kupih prošlog Petka u NS, kod Ukrajinaca pored Najlon pijace, 2 kartonska uloška "fina" filtera za gorivo....
150 dinara komad...
I još ih ne montirah...
Spominjale se neke "rupice" , u prethodnoj diskusiji, na njima...
Na ovima što ja kupih, nikakvih rupica nema...
Stari su se raspali, a davno je bilo, pa zaboravih kako beše idu....
Može li savet?
Slikaću sutra ove što kupih, možda su "fabrički" defektni... 😂 😂 😂
Ona sipka sto prolazi kroz njega mora da ima lufta oko gumice. Nesme da dihtuje mora nafta da prolazi izmedju sipke i gumice . Na gornjoj gumici. Donja nije bitna. I jos nesto. Novi ulosci su napravljeni od tanjeg kartona pa ih opruga brzo zgnjeci. Zameni oprugu. Stavi slabiju.
 
Ovo sam pre gledao i pitao se koliko je momcima dosadno

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gledio i ja, neki besposličari...
Tjuning rade, a ovo im hobi...
Tog Vlajka su bukvalno iskopali iz jednog dvorišta i osposobili...
Pogledaj i ostale snimke na kanalu im, ima jedan gde idu kroz jezero s ovim traktorom, a zaboravili da usis filtera vazduha izmeste uvis, pa se traktor bukvalno udavio u vodi... 😂
 
Гледам где путују са оним зилом 157. И монтирају v8 мотор у трактор гусеничар.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Имају та двојица познаника, такође из Петербурга, Костја се зове, или "Академик", који ради још луђе ствари: неке луде "свапове" на УАЗ-у, ЗиЛ-у, КамАЗ-у, правио гусеничара од "Бентлија"... Ал' није ништа правио од "Владимирца", тако да је ово оффтипик. ;)
 
50-1117030-filtr-toplivny-element-d-21-d-65-6076178_big.jpg

Ovu sortu filtera sam kupio...
 
Nazad
Vrh