VLADIMIREC T-25

Pozajmljivao sam jednom imt 755nk dok nisam kupio 756. Orao je normalno. Prskam kukuruz bez problema, ne gazi vrste. Ne znam, kažem tako je bilo i tako i sad ide.
57h ovakva kombinacija plus dok vidiš kakve su ti unutrašnje 😁. Ovde kod nas moraju rumine nazad jer jedino one drže u strani kad je rosa, klizavo, velika trava itd.
 
Zasto mi krci menjac dok saltam u hodu?Kad saltam u mestu ne ali u hodu da.
Jes' ti čuo za "međugas" ?
Cccc, moraš naučiti da teraš ovog "malog Rusa".... 😁
On nema "sinhroni menjač" i izuzetno je teško za nenaviknuta šofera da šalta brzine u hodu, već stane, izbaci iz brzine, pa onda ponovo bira brzinu...
Tako sam i ja u početku dok nisam čuo za taj "međugas", pa sad šaltam u hodu, ne moram više da stanem, pa menjam brzinu, pogotovo iz višeg u niži stepen, na gore ide i u hodu....
Čitam sa tableta pa nemam sad volje da kuckam "tutorijal" kako se ovo radi, možda neko sa više dobre volje i vremena napiše u međuvremenu....
 
Kao kod dajca?Kolko ja znam treba da stisnem kvacilo izbacim iz brzine,pogonsko vratilo se polako zaustavlja-gonjeno vratilo se okrece jer se vozilo i dalje krece-pustis kvacilo I medju gas pogonsko vratilo se zavrti-stisnes kvacilo I ubacis u brzinu.Tako se sinhronizuju brzine (ako nekom treba).Ja sam mislio da ima sinhrone.Ispravite me ako sam nesto pogresio.Hvala!!

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Jel vidiš da znaš... 577 recimo bi trebalo da ima 4tu i 5tu sinhro pa opet neće bez međugasa i duplog kvačila... Ja navikao pa se opet nekad zeznem, nije problem kad jedan traktor vozim ceo dan, al kad ih promenim 5 ili 6 ko juče, e onda lud zbunjenog ...
 
Pa jos plus kad se umoris pa ne cujes ni krcanje a ni traktor :( Moj komsija ima dva rusa 892.Salta ga zatvorenih ociju bez krcanja ali pre njih je vozio dosta traktora.


Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Pa stace mu oci za saltanje,ne salta ocima

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Zasto ne mogu da gurnem rucicu hidraulike u plivajuci polozaj?Moze samo u prinudno spustanje a kad probam u plivajuci nece ni da mrdne.
Da li moze da bude uzrok iskljucena pumpa?Poluge su skroz spustene pa mi je i to sumnjivo.Nisam probao silom jer se plasim da nesto ne pokvarim I polomim.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Probaj da cimneš rucicu, iz "neutralnog" u jednom potezu ( preskačući položaj "spuštanje" ) u položaj "plivajući"...
Možda je samo ručica zapekla, nedavno si kupio traktor, ko zna, možda prethodni vlasnik nije ni znao da ima još jedan položaj posle spuštanja, nego je koristio hidraulik, spustim dokle treba, pa vratim u neutralni....
 
Nije ni koristio hidrauliku.15 godina je traktor vukao prikolicu za frezu.Nije znao kako da ubaci u rikverc a da ne pricam o hidraulici.Odneo sam traktor kod majstora posle 5 sata mi javlja da rikverc radi.Pokusacu sutra pa javljam sta sam uradio.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ugasio se iz čista mira. Kad izvučem drukalicu ne mogu da je potisnem nazad. Kad je demontiram sa pumpe onda radi normalno. Pumpa je puna goriva, a na diznama je suv. Šta bi moglo biti?
 
.....da se nadovežem na tvoju priču.....
Svako proleće odradim ceo servis....ulje,filteri nafte,filter vazduha,centrifugalni,filter hidraulike,ulje hidraulika,ulje menjač,ulje čizme ili ti reduktori...znači sve. To odradim pre 20-ak dana i posle dva dana odem prskam voćnjak sve ok. Po dvorištu ga palio premeštao par dana sve ok ALI ( uvek to jebeno ALI ) jedno jutro pola 6 još mrak,krenem kod prike po ciklon i ne prođoh malo on trt trt trt stade!!! 😲😲😲😲
Da ne dužim priču....sve probam što sam mogao ( na brzaka jer je i prika žurio na poso ) i nekako ga dobijem ali vidim nema daha i prođem još malo i stade opet. Zovem priku javljam kvar,odustajemo,ćao. Kući peške. Morao ćaletu da idem da registrujem kola ne znam gde ću pre i stignem oko podne da odem da vidim šta je traktoru. Krenem redom od drukalice i sve ok do izlaza iz filtera 🤔
Probaj tamo probaj vamo na sve sumnjam sem filtera stavio nove pre 10 dana. Probaj opet sve i neće. Izvadim filtere,odložim fino na put,vratim sve,nadrukam na drukalicu sve lepo,upali na čvrgu,turiram,pun gas,ler,pun gas radi ko sat.....kad sam šutno one filtere odleteli su u 5 ulicu mamu im **greška usranu i filterima i papiru. Šolje čiste sve čisto ko suza. I stare kad sam skinuo mogli su još tri godine da idu a u šoljama ni trunke prljavštine.
Toliko o kvalitetu delova. Za sada još uvek teram bez filtera a najverovatnije ću skinuti sve i preraditi na filter od golfa ili već nečega.
Da li si mogao da drukaš gorivo kad se ugasio? I ja sam menjao filtere pre par dana.
 
Vidim šutirate dijelove a možda ih treba samo pravilno postaviti ::lose::

Jedna gumica na filteru mora da ima veću od one na drugoj strani , i ta veća rupa se postavlja gore prema tijelu.
Ako su (a sada kod novih obično su) obje rupe iste potrebno je jednu proširiti jer nafta treba da prolazi između šipke i gumice u gornjoj strani. Donja na oprugi treba da dihtuje uz šipku.
Pogledaj filtere I dovod goriva.
 
Skidao sam sve ventile sa PVP, sve je ispravno i čisto. Skidao sve cevi ništa nema zapušeno. Razbušio sam i gornje gumice na filterima. Nisam uspeo da ga upalim. U ponedeljak ću probati da povadim filtere pa da vidim šta će biti.
 
Blago tebi.Ja sam danas probao da orem.Otac je hteo prvi da proba pa je sjebao menjac.Lamelu verovatno moram da menjam zato sto kad pustim kvacilo traktor ne krece pa moram da ga povucem nogom da bi krenuo.Mislim da lamela nije nastelovana.Kako se steluje?

Zasto kad probam da menjam iz spore u brzu nece rucica da ide?Moze u rikverc ali iz spore u brze I da sutnem nece.Koliko ce evra da me kosta?
Bar hidraulika radi ali gumice na razvodniku ne :)Gde mogu da ih kupim?Znam da kostaju malo.
Ako treba snimak trazite da bi resili kvar.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Blago tebi.Ja sam danas probao da orem.Otac je hteo prvi da proba pa je sjebao menjac.Lamelu verovatno moram da menjam zato sto kad pustim kvacilo traktor ne krece pa moram da ga povucem nogom da bi krenuo.Mislim da lamela nije nastelovana.Kako se steluje?

Zasto kad probam da menjam iz spore u brzu nece rucica da ide?Moze u rikverc ali iz spore u brze I da sutnem nece.Koliko ce evra da me kosta?
Bar hidraulika radi ali gumice na razvodniku ne :)Gde mogu da ih kupim?Znam da kostaju malo.
Ako treba snimak trazite da bi resili kvar.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
Izgleda, ovako "na prvu loptu", da ti je tata "pomešao brzine" na traktoru....
Skini one poklopce poluga sa obe strane menjača, pa pogledaj kako stoje poluge brzina, pa pokušaj da ih vratiš, ALI UZ PRITISNUTU PEDALU KVAČILA !!!!
Košta tebe već ovo zezanje s traktorom u 3 lepe p***** ma*****rine !!!
A moje 🍻 nikako da naplatim....😜
Ne lupaj po njima čekićem k'o sivonja, neg' metni kakvo parče drveta, letvicu, pa preko nje lupaj čekićem da ne bi deformisao poluge...
Obrati pažnju na prvu polugu od natrag, od sedišta, ta je odgovorna za menjanje snopa brzina...
Beše ti imaš Vlajka sa 2 palice menjača ? :unsure:
Gumice za razvodnik naruči kod Ukrajinaca iz Novog Sada....
Ako baš imaš viška novaca a i dosadno ti je....
"Propišaće" i nove ubrzo po remontu, kvalitet ne da je 0 već je MINUS 0 !!!!
 
Poslednja izmena:
Da sa dve palice.Evo ti sema brzina.
0287d854d58b28ea6198b4985ff80d6a.jpg


Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja sam budala sto sam mu dao da vozi.Dok sam ja vozio isao je lepo.

Jos nesto curi mi ulje izmedju bloka I hilzni stublina kako se vec zove ne znam.Jel ide neki dihtung izmedju.Da nisam odlucio da probam da orem I dalje bi mislio da je sve okej.Nadam se da nece da izadje preko 300evra.Kakav sam baksuz sigurno hoce.Pao mi je kamen sa srca kad sam cuo da je lamela okej.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh