VLADIMIREC T-25

aantic

Novajlija
Učlanjen(a)
29 Maj 2016
Poruka
16
Pozajmljivao sam jednom imt 755nk dok nisam kupio 756. Orao je normalno. Prskam kukuruz bez problema, ne gazi vrste. Ne znam, kažem tako je bilo i tako i sad ide.
57h ovakva kombinacija plus dok vidiš kakve su ti unutrašnje 😁. Ovde kod nas moraju rumine nazad jer jedino one drže u strani kad je rosa, klizavo, velika trava itd.

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.791
Zasto mi krci menjac dok saltam u hodu?Kad saltam u mestu ne ali u hodu da.
Jes' ti čuo za "međugas" ?
Cccc, moraš naučiti da teraš ovog "malog Rusa".... 😁
On nema "sinhroni menjač" i izuzetno je teško za nenaviknuta šofera da šalta brzine u hodu, već stane, izbaci iz brzine, pa onda ponovo bira brzinu...
Tako sam i ja u početku dok nisam čuo za taj "međugas", pa sad šaltam u hodu, ne moram više da stanem, pa menjam brzinu, pogotovo iz višeg u niži stepen, na gore ide i u hodu....
Čitam sa tableta pa nemam sad volje da kuckam "tutorijal" kako se ovo radi, možda neko sa više dobre volje i vremena napiše u međuvremenu....

RUS_

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Maj 2020
Poruka
65
Kao kod dajca?Kolko ja znam treba da stisnem kvacilo izbacim iz brzine,pogonsko vratilo se polako zaustavlja-gonjeno vratilo se okrece jer se vozilo i dalje krece-pustis kvacilo I medju gas pogonsko vratilo se zavrti-stisnes kvacilo I ubacis u brzinu.Tako se sinhronizuju brzine (ako nekom treba).Ja sam mislio da ima sinhrone.Ispravite me ako sam nesto pogresio.Hvala!!

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
3.938
Jel vidiš da znaš... 577 recimo bi trebalo da ima 4tu i 5tu sinhro pa opet neće bez međugasa i duplog kvačila... Ja navikao pa se opet nekad zeznem, nije problem kad jedan traktor vozim ceo dan, al kad ih promenim 5 ili 6 ko juče, e onda lud zbunjenog ...

RUS_

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Maj 2020
Poruka
65
Pa jos plus kad se umoris pa ne cujes ni krcanje a ni traktor :( Moj komsija ima dva rusa 892.Salta ga zatvorenih ociju bez krcanja ali pre njih je vozio dosta traktora.

BARBULA

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jan 2015
Poruka
1.309
Pa stace mu oci za saltanje,ne salta ocima

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

RUS_

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Maj 2020
Poruka
65
Zasto ne mogu da gurnem rucicu hidraulike u plivajuci polozaj?Moze samo u prinudno spustanje a kad probam u plivajuci nece ni da mrdne.
Da li moze da bude uzrok iskljucena pumpa?Poluge su skroz spustene pa mi je i to sumnjivo.Nisam probao silom jer se plasim da nesto ne pokvarim I polomim.

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.791
Probaj da cimneš rucicu, iz "neutralnog" u jednom potezu ( preskačući položaj "spuštanje" ) u položaj "plivajući"...
Možda je samo ručica zapekla, nedavno si kupio traktor, ko zna, možda prethodni vlasnik nije ni znao da ima još jedan položaj posle spuštanja, nego je koristio hidraulik, spustim dokle treba, pa vratim u neutralni....

RUS_

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Maj 2020
Poruka
65
Nije ni koristio hidrauliku.15 godina je traktor vukao prikolicu za frezu.Nije znao kako da ubaci u rikverc a da ne pricam o hidraulici.Odneo sam traktor kod majstora posle 5 sata mi javlja da rikverc radi.Pokusacu sutra pa javljam sta sam uradio.

Vrh