VLADIMIREC T-25

Koliko je kilograma težak vladimirac bez kabine? Imam jedan za prodaju pa gledam koliko bi dobio za njega ako ide na otpad. Motor je dobar ali vrijeme je za bacanje nepotrebnih stvari.
 
Već sam dobio na PP poruku sa sličnim pitanjem pa da kažem i javno. Obećao sam ga prodati u staro gvožđe jednom komšiji i dobri smo. Osim njega ide i agregat za struju 10 KW monofazni i ford Fiesta. Krčim prostorije i sve bacam. Od svoje riječi neću odustati. Znamo cijene gvožđa ali ne znamo težinu. Vjerovatno će biti i ispod cijene ali na to ne gledam mnogo. Važnija mi je data riječ od par stotina maraka. Trgovinu inače ne volim. Gdje se pare okreću obraz je na tankom ledu.
Što se tiče samog vladimirca motor je dobar jer sam zamjenio stubline, klipove karike, ležajeve i podešena boš pumpa. Prije dosta godina sam htio napraviti viljuškar pa nešto isjekao od limarije da stavim sjedalo malo niže. Mjenjač iskače iz brzine i ponekad ubaci u dvije odjednom.
Sve u svemu nije to traktor za sjedi pa vozi . Imam i saobraćajnu na ime nekog tipa. Uz njega imam i dvije knjige. Onu o djelovima i uputstvo za upotrebu. To bi mogao nekom pokloniti ako mi objasni kako da je pošaljem a da primaoc plati troškove.
Agregat je ispravan. Na sebi ima motor od nekog forda jer je originalni skinut. Ima frekvenciometar i voltmetar još neke insrumente koji nisu u funkciji a tiču se originalnog motora. Nema automatsko podešavanje broja okretaja i to pratim na ona dva instrumenta.
E sad vi meni recite koliko to vrijedi?U generatoru ima dosta debelog bakra i to bi trebalo posebno procjeniti. Ni za njega ne mogu dobiti nešto više od cijene sirovine.
Pozdrav i oprostite što nije sve o vladimircu.
 
Pozdrav svima . Imam T25a od 1994 godine ,sam traktor je 1975 godiste. Sada treba da se remontuje glava volana ima lufta preko pola kruga.Trebao bi zameniti maticu puza volana ali je sada ne nalazim kod prodavaca koji imaju prodaju preko interneta .Kacim sliku pa ako neko zna gde ima za kupiti neka posalje privatnu poruku.
Puz-volana.jpg
 
I novi su lošeg kvalieta....
Nađi nekog metalostrugara nek' ti napravi spram vretena...To bi bilo trajnije rešenje, a ako hoćeš u potpunosti da rešiš problem, razmisli o ugradnji hidrauličnog volana....
 
Citao sam vec odranije ovde po temi da je ovo i novo kratkog daha. Licno mi se mota po glavi da li da vratim sve nazat i uzmem one setove za remont spona ako bi pomoglo da izguram sezonu. Onda preko zime da prepravim na ono kao kod novijeg tipa ,kao kod univerzala i cini mi se kod nekih IMT. Verujem da je trajnije i bolje resenje.
Inace u mom kraju metalostrugari izbegavaju matice i vretena sa dva pocetka.
 
Ajmo kolege po oruzju pomoc iz cista mira poce pre neki dan kad upalim pod vecom turazom pocne da izbacuje ulje na merac dimi na odusak ko parnjaca i nikako da slozi rad kad se smiri sve ok mada malo trese i poskakuje kao na jednom klipu da radi dok se zagreje ( kao da je zima) posle toga sve ok kao da nista nije bilo a onda iz cista mira u voznji poce da trokira isturiram izbazi solju ulja i idemo dalje kao da nista nije bilo,pr.ulja varira od 2-3 najcesce drzi 3 a zna i da stalno skac e .pozdrav sta moze biti generalka ili... A da karike menj
ane pre 50-ak sati
 
Nove stubline i nove karike i ulje SAE 40. To kad zamenis samo karike i nije neko resenje. Treba im 2 godine da legnu na svoje mesto.
 
Nove stubline i nove karike i ulje SAE 40. To kad zamenis samo karike i nije neko resenje. Treba im 2 godine da legnu na svoje mesto.

Karike su menjane zato sto je bio prilicno " usran" od ulja a i jedna kompresiona bila "zapekla" pa hajde onda da zamenimo komplet karike i lezajeve kaf je vec otvoren. Inace radi normalno kad se zagreje ponekad kao sto rekoh zatrokira izturiram izbaci 100-200g.ulja i nastavo dalje kao da se nista nije desilo .pozz
 
Pozdrav forumasi.
Zadnjih dana sam se bavio sa ugradnjom hidraulickog volana na vladimircu pa reku da podelim sa vama par slika ,mozda nekome pomogne :bravo:..
Prvo o delovima ...delove sam nabavio u novom sadu kod rusa (mtz) klip je 30e, orbitrol 80e,i zvezdasti prikljucak za orbitrol 5e. Creva su radjena po meri i sva zajedno sa prikljucima su izasla 6000din .strugarski deo posla je kostao nekih 3000din (nije mi naplaceno al od prilike takva bi cena bila).

Postolje volana je ostalo isto samo je dole mesto puza napravljen nosac za orbitrol ,tako da je polozaj volana ostao isti kao i do sada :cool: (ps orbitrol je na slici postavljen kontra ,stavljen je samo zbog slikanja pa nismo skontali XD)
67937887_888120631543719_6189607232896761856_n.jpg

Nosac za klip ,sve se vidi na slici pa su reci suvisne.
67585163_463137767802197_3390343240958869504_n.jpg

Klip ja fabricki isao sa zavarenim okom na kraju ,to je odseceno i narezan navoj od 2cm da bi se navrnula spona.s obzirom da je hod klipa bio 20cm a za vladimirca treba 18 ,u klip je ubacena caura koja smanjuje hod za ta 2cm.
67611383_2152634991511506_7077729813133262848_n.jpg

Napajanje za orbitrol je uzeto sa razvodnika tj sa izvoda za kipovanje ,kipovanje je uvek ukljuceno kad volan radi ...kada se koristi hidraulik pozadi onda se rucka za kipu mora iskljuciti ...nije bas naj bolje resenje al je naj jednostavnije i naj jeftinije :osmeh: ..jos da dodam da zna podekad kada se naglo namota volan do kraja da izbaci rucica za kipu jer sigurnosni na orbitrolu ne moze da propusti tolku kolicinu ulja tako naglo...
67731330_2295956243852214_7652293182029299712_n.jpg

Ovako je resen povrat sa orbitrol u rezervar sa uljem.
67559140_397945314178727_7378876199621099520_n.jpg


a ovako izgleda na kraju
67562718_577647932764260_4615849022853218304_n.jpg
67327517_1315309565293712_6174108675905421312_n.jpg


e jos ako uspem da ubacim snimak

toliko od mene ,ako vas sta zanima slobodno pitajte .. pozz :D
 
Potrosio sam oko 68 l nafte i 22casa oranja sto uopste nije lose za jednobrazni plug i uslove za rad jer ovo je lepljiva barska zemlja .Nekoliko ih je dolazilo i napustalo jer nemogu da vuku plugove pogotou drugog dana kad je i kisa pala ali tenkic se neda .Mirosti kupljeni su da rade i zarade kao i traktor i prilika se ne propusta a sestra i zet prezadovoljni rezultatom jer 539 nije mogao ni da pipne

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Pravim, pored postojećih spoljnjih, unutrašnje španere...
Kupio sam još za Novembarski Vašar dva španera, a nikako da "uđem" u finiš s izradom...
Slike kad završim....
Ako mi vreme dozvoli...
 
Danas sam išao u susedno selo da "popravljam" jednog Vladimirka...
Model sa 2 palice...
Navodno, "pomešao" brzine...
Kad ono, čovek ni ne zna kako "idu" brzine, već "nabada", pa koju "ubode", pokušava da "nabode" bržu ili sporiju u zavisnosti koja mu u tom trenutku treba !!! 🤪 😳
A na poklopcu kutije za alat zanitovana pločica sa šemom brzina !!!!! 🛠
Ludilo !!!! 8-)
Zamajavao sam se dobrih pola sata sa njim, crtajući i objašnjavajući, i teorija i praksa, i na kraju ODUSTANEM !!!
Čovek kupio traktor, a ovo mu je prvi u životu ( i gde baš na Vlajka da nabasa 😂😂😂 ), i ima ga već 6 meseci, i tera ga samo 3. brzinom !!!
Kaže mi: Mnogo troši, od sela do Rume (10km u jednom pravcu) potrošio 6 litara, i 6 natrag !!!
Pa kako neće kad si ga silovao 3. !!!
Nisam mu ništa naplatio, ovako jedno iskustvo je NEPROCENJIVO !!!!! 🍻
Al' mi se po glavi motala izreka: Što ne plati na ćupriji, na mostu sigurno hoćeš !!!!
Biće ovde materijala za barem 2 generalne i 3 rasturanja menjača...
Ako bude uspeo da stigne do majstora, 3.-om !!!! :haha::haha::haha:
I ako je "nabode" !!!! 😂😂😂
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh