VLADIMIREC T-25

Moze tenkis da ide na pola pola benzin i motorno ulje a ta luda pumpa guta sve zivo. Preradjenog ulja je preko 20l dosad progutala zajedno sa ED

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Dobrodole ja neznam gde mu grejac stoji i zasta sluzi ali brzi alnaser ga tako strese sa 55ah jutros da cim pipnem taster on grune da nezna sta ga snaslo. Najbolja stvar koju sam mu kupio je upravo taj alnaser

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Dobrodole,
Nisam ni ja neki veliki potrosac nafte i kao sto kazes ne vredi eksperimentisati kad su male kolicine u pitanja,mada,nisam nikad merio ali spizdim jedno 200-300 litara sto bi rezultovalo razlikom od nekih 200 evrića sto mozda i nije za zanemariti posto smo svi bogati u p.m.
Zimi leti pali bez grejaca kao mina samo da je dobar akumulator a kao i sto VICA kaze i ja imam brzi anlaser i puno mu znaci.
E sad,akumulator mi je crko i traktor je pod supom u zimskom snu :haha: pa ce na prolece da ga castim sa akumulatorom a bogami i gumama.....kukuuuu.....:haha:
Za naftu i zejtin sam inace i razmisljao da trosim pola pola pa kolko god para da se ustine dobro je.:osmeh:
 
llll-007.jpg
llll-009.jpg
llll-003.jpg
Kasnije cu nesto napisati sad me mrzi. Umorio sam se od citanja gore navedenog texta od naseg poznatog pisca. Pa Turgenjev ti nije ravan. Pozdrav prijatelji.
 
Dobrodole ja neznam gde mu grejac stoji i zasta sluzi ali brzi alnaser ga tako strese sa 55ah jutros da cim pipnem taster on grune da nezna sta ga snaslo. Najbolja stvar koju sam mu kupio je upravo taj alnaser
Priznajem, ali taj "brzi" anlaser je za "pametne" ljude koji ga koriste na adekvatan način, a ne "siledžije" koji ih krljaju do besvesti, a usled neznanja ih redovno, bukvalno, ISTOPE...
Kod mene u selu 90% posto vlasnika "Rusa" je istopilo taj tip anlasera i opet su spali na šlepanje, ili vratili stare, originalne anlasere, a istovremeno ostali bez jedne zelene novčanice u buđelaru...
Pole t25...
Kažeš, ne trošiš puno nafte, a opet, možda za tebe to nije puno, ali za mene je to skoro pa desetostruka količina u odnosu na količinu koju ja potrošim....
Ako zaista TOLIKO trošiš, onda ja ne bih ni bio u dilemi, slobodno teraj pola-pola, nafta-zejtin, ali gledaj da dnevne temperature u vreme korišćenja traktora budu makar oko 15 stepeni...
Tako bih ja uradio, pa onda , od uštede, možeš skupiti pa kupiti jednu zadnju gumu, što nije ni malo zanemarljiva stavka...:osmeh:
Ili taj novac iskoristiš za neku drugu "rupu" da zakrpiš, da se figurativno izrazim...
 
Naravno da brzi anlaseri izgore ako ih dugo držiš ali ako sa njim ne upali za nekih 5-6 sekundi onda nesto ne valja jer kod mene dva puta dok okrene sastavi,bukvalno za dve tri sekunde. Za mene je i 5-6 sekundi vec dugo verglanje i odmah mi je znak da je negde izgubio naftu ili nešto drugo već ali srecom takvih situacija sam imao svega par puta :ppozdrav:
Sto se tice potrosnje sve zavisi od godine jer mimo mog sto radim nikad ne znam koliko cu sa njim i usluzno da radim ali onako nagrubo ove godine je otislo preko 200 litara.
Greota sto si ga obuko u nove gume a ne koristis ga :haha::ppozdrav:
A sto se zejtina tice traktor zimi skoro ni ne koristim pa hladnoca za zejtin nece smetati tako da cu ga od proleca sigurno koristiti bar pola pola ako ne i vise.
 
Što nisi stavio litarsku flašu a ne taj fićok?
Kao duboka brazda. :haha: :ppozdrav:
Da nosim litarsku flasu pa da postanem alkoholicar!. Pa nebi iso kuci dok ima rakije. Ja ustvari ni nepijem ni nepusim, prolazi mi zivot u zdravlju ali ne i u veselju. Sto se tice mesanja ulja i dizela ja sam dao da mi iscede 200 kg. suncokreta i dobio sam 60 litara ula i ostalo sacma. Na 5 l. dizela stavljam 1l ulja. To neradim zbok neke ustede nego traktor bolje radi ima vise snage nego sa cistim eurodizelom.
 
Evo mene i mojih projekata u pogledu usavršavanja pojedinih sistema ovog traktora...
Najnoviji je - GREJANJE !!!!
Gledao sam još prošle Zime one Ruse i njihove ideje povodom ovog pitanja, i najviše mi se svideo taj način, odnosno rešenje da jednostavno sprovedu jednom aluminijumskom cevi topao vazduh sa cilindara u kabinu...
Prosto i jednostavno, nije ni skupo, ovu rebrastu cev od aluminijuma sam platio oko 300 dinara, ostali materijal, lim od 1 mm imam od starih bojlera, naravno, elektrode, i malo sopstvenog rada u vidu krojenja, sečenja, brušenja, varenja....
Danas sam odradio "sabirnik-deflektor" koji sakuplja topao vazduh i montirao aluminijumsku cev kao i svojevrsnu "prigušnicu-deflektor" sa strane ventilatora-turbine a sutra mi ostaje da isečem rupu na kabini i napravim nosač aluminijumske rebraste cevi koja sprovodi topao vazduh...
E sada, naravno da mi je važno i Vaše mišljenje i eventualne sugestije, kao i saveti koji bi doveli do usavršavanja ovog sistema...
U rebusu sam da li sam približno dobro odradio lim-deflektor, "prigušnicu" sa strane ventilatora ?
Čitao sam u Uputstvu da se taj lim stavlja kao prigušnica dovođenog zraka na cilindre kada je spoljna temperatura vazduha manja od 5 stepeni Celzijusa, da bi na taj način onemogućili preterano hlađenje cilindara, a istovremeno postizanje optimalne, i uvek poželjne, radne temperature...
Za taj lim "prigušnicu-deflektor", ne znam kako izgleda, pa sam onako, otprilike, napravio ovaj, možda sam i pogrešio, ne znam, pa bih molio nekoga, a ko ima taj lim "prigušnicu", pošto se isporučivao kao dodatna oprema uz nov traktor, da uslika, pa postavi sliku...
Uvek volim da vidim kako je konstruktor smislio, pa ako mi se sviđa, primenim, ako ne, lako je prepraviti po svom...
Još nešto, ako neko namerava da odradi i sam ovakvo grejanje u traktoru, VEOMA JE VAŽNO da su svi dihtunzi na izduvnom sistemu ispravni, kao i naleganje glave na cilindre i dizni na glave, da ne bi slučajno sprovodili i izduvne gasove u kabinu što može biti veoma opasno !!!!
To je i savet većine Rusa koji postaviše snimke na Yuotube, sa ovakvim vidom grejanja, pa mi dadoše ideju, i napravih i ja...
Sutra bi trebalo da završim, pa da se isproba !!! :osmeh:

20190111-151516.jpg


20190111-162005.jpg

20190111-162056.jpg
 
Nisam nikad video takvu "prigusnicu" obicno je na samom ventilatoru bio jedan lim koji se stavljao da ne uvlaci vazduh, i imao je kao malo prozorce koje si mogao da otvoris i zatvoris i time stelujes koliko ce vazduha da uvlaci ventilator. Mi to nismo nikad stavljali posto ne koristimo traktor u zimskom periodu, nemogu ti slikati posto je to ko zna gde zavrsilo, verovatno na nekom tavanu...
 
Da će grejati:hoće. Pitanje je dali želiš da udišeš, mešavinu izduvnih gasova, uljnih i gorivih isparenja itd)..
To što su rusi zaključili da ovo ima funkciju grejanja je jedno, a sasvim drugo je ovo zaista koristiti za grejanje.
Ja bih ti toplo preporučio da ovakav sistem ne koristiš/zaboraviš za grejanje kabine.
Možda si sebi postavio projektni zadatak da grejanje kabine rešiš za manje od jedne crvene, ali bojim se da to neće da može a da zaista valja.

Ja bih ti preporućio dvije opcije:

1. Nabavi mali webasto(majstori kažu vebaster). Troši manje od litra goriva na sat, i radi vrhunski. Ali košta nekoliko desetina €..

2.Pošto voliš da "budžiš", a ipak bi da iskoristiš toplotnu energiju koju generiše tvoj traktor i zrači je u okolinu, mogao bi da na auto otpadu uzmeš neki hladnjak EGR ventila(neki veći) i da pustiš gasove iz auspuha kroz njega. Taj hladnjak ti je u stvari jedan razmenjivač toplote "gas-voda", gde imaš spoljnu cev kroz koju prolazi voda, a unutra saće/cevčice kroz koje idu izduvni gasovi koji tu vodu greju. Trebao bi ti u kabini klasičan "mali hladnjak" sa ventilatorom(koji ima u svakom autu) i pumpica koja pravi cirkulaciju vode. I eto pravog "neškodljivog" grejanja..
Ni ovi delovi nebi trebali koštati mnogo više od jedne crvene, a možda ih već imaš u garaži..
 
Hladan zrak prolazi preko (između) rebara cilindara...
Sakupljam samo taj zrak...
Možda se na slikama ne vidi...
Kod mene dihtuje sve dobro, cilindri su suvi i čisti, nema ni trunke nečistoće na njima, tipa ulje ili mast, prilično sam siguran da će u kabinu ulaziti čist, topao zrak...
Napomenuo sam u prethodnom Postu da ovaj uslov mora biti ispunjen (čisti cilindri i dihtovanje izduvnog sistema) da bi ovakvo grejanje bilo funkcionalno i primenljivo...
 
Osećam prizvuk delimične uvređenosti...
Ne želim s tobom da se svađam...:ppozdrav:
Izvinjavam se ako je moj prethodni Post imao negativnu konotaciju, ili je tako shvaćen...
Svakako sam duboko zahvalan na bilo kakvom predlogu ili savetu !!!
U svakom slučaju, ako sutra utvrdim da je ova ideja bila (naoko) dobra, ali neprimenljiva u praksi, ili u mom slučaju, svakako ću Vas izvestiti kako sam prošao...
Nikakav problem neće predstavljati da "skalameriju" demontiram, pa traktor vratim u pređašnje stanje...
A neće biti nikakva katastrofa ako opet budem na starom, bez grejanja...
 
Opušteno, nisam uvređen svakako, samo mi je žao da napraviš nešto što sigurno nije neškodljivo za zdravlje.
Što se svađe tiče, od nje sigurno nema ništa :osmeh:. Nastavi sa radom kao da nisam rekao ništa.
 
Originalni konus za zimsku upotrebu. Imam ga negde u radionici a netreba mi takoreci jer zimi ga nekoristim

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Za 40 godina sad sam ga prvi put namestio samo za slikanje. Inace ja stavim papir na ventilator dok se motor ne zagreje. Dorodol @. Onaj deflektor nesme da zaklanja otvore koji hlade glavu i dizne. Sjebaces ih nacisto. I ja sam probo nesto slicno i kao duva mlako ali nedovoljno da zagreje.
 
Moj jedva nagura temperaturu i leti i to samo u fest tanjiranju a ovako u prskanju,transportu nema sanse da nagura uvek je kao pothlađen a zimi mrtav ladan ( mada ga zimi ne koristim )
 
Ko je radio prednji trap?
Hocu da ga sredim pred sezonu. Mislio sam da je ok ali jesenas sam menjao prednje gume i kada sam ga digao na dizalicu katastrofa,svuda lufta.
Da li se menja jos nesto sem spona i caura ( biksni ) u cizmama?
A cini mi se da i u zadnjem jednom tocku ima lufta ( u lezaju ) pa cu i njega morati da dotegnem.
 
Nazad
Vrh