VLADIMIREC T-25

Danas sam opet imao posla oko onoga traktora od juče...
Ispostavilo se ipak da je (kao što sam već rekao) većinom krivica na strani rukovaoca mašinom nego do same mašine...
Krele (ne znam koji drugi pridev da mu nadenem), šalta brzine blago rečeno naopako...
Umesto da izbaci ručicu reduktora u neutral, kada traktor stoji, pa prešalta brzinu, on šalta brzine bez izbacivanja reduktora, nebitno, bilo u rikverc ili ne, njemu je svejedno...
Opet je uspeo da ga blokira, pa sam morao da izigravam terensku službu, izašao sam na njivu i tražio prvo da mi objasni šta je radio...Kada je objasnio, onda sam mu lepo kazao, magare uvozno, pa normalno da će blokirati, samo nastavi tako i siguran sam da više neće...
A on meni, imao sam ja Vladimireca pre 20 i kusur godina i tako sam šaltao, rekoh mu ja, zato je toliko i trajao pa si ga prodao u staro gvožđe...
Elem, pre te terenske intervencije, najzad nađoh vremena danas prepodne da izigravam auto staklara i montiram levo bočno staklo na kabini koje sam razbio pre dva meseca, a sada, ovog Vašara, napokon mi ovi iz staklarske firme isporučili pomenuto staklo, posle više nego bezobrazno dugog vremenskog perioda od naručbine...
Poenta moje priče bi bila, da ako dođete u situaciju da Vam trebaju pomenute usluge, IZBEGAVATE SARADNJU sa firmom iz Pančeva po imenu "RR Glass", i svoje poverenje (i novce i vreme) poverite nekoj drugoj Firmi...
Dogovor je bio da naručeno staklo ugrade na moj traktor za 1.600 dinara, posle dva Vašara koje sam posetio s traktorom, nisu se smilovali da mi to odrade uz navode raznoraznih otežavajućih okolnosti pa su čak i obećanje da će mi doći na kuću o svom trošku i montirati staklo, pogazili...
Štaviše, hteli i da naplate više, i to 1.970 dinara BEZ UGRADNJE, kao navodno, zajebao se u merenju kedera...Pa keder je ona usrana guma koja drži staklo, nije valjda poskupila 370 dinara?
Hteo sam mu razbiti glavu staklom na Vašaru,rekoh mu, uzmi ove novce kako smo i dogovorili, a ja odoh sa staklom, pazi da ti se ne obije o glavu...Dal pare ili staklo...
Revoltiran, uzeo sam staklo i keder i sam ga montirao kod kuće...
Za prvu samostalnu ugradnju, lepo je ispalo...

20160905_071033_1.jpg
 
Ih bre staklo ko novo. Brava menjaca ako pravilno radi i kvacilo ustelovano nesme blokirati menjac. verovatno se u gornjem delu bravice razjelo i pojedine hodove koji se najcesce koriste nezabravljuje dovoljno. Ali zato tu je terenska sluzba
 
Menjac blokira onda kada ce rucica velikom snagom izbaci iz brzine pa se brzo skloni u stranu a sipka umesto da se zaustavi u leru ona inercijom produzi u brzinu preko.
 
Dobrodol,ja sam radio stakla na mom vladimircu,skinuo sam kabinu i oterao kod Gorana u Pančevo,prezadovoljan sam sa saradnjom,cenom i kvalitetom.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Pole,ili ugradi od tamica a moze i od mercedesa glava volana. Ja sam za mog vladeka spremio orbitor,creva,pumpu,klip i nekoliko debljih ploča,samo cekam da ugrabim malo više vremena i odradicu hidro volan :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima.Danas menjao uljnu pumpu na vlatku,nije imao pritisak.Hebo ga konstruktor da ga hebo morao pola traktora rasklopiti za ono govanjce.
 
Gde si ga kupio. I moj poceo da zeza a vec je bio dvaput na popravki za ovih 37 godina .
Bas čudno,dva puta za 37 godina... :-D kupio sam ga i Smederevskoj palanci kod rusa... ja imam samo reci hvale za anlaser...traktor pali kao benzinac sa 75ah...

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
I moj pali ko benzinac ali posle pola gasa trokara tako da sad radi bez filtera nafte. Pumpa mu je otisla u 3 lepe tako da ce sad da stigne nova i da resim tu rusku nemoc koja me muci duze vreme
 
Nova pumpa i radice kao satic... :) ja na mom moram malo da povećam količinu nafte,malo je ustrojen pa je to sada pocelo da me nervira.jeste da je potrošnja extra mininalna,ali oseti se u brdu. Koliko god da ga zagusim nema skoro ni malo dima...

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
E sada...imam jos jedno pitanje...drgar skidao bosch pumpu sa t25,nije znao da skine pa je sve odvio,mislim na ona dva srafa M8 za stelovanje paljenja...vratio je sve,traktor lepo pali,mirno radi i na min.obrtajima,nema crnog dima,ali dosta lose vuce...sa praznom prikolicom od 400-500 kg vidi svako brdo pre vozača,jedva izvlači praznu u VI brzini.kako da mu proverim tačku paljenja...odmah da napomenem da nigde ne vuče fals vazduh i slično...

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Ako je radio remont pumpe, bošista je najverovatnije "uštrojio", tj. smanjio količinu dovođenog goriva na dizne onim "korektorom" na pumpi s desne strane pumpe...
Trebalo bi da skine plombu s korektora i po principu pokušaj-promašaj, malo po malo, povećava dovod goriva dok ne bude zadovoljan...
Samo nemoj da pretera...:ppozdrav:
 
Pumpa nije bila kod boschiste,skidao je da bi ofarbao blok.cudno mi je to sto mu se i potrošnja dosta povecala...pa ne znam da li to može da bude do paljenja?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Kako nemoze da bude jer malo ako je promasio na rupama i zakrenuo rotor paljenje nece biti kako treba.Proveriti to se moze i bio je opis , samo sto treba neku providnu cevcicu tanku napraviti sa holenderom da se uvrne na mesto cevi i holendera za izlaz ka dizni. Imas dva repera na jednom mestu na remenici radilice i kad se taj prvi reper poklopi sa markacijom na limcicu na bloku mora krenuti nafta iz cevcice. Povuces dekompresor i das pun gas i polako okreces do markacije pa vidis koliko masa ubrizgavanje
 
Sada sam skidao ona dva srafa M8 i pumpu sam pomerio za nekih 3mm na kasnije paljenje...zato sto je dosta 'otkivao' kada radi.sada radi mekše,i bolje vuce...ne znam da li da mu pomerim jos malo na kasnije..?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Bio danas na Vašaru, asistirao sestriću u prodaji 3 komada kučića, lovnih terijera, pa na povratku kući u kasnim poslepodnevnim satima naletih na (čak) dva primerka omiljenog nam traktora, prvog sam uspeo da slikam, i evo snimka, a drugog nisam, jer je bilo dosta zainteresovanih oko njega a nisam hteo da smetam...
Ovaj sa snimka, gazda traži za njega 1400 eura, neregistrovan, navodno, "s papirima", dok je drugi u sličnom "stanju" samo je cena za 200 eura niža...

20161002_140404.jpg
 
Nazad
Vrh