VLADIMIREC T-25

Radio sam trap i sve utegao. Bilo je lufta u volanu i naručim komplet sve novo u kućištu i promenim. Namontiram sve ali i dalje lufta skoro pola kruga. Probam da naštelujem na onom bočnom šrafu ali ništa posebno nisam postigao. To sam uradio u Junu. Vozio sam ga 10 dana u berbi višanja i jednom pretanjirao svoje višnje,to je sve što je radio. Juče napokon stignem da ponovo skinem kućište i vidim šta se dešava i kad se nisam šlogirao. Navoj na pužu sljušten upola. Razmišljam da li da vratim stari jer izgleda kao nov i nije mi jasno odakle toliko lufta kada je sve novo stavljeno. Naštelovao sam i volan sa onim platnama iznad kućišta tako da nije ni tu imao lufta.Hmmmm ??????????????????
 
Imaš lufta u krajevima spona...
Malo ovde, malko tamo, i nakupi se...
Proveri inaj šraf kojim stežeš poprečnu polugu na osovinu koja izlazi iz samog kućušta, tu sam mučio i ja muke i na kraju zavario bazičnom elektrodom i za sada drži, dokle, videću...
 
Prvo proveri dal je luft u samom kucistu jer ako klimas volanom levo desno a izlazna osovina se nepomera znaci kuciste zeza. Ali po meni je najbolje ili kupi kuciste novijeg tipa ili preradi od tamica jer stalno bacati novce na fals delove nikome nije dobra donelo
 
Imaš lufta u krajevima spona...
Malo ovde, malko tamo, i nakupi se...
Proveri inaj šraf kojim stežeš poprečnu polugu na osovinu koja izlazi iz samog kućušta, tu sam mučio i ja muke i na kraju zavario bazičnom elektrodom i za sada drži, dokle, videću...
Trap je komplet utegnut ( kao što sam napisao ) a probao sam i sa tim bočnim šrafom ali slabe vajde. Vratiću stari puž pa ću probati ponovo da štelujem. Najviše me iznenadilo to što je puž za 15 dana vožnje sljušten kao da ima 30 godina.

- - - - - - - - - -

Prvo proveri dal je luft u samom kucistu jer ako klimas volanom levo desno a izlazna osovina se nepomera znaci kuciste zeza. Ali po meni je najbolje ili kupi kuciste novijeg tipa ili preradi od tamica jer stalno bacati novce na fals delove nikome nije dobra donelo

Naravno lufta ima kućište jer kad mrdam volan izlazna osovina se ne pomera i to ne mogu da saniram iako sam sve novo stavio. Kada sam prvi put skidao kućište video sam da se tu neka katastrofa desila jer je kućište skroz izvareno pa je sad i pitanje da li sve to i stoji na svome mestu i da li to može uopšte i da se vrati i našteluje u normalu. Gde ima da se nabavi novi tip kućišta,koja mu je cena i da li paše? Kakve prepravke trebaju za kućište od tamića?
 
Milos t25 ima delova od njih ako nije rasprodao kucistaa u originalu bi trebalo da legne . Od tamica ima malo prepravki da se produzi izlazna osovina odseckom od starog kucista i osovina od volana isto. dole na pricvrscenju treba medjuploca da bi dobilo ugao i da se rupe poklope. ali nije veliki problem posto su to kvalitetna kucista i dugo traju
 
13567316_1556653647977552_2352517938275118065_n.jpg


- - - - - - - - - -

vlado po meni najbolji ruski traktor
 
Ima jos dobrih serija ali vlatko je vrlo zahvalan traktorcic . Nisi mogao jos natovariti tu prikolicu, leleee al se igrate sa visokim teretom
 
nista ne smeta nema ulica siroki putevi jedna jaca uzbrdica i sve ravno ,takoja uvijek tovarim
 
I dubrava je 4t jer je proširena.
Zaboravljaš, zaboravljaš ccc...
 
I dule jel moze 6tom na asvaltu sa te dve prikolice? :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Danas sam popravljao jednoga Vladimireca T25A1 iz 1974. isto kao i moj...
Ostao u rikvercu i blokirao menjač, rasklapanje je bilo neizbežno...
Bivši vlasnik, a od skoro i novi, mlatili po polugama menjača ko retardirani, a očigledno bez stisnutog kvačila, onih deklica sa obe strane, nigde nema, i vidi se da ih nema (po)duži vremenski period...
Prepodne počeli, oko 17 sati završili, šalta bolje nego pre, a dokle će ne znam...
Ako ovako nastave, mada sam im napomenuo da neće dugo trajati ako nastave po starom, čekić i udri...
Pogledajte prvu fotografiju, poluga birača brze-spore je potpuno ista kao na mom, Vi koji redovno pratite Forum, možda se sećate a možda i ne, da kada sam ja popravljao svoj traktor, slikao sam menjač i čini mi se da je član Vića ukazao na činjenicu da imam čudan i vanserijski taj birač koji je kod njega recimo drugačiji...
Trebalo bi da ima jedan jedinstven "kanal", a kod mene, i sad i kod ovoga, ima 2, zapravo je kanal jednom pločicom, ispostavilo se fabrički originalno, podeljen na dva dela...
Pitanje za Vas koji se "duže" družite (i popravljate) ovaj traktor, kakva je to "stvar" na prednjem delu menjačke ploče baš u visini pedale kvačila na drugoj fotografiji?
Baš sam se čudio čemu to služi, to kod mene nije bilo, a traktor nema nikakvim problema da radi i bez toga...

20160904_134106.jpg


20160904_154705.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na ovo parce zakrivljenog sparinga na dva vijka otprilike je samo nosac za gornji lim od poda otprilike, jer nema sta drugo biti

- - - - - - - - - -

Ala su ostrili zupcanike samo tako. Ma nije masina za svakoga
 
dobrodol@ Koliko god puta citam tvoje pitanje nemogu da skontam o cemu se radi. Trebao si zaokruziti taj deo na slici.
 
ZAOKRUŽIO!!!
Izvinjavam se, molim, pogledajte ponovo...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da Vićo, sve si u pravu, ovaj traktor kao da su dušmani terali, i pošto znam prethodnog vlasnika, koji je obrađivao SAMO svojih-sopstvenih par jutara zemlje, NIJE garancija da malo rada sačuva mašinu, već ČOVEK koji upravlja njome...
 
Nazad
Vrh