VLADIMIREC T-25

Prvi sam probao da alku od guzve zakacim srafom direktno za poteznicu (gornji šraf fabrice kuke) i onda mi je zatezao guzve kada podignem skroz gore. Posle sam probao da izdignem sa nekim flahovima da vidim da li ce da zareze u gornjoj tački.kada sam video da to tako moze,isekao sam dva debela flaha 12mm postavio,zavario popreko parče materjala da ih ne razdvaja.videćemo sutra kako će sve to da se ponaša. Ne znam kako bi bilo da to zakacim za oko bocnog reduktora odmah do nosaca kabine,cugom od kamiona,i da odozdo odradim kao fergusonovo kačenje?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Unutrasnje lance je skoro nemoguce napraviti da bi bilo kako treba a cak i spoljne ima problema. To sto je bitno je da je osa kacenja lanca u osi kacenja poluga hidraulike dole na bolcni. Najbolje mesto bi bilo za taj polozaj ploca kao prsten na poklopcu reduktora na ona 4 vijka i kacenje podesiti u dnu u osi poluge. Tako sam ja uradio ali samo pod dva vijka i zasad funkcionise samo sto nemam spanere nego lancem produzavanjem i skracivanjem to radim. nemam potrebe zasad za preciznoscu tog sistema ali cu morati kupiti spanere.

- - - - - - - - - -

K71SSx7.jpg


- - - - - - - - - -

DT8qjtc.jpg
 
Ja sam hteo da stavim na poklopce reduktora,ali plasio sam se da ne otkine ili iščupa šrafove...posto dosta koristim prikljucnu mehanizaciju...ne znam kako ce da se pokaže ovo sto sam radio,ali ako ne bude valjalo,uradicu taj sistem sa spoljne strane na poklopce reduktora.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Bitno je da su navoji zdravi i moraju duzi vijci i odmeriti da mahsimalnu dubinu navoja koriste i nema problema. Drzi prilicno dobro jer levi lanac mi je malo slabiji pa je skoro sad u oranju pukao koliko je tvrdo bilo i kosio se plug ko blesav .
 
Jocatdi Ovo ti bas nije najbolje resenje, ili lance unakrst od poluge do poluge ili spoljnji lanci. Ovako mozes da fiksiras neki prikljucak ali nema dizanja i spustanja.
 
Ovako smo mi to resili na nasem bivsem vladimircu,ovde na slici nije bilo u osi poluga,pa smo krajeve nosaca bocnog lanca jos produzili prema zemlji na dole da ne bi ni zatezao ni popustao zavisno od podizanja i spustanja... nemam sliku kada je to produzeno ali iskopao sam ove dve slike kad smo ih tek napravili,a kasnije smo produzili te nosace... nikako ne bi preporucio da se lanci kace na poklopac reduktora ili pod sraf reduktora gde je usrafljen na cizmu,jer sve su to tanki odlivci a kada su otpusteni lanci a prikljucak igra levo desno ima tu lepog cimanja i ostrog...
qUAofrO.jpg
U6SF9oq.jpg
 
Da li neko zna,za vladimirca,da li postoji fabrički kompresor? I da li moze da se ugradi sistem za vazdušni kočenje prikolice?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Postoji takav da može da se namontira,član Miloš iz Krupnja ga je imao, čak mi se čini i da ga je prodavao, a šta je zapravo uradio s njim, ne znam...
Mislim od novijeg VTZ 2048...
Veravotno može i od T40, video sam negde na slikama da je kompresor bio iznad zadnjeg desnog točka, ako me sećanje dobro služi, možda i grešim, jbm-li ga...
Probaću da nađem tu sliku da Internetu...
 
Od t40 ne moze jer njemu pogon kompresora ide preko menjaca. Mozda bi moglo od novijeg gde je komprsor smesten pre bos pumpe.
Po meni je jeftinije napraviti zaseban nosač sa desne strane staviti bilo kakav kompresor I dati mu pogon preko remenice motora. Imas dosta takvih primera na internetu.
 
Video sam vladimirca koji ima kompresor ispred bosch pumpe i vazduh od cilindra hladi i njega.ima moj komsija t25 sa kompresorom koji je sam ugradio sa desne strane preko kaisa...ali zali se da mu cesto crkava kompresor...ipak on napred nema hlađenje,dolazi do pregrejavanja glave...a samim tim vise se karike trose i odmah slabije druka vazduh...razmišljam da ako ne nađem kompresor orginal,ugradim sam sa strane i da mu stavljam kais samo kada mi je potreban.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Bitno je nepreterivati sa obrtajima kompresora pa ce manje se i habati a mnogo lakse je resiti spolja i ukljucenje kad ti treba . Za hladjenje kompresora dogradis manji ventilator na spoljnu stranu remenice kao sto sam ja odradio na mom kompresoru za radionicu. manji usmerivac ka rebrima i nema problema a bar se to zgodno moze odraditi
 
Idem u subotu da kupim Anlnaser brzi....da li neko moze da mi kaze kakav je slovenacki i koji da uzmem...ima od 2.5KV i od 3.5KV... :) Hvala unapred
 
Juce sam bio blizu tebe Dobrodole u Irigu prevodili auto pa sam u trku svratio u Rumu i kupio dva creva za hidrauliku nova. Jedno mi pocelo flisovati na obe strane kod spojki a nova su 700din komad. Takav ce i kvalitet biti pretpostavljam
 
Nazad
Vrh