VLADIMIREC T-25

Kod mene je to sve u extra stanju,kada ga spojim na kablove jednom samo okrene motor i pali,nema verglanja duzeg od 2 sec.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Pazi ovako...Moje iskustvo...
Optuživao sam anlaser da ne radi kako spada, menjao kablove,relej, 'kumulator, neće da vergla pa neće...
E, ondak dobijem od drugara sklopku mase od UAZ-a, NOVU, Sovjetske proizvodnje, i traktor se preporodi...
Vergla ko nenormalan, sa dekompresorom i bez...
Znači, u mene je bio problem spoj mase sa šasijom, NIKAKO anlaser, koji je praktično star oko 5 godina, i stari je tip,onaj veeelikiiii, jer na njemu piše Сделано в России
А ostaje činjenica da je to jedina tvrdnja za koju stari vlasnik traktora NIJE slagao, da je anlaser NOV...
Potvrdili ga motkom po leđima...
 
Kolege da li je neko skoro radio osvezavanje motora na vladimircu? Interesuje me koje karike bi valjalo uzeti za njega, ima li izbora uopste?
Moracu posle spartanja odraditi karicenje, glave i dihtunge. Poceo je bas dosta trositi ulje, od generalne ima oko 1000rh tako da mislim da su cilindri i klipovi dobri i da ih necu morati dirati. Nadam se da ce biti dovoljne samo karike, i glavu odraditi, posto baca i na usis i na izduv zivo ulje.
 
Hvala bogu nema kvarova na vladimircima pa nema nikiga na forumu... :) ja danas radio sa vladekom,i reko ajde malo da mu izbacim garez iz auspuha...ja inace nikada ga nisam terao na max broju obrtaja....ja mu dao gas do kraja na ravnom on jedva nagura do 2000 rpm...ja stanem,gas do kraja ono isto...skoro 2000...izgleda da ga je boshista malo ustroio na pumpi...e sada da li se broj obrtaja steluje na količini goriva ili ima poseban sraf za max br. obrtaja?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Nediraj to nista. Mah broj obrtaja je u zavisnosti od pumpe 1800-2000 . Vecina tipova je 1800 i nebi trebalo preterivati jer moze doci do ostecenja a ako bas hoces da ga rastocis postoji vijak za povecanje ili smanjenje maksimalnih obrtaja. Pod onim plasticnim cepicima na vrhu pumpe su vijci i jedan je za stelovanje minimuma tj da se mora gasiti kad se vrati rucica gasa a drugi je za mah . obrtaje
 
Ako je sat ispravan, a mislim da jeste posto sam uzeo pre dve godine nov pinjon, sajlu i sat od Milosa, moj vlatko se vrti 2200 obrtaja. U transportu uvek oko 1700-1800 obrtaja, u radu uglavnom isto toliko.
 
Moj je do skoro terao (oko) 2700 obrtaja, da postoji takva brojka na obrtomeru, skinuo sam moj i stavio komšijin pa uporedio sa njegovim obrtomerom od novijeg Vladimireca koji ide do 2200 obrtaja,i utvrdio i da je moj obrtomer ispravan,ti vijci za štelovanje maksimuma i minimuma su bili totalno raštelovani,namestio sada da ide do 2500 obrtaja jer moj sat tako može da pokaže...
I smanjio sam mu dovođenu količinu goriva na korektoru na manju meru, i to je bilo previše pa mi u oranju trošio ko dvokrilni avion...
Evo mog obrtomera:

sat_obrtaja.jpg

screenshot_2016_02_29_at_21_23_23.jpg

jocatdi
Stavke 7 i 8 su ti vijci pod plastičnim čepom za štelovanje maksimalnog broja obrtaja
 
Pozdrav svima,i da se zahvalim Dobrodolu. Da li je neko probao,i sta mislite o tome da se na t25 stave zadnje poluge od fergusona?one su pri krajevima malo zakrivljene i mnogo su lakse za rad kada se kaci neka prikljucna mašina.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Dobijas prvu kategoriju kacenja onda.Premeri samo duzinu poluge.
Ne pasuju ti klinovi dole na trupu.Deblji su pa ne mozes nabiti polugu.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Kod t25 ti klinovi nisu problem oni se lako skidaju.sutra počinjem sa prepravkom :) juce sam kosio nekih 60-ak ari,trava bila za nekih 20cm vislja od haube vladimirca.rotaciona kosacica sa 4 diska...jede trvu...nema zagusenja...na 1500-1800 rpm isao sam 3-4 brzinom,probao sam i 5 samo dosta skace posto je neravna njiva.cim se malo para sakupi kupujem takvu roto kosu. :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam stavio alternator mislim da je od audija ili passata,upasovao se extra samo sam prepravio nosac za spanovanje kaisa.14V 45A puni 14:40 pod svetlima ne pada ispod 14 kada upalim i zadnji far,ventilator u kabini ne ide ispod 13,9 to je odlično.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Na sredini imaju nekih 2 cm vise lufta. A u gornjoj i donjoj tacki imaju isti luft... :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh