VLADIMIREC T-25

Evo šeme, kanda ti je bivši gazda dobro nacrtao:

Sema_brzina_Vladimirec_T25_A.jpg


A ovo je za tebe Šema, jedna palica menjača i jedna palica reverzer, samo drugačije rešenje u pogledu smeštaja tih palica na menjaču u odnosu na traktor sa dve palice (kao kod mene i člana Viće, npr.)...
TN_agroinform_20120606131029_DSCF0408.jpg

TN_agroinform_20120606122030_DSCF2228.JPG
 
Poslednja izmena:
Verujem da nisam jedini koji se krsti kad vidi ovakav menjač. To smo, uglavnom, mi koji nismo vozili ruske mašine. Takodje verujem da je to sve rutina kad se sedne i proba. I ne razmišlja se o tome. Navika je čudo.
 
Namestili smo bosch pumpu i probao sam vladimirca od drugara...brzine su iste kao kod mene samo što ima reverser na istoj rucici...ali se ispostavilo da prethodni vlasnik nije znao raspored brzina...tj tako mu neko napisao...i zbog toga ga je prodao... :-D a sto jjova kaze,sve je stvar navike,ja drugi menjac teško da bih saltao...vladeka saltam zatvorenih ociju :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Jovo, kad sam kupio traktor, terao sam ga samo jednom brzinom, i to 6.-om, od Kupinova u Donjim Sremu do Dobrodola, jer nisam smeo da se usudim da šaltam, da ne pomešam brzine pa ostanem negde na drumu...
Sad sam navikao, i nema problema, vremenom (i upoznavanjem sa principom rada) prestao je da me plaši...
Moram da nekako namestim i treću polugu menjača, da razdvojim šaltanje brze-spore, video sam negde i ovo...
Znači jedna bi bila brzine, jedna reduktor i jedna reverzer...
Tek bi onda Vas, nepoznavaoce te Šeme brzina zabolela glava...:osmeh:
 
Dobrodol,To ja hocu na mom traktoru da uradim...i onda saltanje brzina kao na kolima... :) ja mislim da je to extra rešenje za vladimirca... :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
A ne, gresis. Kad je sve tako podeljeno meni bi bilo lakse. Ali, kao sto rekoh, navika je cudo. Pa nije to kvantna fizika da ne moze da se savlada. Samo treba sesti i osetiti taj menjac. Posle bi to islo kao po loju.
 
Joco, baš sam takvo nešto imao na umu, dok ovom (trenutno) palicom "izvrtim" krug da ušaltam iz "brzih" u "spore", prođe voz...
Vlađ, ova "budževina" je veoma primamljiva što se tiče povećanja (snage) za "duplo", ali mi se ni malo ne sviđa uticaj na menjač i ostale sklopove (opet duplo)...
 
Sve zavisi za sta je namenjen. Ako je akcenat stavljen na masine koje pogonI izlazno vreteno onda ce I menjac trajati. Mada verujem da ovo nije motor od 60ks vec od 47 ks koji se ugradjivao na t40 bez Dv.
 
Ala ce spojnica spojnickih da vristi od dodatne snage. Po meni nije to nista bitno dobio sem malo manje tezine za lagane poslove. T40 ima kardan od 1000 obrtaja koji mu moze mnogo vise pomoci u mnogim poslovima i kardansko kvacilo plus tako da nevidim posebnu namenu ove inovacije za slabasan vlatkov menjac. to je vise demonstracija sile kad se ima i moze se. I troklipac mu vec jeb.. kevu sto se tice menjaca
 
Aj ako nije problem objasni mi to oko kardana na T40 ima 1000ob/min i 540ob/min i kako se to na njemu prebacuje
 
Onda moze biti da je ovaj sa 720 obrtaja . Uglavnom dosta je brzi od vlatkovog a vise cisternu za osoku nekaci sa njim jer je novo bure spljostio. Tako sam cuo od njih da je 1000 obrtaja a verovatno je onda 720 ali i okom se primeti koliko je brzi nego moj na vlatku. Verovatno imaju razlicite zupcanicke prenose za kardan za neke namene kao sto ih mnogi traktori imaju
 
Da li neko mozda zna kolika je cena brzog alnasera za t25?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Znaci da trazim češki. Ne mogu vise da se nerviram sa ovim starim alnaserom.komšija ima t25 sa brzim,pali bolje nego benzinac,na pola kljuca sa akumulatorom od 72ah. Meni je malo losiji akumulator od 95 ah jedva ga okrene i sa dekompresorom.a kada stavim nov od 72ah on ne mote da ga pali kada je hladan.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Bolje me poslušaj...
Ako ti je SVE ispravno na traktoru, ALI BAŠ SVE, što se tiče paljenja,dotok nafte, dizne i sl, onda MOŽEŠ staviti taj brzi "planetarac", a ako planiraš da "verglaš" duže, zaboravi na njega, jer nije u stanju to da radi "malko duže", kao što si navikao sa starim, neuništivim Sovjetskim....
A istina je da kada zavergla, to uradi k'o da si povukao "dupli" dekompresor...
Bolje odmah baci 100 eura u kanal (i pokaži meni gde si bacio:ppozdrav:), jer se sa "planetarcem" nećeš "naverglati" ....
 
Nazad
Vrh