VLADIMIREC T-25

Sad lepo zadimi kad dam gas.Znaci nije da nema goriva.A mozda je i druga sasvim ok za ovaj spremac.
8a8e78413be954e7d28d4c786ee29b52.jpg
21b62fbff47692b8e8859dce7669aa64.jpg
0e338c1ec6d21e2a7983e3a407f74006.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Dzaba si ti to pecnuo aparatom na dva mesta,posle desetak minuta voznje var ce da pukne.Tako sam i ja pre neki dan resavao isti luft.
 
A mozda je i druga sasvim ok za ovaj spremac.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
Pa to i ja sve vreme govorim...
Znaš zašto pitam koliki je broj obrtaja kada ga teraš "do daske"?
Možda ti je bošista ograničio hod poluge gasa na samoj pumpi pa kada teraš "pun gas", to zapravo nije maksimum, već, mlatim napamet, možda, samo 1800 do 2000 obrtaja?
Kontaš šta hoću da kažem?
Kod mene je mogao da tera i preko 2500 obrtaja, da postoje brojke na brojčaniku, možda bi terao i celih 3000...::lose::
Ovo sam vratio kako treba, već prvom prilikom, i sada ide do maksimum 2500 obrtaja...
Isprobao sam i komšijin obrtomer kod mene, da uporedim moj i njegov, i njegov kod mene na traktoru se isto ponašao, dakle, i moj je ispravan...

- - - - - - - - - -

Dzaba si ti to pecnuo aparatom na dva mesta,posle desetak minuta voznje var ce da pukne.Tako sam i ja pre neki dan resavao isti luft.
Pa šta si ti naknadno smislio da ovo regulišeš?
Da ne mozgam badava...:ppozdrav:
 
mi smo kad smo imali t 25 i takav setvospremac koji imam i sad drugom vukli prvi prohod a drugi prohod ili treca ili cak i cetvrta za repu kad ide plice
 
Nista ne mozgam,gledam samo da nadjem malo slobodnog vremena da mu sredim prvu i trecu brzinu i da ga udajem.Nikad se vise necu setiti da kupim takvo cudo.
 
Ja sam pre imao IMT533 a sada t25 i ne planiram da ga menjam. Svaki traktor ima svoje prednosti i mane,pa kako se kome zalomi.ja kada sam kupio moj t25 prolupao je na prvom paljenju kod mene...hteo sam da ga prodam na kilo...a sada ga ne bih dao za 2 IMT-a

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Citajucu ovde na ovom forumu postove o vladimircu navuko sam se i kupio ga sa namerom da mi odradjuje neke sitne poslove tipa sakupljac,prikolica,prskalica.Radi on sve to ali....,jako neudoban,puca kicma,citam hvalite ih kako orete neznam,drugom,vucete setvospremac cetvrtom,ovaj moj jedvaj ore prvom i tu se zadavljuje,od svega sto mi se svidja kod njega jeste mala potrosnja ali kako narod kaze koliko para toliko i muzike.
 
Neso povecaj gorivo na pumpi.Nema goriva.To je i mene zezalo.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Idem recimo trecom,ravan put traktor bez prikljucka i ugusi se pocne da trokira kao da mu ne radi jedan klip,ja ga na trenutak odvojim na kvacilo i on u tom trenutku dobije gas kad mu pustim kvacilo krene kao iz katapulta,da pomenem da mu je motor dobar ,ne trosi ulje drzi pritisak na 3,5 bara
 
To nesto nije uredu.Ja sestom idem na leru po ataru uvek bio prazan ili sa prikljucima.
Odvrni prvo gorivo malo.Pa onda idi dalje.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Kažem ja lepo, na ovoga Vladimireca mora čovek da se nauči, a kad navikne, bez njega ne može...
Ako ne navikne, traktor se na njega neće...
Nešo, pokušaj da nađeš dobrog poznavaoca principa rada i mehanike ovog traktora,po mogućstvu nekog majstora, pa nek ti on pregleda mašinu i pokuša da nađe u čemu je problem, niko od nas nema nameru da te ubeđuje u ovo ili ono, ali realno je da ovaj traktor sve to što navodimo od poslova može da uradi...
Sa tvojim primerkom očigledno nešto ne štima...
I ja sam se odlučio na kupovinu baš iz tog razloga koji i ti navodiš, ali za razliku od tebe, ja sam i više nego zadovoljan šta sam kupio za 1.000 eura...
Osnovna cena, ali sam još dosta u njega uložio, prvenstveno vremena i truda, pa onda i novaca, ali je to manja stavka nego da imam neki drugi traktor, u pogledu dostupnosti i ceni rezervnih delova...
Evo ti primera, orao sam 30 cm, sa jednobraznim plugom OLT Alkar 1A, iz 1974. godine, uz breg i niz breg, povremeno sa blokadom, bez dodatnih tegova, skupljao seno suncem, spremao njivu tanjiračom, drljačom, i skoro i setvospremačem...
Jedino nisam koristio priključke koji podrazumevaju i zahtevaju kardan, tipa kosačica, rasturivač, presa i sl...
Na kraju krajeva, imaš gomilu klipova na Youtube šta sve oni ludi Rusi rade ovom traktoru, na kakve ga muke sve stavljaju, i šta sve s njim ne rade, ma to je da čovek ne poveruje...
Jednostavno, taj tvoj nije reprezentativan primerak ovog, po meni, veoma zahvalnog traktora, koji i posle 42 godine radi kao prvog dana...

13_09_14_1049.jpg
13_09_14_1043.jpg
13_09_14_1045.jpg
19_12_14_1209.jpg
19_12_14_1210.jpg
 
Neso lako se moze desiti da ti zeza radni ventil na bos pumpi ili filteri goriva. Uglavnom u vezi je sa napajajem pumpe ili pritiskom u samoj njoj. Slicno je i moj meni jeo dzigerice ali tu je bilo vise stavkica. Rotaciona pumpa kod njega je vrlo osetljiva na fals vazduh i radni pritisak i zbog toga moze drasticno gubiti snagu. A kolicinu goriva lako je dodati i nastelovati i imace snage sigurno. I kod mene ore sa jednobrazdim plugom 1 brzinom ako idem na 30-35cm i to zapinje motor iz sve snage a temperaturu i do 100 natera. Takva nam je zeznuta zemlja vecinom i teska za oranje ali sta je tu je. Kao potrosac je stvarno mali i to je prosto smesno koliko trosi kod mene sem oranja. Da je neudoban to jeste ali moze se malo kvalitetnijim sedistem i to resiti prilicno ali za malo poslova i zemlje koliko imam nepada mi napamet bilo sta drugo uzeti jer svi traktori imaju vrline i mane
 
Problem je u tome sto je ovde kod mene vladimirec veoma malo zastupljen,nema majstora za popravku bosisti nerade njihove pumpe visokog pritiska tako da se svodi da sve moram sam uz pomoc vas sa foruma i naravno Milosa t25 koga ne bi smeo da zaboravim.
 
Drugar juce kupio t25 novi tip,sa jednom palicom na kojoj je sve....ali vlasnik nam dao semu brzina,i nista nam nije jasno...ja imam t25 isto novi tip sa jednom palicom,i reverserom za napred-nazad...nije mi jasna ova sema a nisam u mogucnosti da probam traktor,zato sto je skinuta bos pumpa....da li je ovo moguce?
 
Nazad
Vrh