VLADIMIREC T-25

Pa i ima 3 cilinda. 2 u bloku motora + jos jedan (kompresor) :osmeh:
 
Imam problem sa vladimircem iskace mi iz 1 i 3 brzine,dok u rikverc ne iskace.Kad uspem polako da kenem prvom,poluga menjaca konstantno mrda,i cuje se neko brundanje.Vladimirec je sa dve palice na menjacu,mozda je neko imao slican problem pa moze da mi pomogne.
 
Otvori menjac nema druge. Ili iskace na reverzibilnom snopu ali tu bi obicno iz svih brzina iskakao ili je nesto u sklopu prve i trece brzine posto su to isti zupcanici. Najverovatnije osteceni zubi ili malo se uklapaju zupcanici a treba proveriti i lezajeve na snopu i bravicu kako zabravljuje . Zupcanici prve i trece su isti i nalaze se sa leve strane reverzera
 
Poslednja izmena:
Bravicu sam stelovao,stavljao u sve polozaje i svuda ispada samo iz ove dve brizine.U menjacu sam pre tri godine zamenio sve lezajeve i nisam nesto puno radio sa njim.Iz brzine je poceo da ispada jesenas u oranju i to u pocetku tako sto nije htelo kvacilo da se vrati do kraja pa sam morao rukom da ga povucem da bi zabravio u brzinu a onda je poceo da mi nedozvoljava uopste da krenem iz mesta.
 
Nesa 1: Ja mislim da bi trebao da otvoris poklopac menjaca i skines sipkicu koja zabravljuje brzine tj. bravicu.... ja sam imao slican problem,samo sto je moj noviji tip,ima slike u prethodnim postovima,slikao sam kako to sve izgleda. Ja sam imao sa brzim i sporim brzinama problem... kada prebacim iz brzih u spore,meni je pedala kvacila ostajala na pola,zato sto je sipkicaa bravice pravila problem....nazubila se u jednom delu gde proazi osovina i nije upadala u zljeb....a samim tim i kanal na osovini snopa,se nazubio od sipkice bravice.e posto je to sve zezalo,zupcanici su hvatali na pola,cim oseti opterecenje on je iskakao iz sporih brzina...a kada iskoci,pedala kvacila se vrati u normalu... ako mozes da slikas bravicu da vidimo koji tip menjaca je u pitanju pa mozda neko moze bolje da ti pomogne.... :ppozdrav:
 
Nesto mi to lici na ukrivljenu viljusku od 1 i 3 brzine ako se tako desava. Cim se reperi na osovini nepoklope sa klinima brave dolazi do blokiranja bravice i ponasa se kao da je u dve brzine. skini poklopac i kad skines mehanizam brave menjaca pogledaj u zaseke na osovinama viljuski dal su sve tacno na sredini rupa gde klinovi ulaze. Normalno izbaci prvo menjac u ler. Moze se desiti i da plotna osiguravajuca na reverzibilnom snopu je iskocila ona osiguravajuca pa zupcanik nemoze da ima hod do kraja da uzupci. 1 i 3 brzina su iste samo se prebacivanjem brze spore dobijaju te dve a zupcanici su isti. Otvaraj i pregledaj jer ipak su ovo nagadjanja a dok se neotvori nezna se nista napamet. Koliko se secam kod tebe je stariji tip menjaca kao kod mene.
 
Ovih dana sam zauzet oko setve,cim to zavrsim sledi mu rasturanje,sa ovim brzinama sto su ostale u funkciji posluzice da razbaca vestak i pomognemalo u drljanju.kad ga budem rasturio postavljam slike.
 
Družio sam se danas malko s Vladimirecom...
Zakačio po prvi put setvospremač za njega, 2.2m 21-22 opruge i jedan red rotora, neki IMT-ov, ne znam kojih oznaka...
Pa rekoh da probam, sigurno će se bolje spremiti njiva njime, nego klasičnom drljačom...
Skinuo sam tegove s zadnjih točkova, da ne tone puno, dosta je vlažno još uvek, pa i vidi se na slikama, ali nije blato...
Ali zato imam napred 4 komada, i baš je ispravna mera, u balansu s zakačenim priključkom...
Prvom sam krenuo, pa prebacio u drugu, ondak trećom, pa na kraju i četvrtom, ali 4-tom krene, pa posle 10-15 metara počne da se guši, znači 4-tom ne može...
Dva prohoda i evo rezultata:

02_04_16_1633.jpg
02_04_16_1644.jpg
02_04_16_1643.jpg
02_04_16_1652.jpg


Hoću u Ponedeljak Soju da posejem, kupio sam seme, sorta Balkan, vlage za nicanje ima dovoljno, a javljaju i kišu tamo krajem sedmice, pa bolje nek je u zemlji nego u džaku...
Posle ravnanja glave, onog mesta gde naleže dizna, i stavljanja novih okaljenih bakarnih platni, kao i novih uložaka dizni i štelovanja kod bošiste, pa naknadnom ugradnjom i regulisanjem dotoka goriva na korektoru, traktor se preporodio, odlično je obavio poveren mu zadatak, prezadovoljan sam...
Još mi ostaje da remontujem razvodnik hidraulike, slini mi na spoju cevi s njim, kada sam skidao cevi hidraulike, da bih popravljao menjač, pa kada sam sve vratio nazad, od tada imam i ovaj "estetski" problem...
Ne iscuri puno, ali me nervira...
 
Dobrodol moj trecom ide ali mu je pun nos sa 2.2m 22 opruge dupli rotori,daska ali je dooosta masivniji od tog spremaca.
Podigni malo rotore da ide dublje.Plitko je to.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Kako bre, plitko?
Kad sam sišao da slikam (i pustim vodu, da prostite), propadam u zemlju?
A vlasnik ove skalamerije je bio samnom na njivi i zajedno smo štelovali kako je najbolje, da daska ne gura zemlju pred sobom, jer velikih busa nema, a zatvorio sam brazdu sa klasičnom trokrilnom drljačom u jednom prohodu, dosta je ravno...
Imalo je mišovkinje na mahove, ovde onde, opruge da jednako grebu i srednje duboko, a rotori duboko da okreću, i sitne zemlju za sobom, maksimalno da se spremi i usitni taj gornji setveni sloj od 10-15 cm gde sejalica treba da poseje...
Zašto bi išao dublje?
Pa orao sam jesenas, neću dvaput...
Razmisli logično, ako ideš dublje, trošiš i sebe i traktor i vreme, bez potrebe, time ništa praktično ne dobijaš, samo gubiš...
 
Ja ti kazem da je plitko.Po oprugama vidim a ti kako hoces.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Priprema se radi 5-8cm i nista dublje netreba nego se samo vadi vlaga bez potrebe. a bespotrebno se muci i traktor i trosi vise goriva za nesto sto netreba dublje
 
Tako je Vićo...:ppozdrav:
A što je još gore, vadiš i veće komade zemlje (grumenje) kao i žetvene ostatke na površinu...
Ovde je bio kukuruz prošle godine, zaorana je kukuruzovina, u punom obimu, nisam palio niti tretirao onim preparatima za brže raspadanje žetvenih ostataka...
Zakači roto drljaču pa idi dublje (bez veze)...
Pa ne spremaš njivu kao baštu...
I da idem dublje (al ne mora), pa naletim na nešto i polomim čoveku koju oprugu, dobiću setvospremač kada mi bude opet zatrebao al znaš kad, o Svetom Haralampiju...
 
Pa ne možeš ni da vidiš koliko duboko ide, jer traktor stoji, tek kad kreneš, dolazi do izražaja ova čudna Sovjetska "plivajuća" hidraulika, pa spremač radi kako Bog zapoveda...
 
Juče i danas sam se bavio rešavanjem lufta u upravljaču, stiglo je i to na dnevni red...
Gornji ležaj se bio raspao, pa sam morao do Rume (biciklom) da kupim novi, po povratku rešim da rasklopim ceo upravljač i imam šta i da vidim...
Izgleda da nemam original upravljač na Vladimirecu, jer gledajući šemu kako izgleda sve u originalu, pa upoređujući sa stvarnim stanjem na mome traktoru, vidim da je kod mene od nečeg drugog, moguće od nekog kamiona...
Ruke su mi bile masne, a i bio sam umazan do ušiju, pa nisam mogao da slikam, samo pre samog skidanja celokupnog upravljača da vam dočaram šta se sve mora raskopati na traktoru...
06_04_16_1543.jpg


Što je još gore,morala je i brusilica da radi, jer je ovaj kreten prethodni vlasnik, sve rešavao aparatom za varenje, pa je tako zavario nekakvu pločevinu na platformi gde dođe akumulator, i tako onemogućio pristup onim tri šrafa koji drže kućište volana s prednje strane, a ima ukupno 5, 3 sa prednje i dva sa unutrašnje strane...
U kućištu volana je samo šipka upravljača sa navarenom spiralom na kraju, koja ulazi u mesingani puž koji je pričvršćen sa 4 navrtke na polugu koja ide van...
Bar da sam slikao, a ne da ovako objašnjavam, baš i mene interesuje od čega je ovo, jer nije loše rešenje, malo sam dotegao navrtke, puž okrenuo natraške nego što je bio, i luft u volanu rešen...
Kasnije, kada sam vratio stub volana na mesto i pričvrstio,u toku povezivanja poluge sa ostalim delovima, naletim na još jedno mesto gde je bio popriličan luft, a to je ono mesto gde se spaja ona poprečna poluga koja ide na rukavac sa izlaznom polugom iz kućišta upravljača, a na tom mestu je nazubljen deo a zubi su se "pojeli", pa je stvaralo luft...
Nisam imao vremena da majmunišem i izmišljam kako da rešim to, pa sam i sam pribegao rešenju ko i prethodni vlasnik,pecnuo sam elektrodom na dva mesta, valjda neću prodati traktor, pa da me naredni vlasnik psuje ko ja prethodnog...
Sutra mi ostaje da vratim onu pločevinu od platforme ali da prethodno otfikarim parče da napravim mesta za neko naredno šarafanje, i da vratim limove patosa, polugu ručnog gasa, nožnog i ko zna čega sve još ne...
 
https://youtu.be/wEDBCoAII_I
Evo snimak iz spremanja.Ili sa traktorom nesto nije uredu ili ke spremac golem :D
Druga brzina je u pitanju.Trecom nema sanse,i drugom mu je pun nos.
Pa pisite misljenje.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Po meni, sasvim lepo ide traktor, nema varijacija u zvuku, a ne čujem čak ni da trokira, sve u normali...
I dosta duboko ide, ali ne vidim (i ne čujem) da se traktor muči drugom...
Pun gas i cepaj...
Još nešto, sad ti je prilika da eksperimentišeš sa količinom dovodjenog goriva u pumpu, onim korektorom na PVP, pojačaj još malko, pa vidi efekat...
E sad se setih, kada cepneš gas do patosa, do koliko ti kazaljka obrtometra (broj obrtaja) ode?
 
Ide ali je to drugi prohod.Valjda bi morao trecom.Tako bar vi kazete na forumu.
Ne radi mi obrtaljka ali ne cepam bas pun gas.
To je matori prvi put terao vladimirca.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh