VLADIMIREC T-25

Moras ravnomerno nastelovati ona dva srafa sa leve i desne strane sto pritiskaju gurtnu.i imas jedan sraf odozdo. Napominjem da imas tri vrste duzine gurtne i one se kupuju prema dobošu.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
mjenjao sam gurtnu u lijevoj kocnici sve zavrsio da probam u rikverc nemoze da ide puna kocnica krenem naprijed propade kocnica prazna jel vam se to desavalo ,

To je samo do stelovanja. Raspusti sve srafove za stelovanje, pa prvo dotegni onaj sa donje strane toliko da pridje obruc uz dobos, pa ga malo raspusti. Zatim dotegni simetricno prednji i zadnji sraf. I na kraju ti ostaje da dotegnes obruc srafom koji se nalazi unutra(cevasti kljuc 27). Ceo postupak izvodis sa podignutim tockom u vis, i okretanjem tocka prilikom stelovanja. Kada zavrsis sa stelovanjem kontriraj matice i vrati poklopac.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Moras ravnomerno nastelovati ona dva srafa sa leve i desne strane sto pritiskaju gurtnu.i imas jedan sraf odozdo. Napominjem da imas tri vrste duzine gurtne i one se kupuju prema dobošu.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока



Ako je uzeo kraci obruc onda ga nece moci ni namontirati na dobos.
 
Ja se zajebo,uzeo malo kraci...namontirao sam ga... :) i sve se zapalilo...a nije blokirao kada sam okretao tocak....

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Da si dobos promenio i stavio nov, ne bi ga mogao namontirati. A te kratke obruce si sigurno kupovao u lazaru.
 
Verovao ili ne,stavio sam nove dobose...jedva sam nabacio gurtne...ja konj,slušao komsiju koji ima t25 ,rekao mi da to treba tako...ja vidim da ce to da se upali,i ipak sam tako uradio... :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
onda sam ja naopako to radio prvo dostelovo glavni saraf kljuc 27 i sve smontiro posle ova tri sarafa za stelovanje. sad cu da ponovo stelujem kako vladj kaze,pa cu vidjet hocel bit uredu

- - - - - - - - - -

uradio sam kocnicu sad je dobra ,hvala vladj.
 
3 vijka su za stelovanje zazora izmedju dobosa i kocione omce i moraju se prvenstveno nastelovati pa tek onda gornji vijak koji fakticki podesava visinu pedale. Mene zeza semering na reduktoru i zamasio dobos ali docice i to na red.Mislim cak da je bolje oblogu na omci zamenuti i nanitovati ili zalepiti u radionici koja se time bavi jer su sigurno kvalitetnije tj materijal za ferodu. Ja sam sad i za audija sredio tako disk plocice iako su nove stavljene ali silom kocenja uopste nisam zadovoljan. Ove remontovane obloge su mi se mnogo bolje pokazale u praksi
 
Moze li mi neko reci od vlasnika Vladimiraca koji poseduju fabricku kabinu, sa ventilacijom i grejanjem, koje su dimenzije te kabine?
 
hoces to da mu pravis kabinu ,ona fabricka se meni svidja,,samo kad bi ja pravio seb isto bi radio kao na fabrickoj ,samo bi napravio nizu 10 cm
 
E dobro ti ime ovolko ni u matematici nije bilo nepoznatih (X) . Cena zavisi od najvise faktora i realnosti stanja i gazde ponajvise. ali oko 1500 eur realno solidan komad pa na vise . Ima i jeftinijih pa da se sredjuju al to treba cekati kad naleti
 
Moj je na oglasima za 1500e ☺
Dizne nove,pumpa uradjena,akumulator nov 143ah sa gatancijom,anlanser uradjen,alternator skoro nov,gumice na klipu zamenjene,lezaj na turbini.Kabina gume zadnje odlicne :D

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Posle duzeg trazenja konacno pazarena kabina.


DSC_0010_zpsnlpoqwqw.jpg~original




DSC_0008_zpsf9b1bryq.jpg~original




DSC_0007%20_zpsd865pkgg.jpg~original
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh