VLADIMIREC T-25

Ma trokrilnu vuce da neoseca takoreci .Ja imam malo tezu trokrilnu drljacu koju tera 4 brzinom ko od sale skroz spustenu. Imam nesto slicno setvospremacu od 1,8m zahvata sto se koristilo i kao spartac i setvospremac sa valjkom. To vucem 2 i 3 brzinom ko od sale na 12-14cm dubine.
yk6WeQx.jpg


- - - - - - - - - -

5EVHSD2.jpg
 
Nadam se da je dovoljno dobro da ovaj spremac može drugi prohod vuci trećom na dobru dubinu (nisam merio ali ima 7-8 od oka po oprugama)Tezak je da ako malo jače pustim kvačilo odoše tockovi u vis 15-20cm.
Evo slika spremaca.
253075c3c3bb0d9fcc83bfb3f274a12f.jpg
318bc39a9f29ef976bb14a92a25ec55d.jpg
56caa2670c63e93a3538ea40bbdb9937.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Opet problemi....skidao sam patos sa kabine,zbog puza volana....kada sam to vracao,ne znam sta sam radio,da li sam zakacio pedalu kvacila...podigao gore,i sada kvacilo blokirano....vidim da je problem u delu za zakljucavanje menjaca....ja ga zaverglao i nakon toga,kvacilo radi i radi rucica zaprebacivanje hoda napred nazad....ali menjac i dalje kao zavaren....isto kao kada nije stisnuto kvacilo....ne znam sta moize da bude?
 
Dobio vlatko dva "nova" toplinka,nije imao pa sam zajmio. 500din po komadu kod ovih iz Vajske na vašaru.I dva klina po 100din :)
a066694724491196890a8b245c7e3596.jpg
32a662652d998fa8b0676f6ca7ce27ae.jpg
eec1c375ba4975a100ba386466ba4071.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Da li neko može da mi pomogne,tj da li zna sta moze da bude. Kada prebacujem iz sporohodne u brzohodne rucica menjaca bude blokirana a pedala kvacila ostaje na pola,kada udarim rucicu na levo,jako,da prebacim u BH pedala kvacila se vrati u normalu...a prebacivanje u SP hod ide normalno

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Moraš da našteluješ bravu koja blokira brzine...
Ona ti je sa desne strane negde iza nožne papučice gasa...
ima 4 bravice, u kojima su polugice sa oprugama, one upadnu u zarez u osovinama brzina, ali je ceo sistem povezan sa pedalom kvačila...
Zato kada izmeša brzine ili blokira u jednoj, moraš skidati one poklopce sa strane menjača, i polako lupkati po polugama, ALI PEDALA KVAČILA MORA BITI PRITISNUTA...

- - - - - - - - - -

29_03_14_1131poljoinfo.jpg
CAM00097poljoinfo.jpg


Prva slika je od mog traktora kada sam upravo to nameštao, izbacivao je stalno iz sporih, da sad ne dužim, uglavnom na prvoj slici ti je zaokružena ta brava i polugica koja zaključava i opruga...
A druga slika je sve to samo kako izgleda kada je "zapakovano" u kućištu, neotvoreno (izvinjavam se na upotrebi, vlasniku, ne znam čija beše slika)...
 
Meni je sinoc ostao u leru....menjac kao kada nije stisnuto kvacilo....stisnem kvacilo,menjac i dalje blokiran a reverser nije,kada pustim kvacilo blokiralo je i reverser..... (reverser je jedino radio) e sada....danas ja razdvojim bravicu od poluge kvacila,rucno je pomerim...i nista..lupkao sam sa strane i nije bilo efekta,a skinuo sam i gornji poklopac kada sam to radio,tamo gde stoje oprugice.primetio sam da bravica ima dosta lufta u svim pravcima,a kada je vratim malo vise nazad,ona totalno blokira.....nakon 100000 pokusaja odbravi se menjac,ali kada prebacim u SH pedala kvacila ostaje na pola,a prebacivanje iz SP u BH rucica menjaca treba jako da se udari na levo,i onda se vrati pedala kvacila....inace u svim ostalim brzinama sve radi normalno

- - - - - - - - - -

Moj tip menjaca je kao sa slike 2 i poklopac gde stoje oprugice je potpuno ravan... :osmeh:
 
Na drugoj slici ova prva poprečna poluga ti je birač BRZE-SPORE...
Znači u bravi prva opruga te izgleda zeza, pa obrati pažnju i nju šteluj, OBAVEZNO PEDALA KVAČILA PRITISNUTA!!!
Onda su birači slobodni...
Ne znam drugačije objasniti,jbg., ili čekaj Viću da "snimi" pitanje i pokuša odgovoriti ili nekog drugog sa "srećnijim" objašnjenjem...
Uglavnom 100% sam siguran da tu leži problem...
Ne lupaj i ne siluj ništa, sj...ćeš nešto, pa će biti još gore...
Na mojoj slici se vidi taj zarez na polugi gde upadne polugica sa oprugom i tako blokira-fiksira polugu da ne mrda iz položaja, na tom principu radi sistem...
Kada stisneš pedalu kvačila, polugice s federima se olabave u ne drže više dovoljno čvrsto poluge birača brzina u ležištima, SVE 4 poluge su slobodne i tako je omogućeno njihovo manipulisanje tj šaltanje brzina i reverzer NAPRED-NAZAD...
To je jako prosta stvar, ako kontaš na kom principu radi...
 
Ako tako nastavis da lupkas po polugama napravices jos veci haos i ukriviti neku viljusku. Na silu se nista nemoze nego se mora znati sta raditi prvo. Mislim da je po prici kod tebe sledeci tip menjaca spram ovih slika a njemu je brava menjaca nize. U samom kucistu menjaca sa desne strane ima osovinica koja najverovatnije pravi dar mar. Nemam slika od tog tipa ali mora se brava nastelovati da odvaja na pola hoda kvacila pa do dna a od polovine ka gore da bude zabravljena. E sad sta je se zajelo ili ostetilo od tvoje majstorije je pitanje ali mislim da je to i od ranije bilo razjedeno jer brava ako radi ili blokira sve polozaje ili nijedan. Mora se to sve otvoriti i prekontrolisati kako radi ako mislis da ti menjac radi kako treba. I na mojem kad sam kupio je vlasnik prodao u otpad sto majstor je zeznuo stvar sa bravicom i zakovale rucice

- - - - - - - - - -

slikaj tu desnu stranu menjaca da bih znao tacno koja je bravica. Cesto i prljavstina u zljebovima i klincicima brave je dovoljna da neradi kako treba
 
a873a8da8a343c373be350dbf99998fe.jpg




c5822000350ed11d532162db2c69ec0f.jpg


Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

Polugica bravice ima lufta u svim polozajima....mogu da je izvucem nekih 3-5mm podizem gore,dole,levo desno....
 
Da to je taj tip menjaca od kojeg sam ti poslao sliku. Ta manja desna polugica ti pravi prenos osovinicom na unutrasnju koju sam ti pokazao. Bocno sa strane ima po duzini menjaca osovina koja zabravljuje klincice sa oprugama. Moras skidati poklopac menjaca da se to sve odradi jer ova unutrasnja je opiknula verovatno na osovinici i nepravi prenos.
 
Joj,kod mene je novi tip,kabine....nemam vrata sa desne strane....to skinuti ima da bude gore od dozivotne robije....a da li ima da se kupi ta polugica....? u subotu se bacam na posao.... :sta:
 
Zato ga odradi sad kako treba da se nebi ponovo skidalo jer se moraju i osovine oprati i opruge , klinovi bravica sve pa pregledati sta sve bude trebalo. Nemas poklopac na osovinama a to haos napravi i svasta udje tuda u menjac. Ja sam ih meni obadva pravio. Mogu ti preporuciti milosa t25 posto zivi u BG a mehanicar je i ima delova sta bude trebalo
 
Znam za Milosa,uzimao sam delove od njega. Probacu sam,pa ako ne bude išlo,tovarim ga na kamion i pravac kod Miloša. :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Ta unutrasnja polugica je garantovano problem i malo je zavucena ali videces gde je po spoljnoj . Verovatno je iskocila i nepovlaci osovinu od brave

- - - - - - - - - -

I izvadi tu osovinu od brave vidi dal nije pojedena

- - - - - - - - - -

Mislim da se ona spolja skida kad se povade opruge i klincici prvo. Cini mi se da ima vijak jedan koji se odvrne i onda izvuce
 
Sve cu da razbucam u subotu,da vidim o čemu se radi,slikacu pa ćemo videti... :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna za sta služi ovaj sraf sa desne strane?
09d39b8c8a612edb558cdd0d5da74467.jpg




Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Na tom mjestu se izvlaci brava mjenjaca u slucaju kvara iste naravno da bi je izvuko ima tu jos dosta sarafanja
 
Nazad
Vrh