VLADIMIREC T-25

Jel ima neko šemu kućišta hidraulike?Desno rame mi ima lufta gore dole po 2cm zajedno sa nazubljenom osovinom.Jel tu na kraju ima neka čaura ili nesto?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Jocatdi na taj vijak sam i mislio da se odvrne spolja i izvlaci se osovina -brava menjaca. Kad poskidas gore viljuske i osovine ,opruge i klinove onda tek vadis tu osovinu i dobro je pregledaj dal nije zajedena . nju onaj pipak sa unutrasnje strane treba da pomera i odbravljuje i zabravljuje ali to je se smaklo garant. Tu nesme biti lufta i klimati da neiskoci pipak sa osovine

- - - - - - - - - -

Bi zeleni u katalogu tu nema nista ,nikakve biksne. I kod mene je tu luft poprilican i nekako cu to resiti jer me to malo nervira kad se klimata sve
 
Pa sta misliš ti o tome?Šta može biti?Pojelo se kućište?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Verovatno se sa strana zajelo pomalo pa na polugu dobija velik luft. Treba pogledati i bolcne na radnom klipu dal nemaju lufta pa izbiksnovati. Sve me to ceka ali stalno nekih poslova a ni strugara za uhvatiti. Mislim da bi se mogla neke tanke biksne sa obe strane uglaviti da smanje luft. Ali kad stigne na red razmisljacu o tome
 
Vica022 hvala na odgovoru... danas sam vozio vladimirca,prevukao nešto sto mi treba pre rasturanja. Cim ubavim u SH kvačilo ostane na pola,i mogu da ga saltam bez kvacila.bravica ne zaključava,cim prebacim u BH sve radi normalno... :) Sutra ga rasturam...

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Ona osovina -bravica se pocepala verovatno i zato negde zaglavi negde radi ali kako nebi smelo. Seta sama jer nema komandu sa stanglice pa zato obavezno je pregledaj
 
Posao skoro završen...sama bravica imala dosta aksialnog lufta i ukosavala sipkicu koja zabravljuje brzine... :)
Moralo je ovako
ce384bbdccdbc5b48988dda6d7632285.jpg


Bravica...nameštena...
573f079089974c14eb0b8a99680a32cf.jpg


4c810b7439f118221c90407e49aa4fd2.jpg


Šipkica koja zakljucava brzine
11f393e20b8710635fee9d9dc8c15303.jpg


bafa29673811e30485445b8e82ed56ba.jpg


Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Dobro je proslo jer se ni osovinica -brava nije mnogo zajela.Malo je ko glupavo reseno da stanglica nema neko osiguranje za osovinicu jer se desava cak i da iskoci skroz. Poklopac si trebao preseci ispred blokade jer se jos lakse skine sledeci put pa ni cevi hidraulike se nemoraju skidati.Samo obavezno rez silikonom predji da neupada svasta unutra

- - - - - - - - - -

Sad je samo lepo usteluj da na polovini hoda kvacila pocne zabravljivati
 
Upravo se to i desavalo,imala je bravica dosta lufta,uvuče se unutra i iskoci iz štanglice,i zbog toga mi je pedala kvacila ostajala na pola neki put. Odlepio sam dok sam skinuo poklopac,tu mi prolaze 4 cevi za hidrauliku.stavio sam silikona gde sam sekao brusilicom.skidao sam osovinu za SH I BH,napravile se ( pucne) na kanalima gde prolazi štanglica,i to je pravilo problem.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
A treba da zabravljuje od pola na gore?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Otprilike na pola hoda pa ka gore treba da zabravi menjac skroz. Sto rekao covek kuravi , pa zeno idi na potok to nekad treba i plahnuti. E tako i ja sad tebi , operi to malo da se vidi sta je sta. Verovatno je onaj ventil za grejanje kabine jer to na retko kojem ima. Hvala bogu na mojem ni nema jer cesto hoce probiti ulje na njemu. Bar tako mislim da je
 
Sutra se sve ti pere pod pritiskom,toplom vodom.veceras cu sve da isprskam axelom da nagrize masnocu do ujutru.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Vredi to malo oprati jer odmah vidis gde nesto curka. Nebi bilo lose da ili napravis ili kupis poklopcice na kucistu gde su osovine viljuski. To se zgodno napravi od lima i malo silikona a mnogo vredi jer sva prljavsina ulazi tuda i pravi kasnije probleme. Slikacu ti moje pravljene deklice.

- - - - - - - - - -

evo mojih deklica
ek88ORI.jpg


- - - - - - - - - -

U39NciR.jpg
 
Vica022,hvala za slike deklica,probacu da ih napravim sutra. Ja cu sutra sve oprati,ipak sam skidao sve cevi sa razvodnika hidraulike,pomešao bakarne sajbne,pa moram da proverim da ne pusta negde ulje.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam kako mu radi grejanje kabine,kada sam kupio traktor,prethodni vlasnik mu je to skinuo,kaze smetalo mu za nogu a i da bi imao vise mesta za odlaganje stvari... :) ja kad god pipnem cevi od hidraulike,one su hladne,pa ne znam kako greje.???

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Ima neko viška obrtomer jedan za starijeg vladimirca (74') Da mi proda,nov je oko 2500-3000din a ne treba mi nov.
Kojom bacate veštak i kojom prskate?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ma te plotnice najbolje zameni sa nasim bakarnim i okali ih na vatri ili aluminijumske jos bolje. Na original plotnama uvek hoce curkati. I kod mene ima jos jedna donja cev gde flisuje po malo pa sve umelja
Obrtomer nemam ali prilicno su i neprecizni. Obicno radim 3 ili 4 brzinom sa prskalicom ili rasipacem. Mada se i tu uhodavam jos da bude tacno odprilike

- - - - - - - - - -

Grejanje kabine je slican sistem klimi , jer se ulje tera pod pritiskom kroz malu rupicu i tako se zagreva , ali to je smesno po meni. Bolje polic rakije ugreje.
 
Polic rakije je nezamenljiv... :) bolje i od vebastog grejanja... :)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
mjenjao sam gurtnu u lijevoj kocnici sve zavrsio da probam u rikverc nemoze da ide puna kocnica krenem naprijed propade kocnica prazna jel vam se to desavalo ,
 
Nazad
Vrh