VLADIMIREC T-25

Pa sunce mu šareno pumpa je tarirana ima plombu i sve.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
ako ces da me poslusas ti poslusaj jer nista pokvariti nemozes.Ja moju stelujem ppo potrebi kako mi treba a za setvospremac iskreno treba snage pogotovu od 2,2m
 
Kad ga opteretiš, jel ima crnog dima (makar malko)?
Ako nema ni malo, sigurno su , ko što Vića kaže, zavrnuli dotok goriva na pumpi kad su ti je remontovali...
Probaj da odvrneš malo na korektoru, pa eksperimentiši, ali nemoj da preteraš...
Kad orem, što se smatra jednom od težih operacija, mogu i 3. ali onda ne slaže brazde kako treba, nego prebacuje zemlju...
Jel treba da objasnim kako se to radi, šteluje korektor (bez uvrede)?
 
Nek neko pojasni.Da ne brkam nego da uradim kako treba.I koliko je osetljiv taj korektor
Kad ga opteretim ima dima ali baš baš malo i nije toliko crn nego sivkast.Davi se ali ne dimi...
Oštar je na gasu sve to ali u njivi neće pa nece.
Nemoguće da se prvom muči sa 3 krila drljacom...

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Vica ili neko od vas.Da li bi bili voljni da naletite do mene.Ja plaćam put i sve troškove,da pogledate to.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Po dimu kako izgleda to je to. To je vrlo prosto jer na predhodnoj strani imas sliku pumpe gde je obelezen odusak. Od toga imas desno dva mala poklopcica pa onda jedan jod desno veci i nize malo na kosini pumpe takoreci sa strane. Verovatno je i on blombiran. Skines blombu i odvrnes poklopcic skroz i ispod imas jednu maticu i vijak odozgo za frafciger. Maticu popustis i odvrnes krug do dva srafcigerom i opet kontrras maticu. To je sve
 
Ali mi nije jasno,na leru dimi onako malo,lad turiram on baca normalno dim.A kad ga opteretim on se davi ali ne baca dim.Probacu to da ustelujem pa javljam rezultete.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Dobrodol,i kod ,mene je takav relej bez oznaka...Necu da ga izbacujem,znam da mu znaci a da ne treba ne bi ga ni fabrika postavila.Dosta ljudi takve releje za paljenje izbacuje,i posle se zale kako im se zapale brave... :osmeh: I ja sam gledao,ne moze od lade,kupicu sutra relej od 70-80 ampera,jer i ja imam stari alnaser. Ja sam poceo da radim na ugradnji servo volana na vladimirca....idem sada u rumu na buvljak da vidim sta mogu da nadjem.Samo ne znam kada je najbolje otici u rumu,neko kaze 2 neko 3 pa ne znam kome da verujem...ili da odem prvog pa da spavam tamo u kolima do 4... :spavam:
Na koji nacin si planiro uradit hidrauliku,ja sam ovih dana zavrsio sa ugradnjom hidro volana.
 
Ajde nek neko označi na ovih par slika gde je tačno.
307807212fb9551a3dc02b323fe6e0bb.jpg
1814cb0e14f02b4f75826a376d71ffaa.jpg
7c0c0ac7e73fa5e3a286b419fbf40abe.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
1814cb0e14f02b4f75826a376d71ffaa.jpg

A evo čemu služi:
To je tzv. "korektor", kojim podešavaš količinu dovođenog goriva...
Pri izvrtanju kućišta korektora, dovod goriva se povećava, a uvrtanjem smanjuje...
Podešavanje korekcije dovoda goriva se vrši kada treba obezbediti neophodnu rezervu obrtnog momenta motora...
screenshot_2016_02_29_at_21_23_23.jpg

screenshot_2016_02_29_at_21_22_34.jpg

Samo nemoj da preteraš da ne bude...
seljak%20veseljak.gif
 
Poslednja izmena:
Moram poklopac skroz osvrnuti i skinuti pa onda kućište nastelovati pa vratiti poklopac.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Na koji nacin si planiro uradit hidrauliku,ja sam ovih dana zavrsio sa ugradnjom hidro volana.
Iskreno cjos razmisljam....jos nisam odlucio,posto mi je glava volana (puz) losa,planiram da savim hidro volan.Idem u rumu sada pa cu videti sta nadjem od delova,ali kako sam ja zamislio,planiram da stavim servo pumpu,glavu za hidro volan i klip koji cu pocezati sa rukavcem,tamo gde dolazi gurajuca spona....Bilo bi mi lakse kada bih imao neku sliku,nekog uradjenog vladimirca sa hidro volanom...
 
Ja sam uzeo hidro glavu volana od mercedes kombija mb100,pumpu i posudu za ulje.To mi je bila najjeftinij varijanta a funkionise dobro.Pumpu,glavu,posudu za ulje platio 50e crijeva 20e i jos ostalo matirijala za nosace 10e moj rad i to je to.
 
Servo volan od BMV 5xx vam pasuje po smeru motanja . Ako ga vec budem ugradjivao to ce od njega biti a negde oko 100 eur kosta sve na otpadu .
 
Drugari traktor rešen,onaj spremac od 2.2 i 22 opruge dupli rotori daska je vukao danas prvom na pola gasa lagano prvi prohod,obišao samo 2 kruga da probam pošto je baš baš mokro još.Drugi prohod drugom isto pola gasa probao sam i trećom drugi prohod i tu ide ali baca dim ne nesto preterano ali baca.Racunam da u spremanju u aprilu kad bude suvo će ići trećom drugi prohod bez da zapinje.Ipak to nije mali setvospremac i kad upadnem u rupu-razor prednji kraj ode gore malo (20-30cm) imam dva tega napred.
Hvala vam :)

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Znaci ipak rus voli malo vecu casicu da radi po nasoj volji. Samo po gasu jer sa tezim prikljuckom se nesme daviti dugo motor zbog hladjenja. Mozes ga malo nekad i odmoriti na vecem leru da se malo oporavi posle tezeg rada. To obavezno praktikujem u vrlo teskim poslovima
 
Eto vidiš...
Lepo kažem ja da se traktorista navikne na (Ruski) traktor a ne obratno...:bravo:
Ako je iole motor dobar, mora da vuče makar trokrilnu drljaču, a ovaj tvoj to nije hteo, makar pre nego si mu dao malo života (nafte)...
Videćeš, još ćeš ti njega i hvaliti ovde kako je dobar traktor, i sve uspevaš da završiš s njim (i što treba i što ne treba)...
A ne odmah, prodaću ga, menjaću ga, gurnuću ga u kanal i sl.
Znači, sada prati potrošnju i crn dim pri opterećenju, ako ima i jednog i drugog previše, zavrći "slavinu"....:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh