VLADIMIREC T-25

Ja sam definitivni danas resio da pretresem ceo traktor od pocetka do kraja....danas sam smotao pun dewsni...ostade volan tako,kao zavaren....morao sam da ga blago prislonim uz zid tockom da bih ga ispravio....imao sam luft u volanu skoro ceo krug....iznervirao sam se,i hocu sve to da resim....skinuo sam ceo patos sa kabine,i izvadio komplet puz sa sve volana.ne znam sta se desva unutra,videcu kada otvorim puz sutra....slikacu sve pa cu postaviti :osmeh: i razmisljao sam da mu izbiksnujem ili sta vec,prednje rukavce,posto ima lufta i u njima,bar da sve komplet uradim sto se tice sistema upravljanja. Da napomenem spone su nove,nemaju lufta :)

- - - - - - - - - -

A da,kada sam izvadio puz volana ispod u kucistu je bilo dosta ulja i neke masti,pa ne znam da li je to curelo iz puza ili iz neceg drugog?
 
Da li bi neko mogao da mi objasni gde se sipa ulje u bosch pumpu? znam gde se ispusta ulje,znam gde je sraf za kontrolu kolicine ulja,ali ne znam gd se sipa ulje... :) Hvala unapred :ppozdrav:
 
Sipas odozgo kad se odvrne onaj cep za odusku pumpe. Sto se tice rakovice sa auspuhom od S44 motora je malo tisa i lepse reze mada smo joj radili sad i bos pumpu i dizne pa je bas drasticno bolja u radu ali je i tisa. Isto auspuh od rakovice 65 kad se stavi na 560-567 se utisa prilicno motor i to najvise sto je zapremina lonca veca a kod drugara su izgorele komore unutra tako da je sad prilicno tisi.Svi ovi auspusi su slicni sto se komora tice ali razlika je u spoljnom precniku i duzini pa time dobija vecu zapreminu i tisi zvuk
 
PVP.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima....opet novi problem....kada okrenem kljuc u tabli se cuje " tak-tak" i nece da zavergla....kada probam direktno,vergla normalno.Ne znam sta moze da bude...da li postojo neki relej u tabli,i ako ima da li on moze da zeza.?
 
Bravica ili neki od napojnih kablova sa akumulatora na alnaser ili masa. Nesto od toga mora biti. Najpre pogledaj kablove. Da li su osteceni (najcesce kod samih klema) i kakvi su na spoju sa klemama. Ako je to ok, skini bravicu paljenja i ocisti kontakte. NIsam imao kontakt sa Vladimircem, ali ovi problemi su izrazeni na domacim traktorima:ppozdrav:
 
f4bc0be9e4b4a03b3d00ed8ac96074a5.jpg
38a5421848123cc7b85106694a06a811.jpg

2.2m 21-22 opruge.Slomili se i ja i on,okrenuo dva kruga i vratio se po drljacu tri krila sa rotorima.Sa spremacem se davi prvom.Drljacom ide isto prvom al mu je potesko.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima....opet novi problem....kada okrenem kljuc u tabli se cuje " tak-tak" i nece da zavergla....kada probam direktno,vergla normalno.Ne znam sta moze da bude...da li postojo neki relej u tabli,i ako ima da li on moze da zeza.?
Imaš relej paljenja u tabli,оznaka mu je РС 502 sigurno je crkao ili je kratkospojio, zato "cakće", slično kao migavac, on izgleda ovako:

relej_startera_rs_502.jpg


Oznake na releju su:
85 - masa (-)
86 - struja s prekidača na relej
87 - izlaz sa releja na potrošač (u tvom slučaju anlaser)
30 - stalna struja (+) s osigurača, ili direktno s akumulatora

Bi Zeleni

Ne bi smeo sa drljačom da se davi prvom, nešto tu nije u redu, imam isti takav traktor, kada spremam drljačom jesenas pooranu njivu, prvi prohod ide prvom s pola do 2/3 gasa,ručica hidraulike u plivajući, a drugi prohod mogu i trećom, ali ipak teram drugom lagano, jer imam breg na jednoj strani...
Setvospremač nikada nisam kačio, ali ću probati ove godine...
Tanjiračom sa 28 diskova (koju inače vuče komšija sa T-40) sam prošle godine zatvarao brazdu u jednom prohodu, i traktor po ravnom ide lepo drugom, a uz breg bogami prva i gas do daske, i već pri vrhu brega moram da malo podignem tanjiraču i stavim ručicu hidraulike u neutral, jer traktor odbija poslušnost ...
 
Poslednja izmena:
Dobrodol,potpuno si u pravu,cuje se kao relej migavaca.sada sam rasturio tablu i na izlazu 87 kada okrenem kljuc nema struje,kada tu pipnem zicom + on zavergla.sada cu da stavim relej drugi,nisam znao kako da povezem,po brojevima. Imam punu kofu releja od lade,sa 4 izlaza sa oznakama PC 527,702...itd...pa ne znam koliko bi trebao ampera da bude relej....msm ako to ima veze... :osmeh:
 
Joco, imaš sreće, taman sam raskopao tablu i nanovo pravim instalaciju, imam taj relej paljenja i bio je povezan, ali NA NJEMU NEMA NIKAKVIH OZNAKA sa donje strane, pa sam morao da posetim Ruske sajtove, i na kraju sam našao kako ide povezivanje...
Nemoj da izbaciš taj relej, puno mu znači...
E sada,IMA VEZE amperaža, snaga tog releja je 70А, jer kod mene je još uvek stari anlaser, znači nađi neki koji odgovara vrednosti između 60A-80A i montiraj umesto ovog...

Тај од ладе РС 527 је 30А-40А НЕЋЕ ДА МОЖЕ...
 
Poslednja izmena:
Dobrodol,i kod ,mene je takav relej bez oznaka...Necu da ga izbacujem,znam da mu znaci a da ne treba ne bi ga ni fabrika postavila.Dosta ljudi takve releje za paljenje izbacuje,i posle se zale kako im se zapale brave... :osmeh: I ja sam gledao,ne moze od lade,kupicu sutra relej od 70-80 ampera,jer i ja imam stari alnaser. Ja sam poceo da radim na ugradnji servo volana na vladimirca....idem sada u rumu na buvljak da vidim sta mogu da nadjem.Samo ne znam kada je najbolje otici u rumu,neko kaze 2 neko 3 pa ne znam kome da verujem...ili da odem prvog pa da spavam tamo u kolima do 4... :spavam:
 
Idi na Vašar 3. ujutro, ali gledaj da stigneš u Rumu ne kasnije od 7, pola 8...
I polako obiđeš i pogledaš šta te zanima...
Možeš kupiti original relej, i da si miran opet 30 godina...
Ja sam samo jedared išao 2. popodne i nikada više...
To većinom rade ovi što kupuju mehanizaciju, mada i na neke polovne delove čovek naleti...
Idem i ja 3. ujutru, ako ne pada kiša...:cao:
 
Šta sad može da ne bude u redu? Pumpa uradjena dizne nove.
Ovaj i drugi prohod se pati drugom.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Druže mora da ide drugom ja sam vukao spremač 2.2 sa duplim rotorima prvi prohod druga , drugi ttreća asada imam 2.0 spremač sa 20 S opruga prvi prohod druga drugi treće bukvalno nema dima , izvini a da ti slučajno ne ideš 4
 
Ljudi bre prvom idem pa nisam bas toliki duduk.Jednostavno neće da vuče.Ociscen ceo sistem,pumpa tarirana dizne nove.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Neko je previse smanjio kolicinu goriva najverovatnije pa mu tesko. Ja imam neki univerzalni spartac ili kimler sa rotorom po potrebi od 1,8m.Jednostavno teram do 10-12cm duboko da skoro neoseca. Prvi prohod idem 2 brzinom jer cu vrat slomiti ako ga poteram a drugi prohod moze i 4 brzina cak .Isto tako i sa tezom trokrilnom drljacom vuce cak i lakse iako je potopim skroz. Odvrni mu neku kapljicu nafte jos na pumpi pa da vidis kako vuce onda. A setvospremac nema potrebe preko 10cm ni slucajno dublje

- - - - - - - - - -

Pumpu kad tariraju uvek bude manji protok na gorivu tako da se previse ne nerviras. Odvrni poklopcic i odvrni je jedan krug pa vidi
 
Nazad
Vrh