VLADIMIREC T-25

Ako ti je originalno Modricino ulje sigurno je kvalitetnije od Nis-a. to budi uveren je Maksima se izrazito dobro pokazala samo sto ima dosta fals pakovanja koja nemaju foliju ispod poklopca.Sklopka je jedna kutija mislim sa leve strane instrument table i ispod nje dolazi samo sto na mojem to nije bilo pa nemogu sa tacnoscu reci gde je.ima kao grebenasti prekidac ali ja to nebih prebacivao sa manjeg radnog napona jer mi nemamo toliko drasticne zime i treba sacuvati akumulator preteranom voltazom i strujom. Ulje kvalitetno kod nas je veoma tesko naci jer sve sto ide za istok u prodaju je 2 klasa ulja i nece me to drugacije niko ubediti jer sam iskusio to. Punjenja svih ulja se radi kod nas i pakovanja a dolaze u refuzi .Razlika samo Kastrol ulja kad vam neko donese sa zapada se drugacije ponasa nego to isto koje je kupljeno kod nas u prodaji
 
Bilo je orginalno ulje,imalo je foliju ispod poklopca sa zigom firme.Kod mene je punjenje oko 13.3 sa potrosacima a bez potrosaca ide do 13.6 imam vartu od 95ah,pa se plasim da ne zajebem akumulator,jer cesto palim i gasim traktor....razmisljao sam da stavim neki alternator od 55-60 ampera ali ne znam od cega pasuje... jer njegov orginalni mislim da ima 45 ampera.... :osmeh:
 
ako vec mucite muke sa uljima zasto ne predjete u BiH jednom u 2 godine i kupite modricino ulje koje nije fals. komsija prije mejsec dana kupio mercedesa ispod cekica i pito servisera u njemackoj koje ulje da sipa, serviser je iz hrvatske koji radi u mercedesu jedno 20ak godina. on mu je odgovorio prvo castrol, druga modrica pa tek onda ostala ulja.
 
Kakve filtere koristite za vladimirca?Tj od koga uzimate?Oni po 150din komad nisu nizašta.Sad je trenutno bez filtera moj t25 ali filtriram naftu kroz gazu.Razmisljao sam da preradim nosač i ubacim neke druge kvalitetnije filtere.Dzaba što su ovi 150din kad ne vrede ni besplatno.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Bi Zeleni
Kupio sam te filtere za 150 dinara (2 komada za 300 din.) na Vašaru u Rumi i traktor radi savršeno...
Pre ugradnje takođe nije bilo filtera uopšte, a nisam imao ni onaj taložnik-predfilter (i još uvek ga nemam, moram ga nabaviti negde)...
Ne znam zbog čega kažeš da ne valjaju ni za šta...
Mada je i član vica022 jedno vreme mučio muku s tim filterima, ali ja zaista nisam naišao ni na kakav problem s njima...
jocatdi
Ta sklopka za prebacivanje iz letnjeg u zimski režim punjenja se koristila na traktoru dok je bio dinamo kao rešenje za punjenje akumulatora...
screenshot_2016_02_17_at_00_09_44.jpg


Garantujem da je izbačena (ili je skinuta s instalacije) onog trenutka kada je na traktor ugrađen alternator, koji ima regler na sebi...
U "originalu" na traktor Vladimirec T25A su se ugrađivala 2 akumulatora od 6V ukupnog kapaciteta od čak 155Ah !!!
A po Priručniku na Poljskom koji imam za Vladimirec T25A1 isto su išla 2 akumulatora po 6V ali ukupnog kapaciteta 135Ah...
Tako da to pitanje ne treba da te muči...
Druga stvar, što se tiče vrednosti punjenja koja si naveo, TO JE MALO, da bi se akumulator (čak i od "mršavih" 95Ah) punio-dopunjavao!!!
MORA da bude minimum 14V bez uključenih potrošača, a dozvoljena vrednost (maksimalna) je 14.4V...Sa uključenim potrošačima, ne bi trebalo da ide ispod 13.7V-13.8V...
13.3V sa uključenim potrošačima je ispod svakog kriterijuma, u tvom slučaju čak potrošači troše energiju iz akumulatora, na tvom mestu bi, s vremena na vreme, za prvu pomoć, dopunio akumulator klasičnim punjačem, jer taj alternator što imaš, ne radi kako je predviđeno...
Moguće da je problem samo do reglera, probaj da ga zameniš, pa onda izmeri napon unimerom, sa i bez potrošača...
Imam alternator od 65A koji mi je član Ćira92 poklonio, od Audi-ja 80, napon punjenja bez potrošača 14.15V, a sa uključenim SVIM potrošačima koje imam, je 13.92V...
Akumulator je Varta od 143Ah (veći i ne može da se stavi-ugradi na platformu)...
Evo alternatora:
04_12_15_1419.jpg

17_01_151231.jpg


A ulje Nisotec-ovo je kvalitetno, pratio sam Temu Ulja i maziva ovde na Forumu, uvaženi Član stalker je više puta pohvalio ova ulja, tako da sam se odlučio za to navedeno, ali je i bilo na Akciji (popust) na Agro karticu u pakovanju od 10 litara, litra me izašla (sa popustom) 264 dinara...
Modričino izbegavam baš iz navedenih razloga, previše je falsifikata, ovo Nisotec sam kupio na Nisovoj Pumpi u Rumi...
I deklarisano je za dizel motore starije konstrukcije koji rade u umerenim i teškim uslovima rada...
 
Poslednja izmena:
Kad smo uradili pumpu ubacimo nove filtere radio u mestu i ja krenem on se ugasi.Rezultat filteri ne propuštaju naftu.Na rusu sam stavljao iste i nije bilo problema ali bih ja to naj radje izbacio jer mi se uopšte ne sviđaju.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Danas sam imao malo vremena pa sam se malo igrao sa auspuhom....nekako mi bio bucan,pa sam issekao njegovu fabricku krivinu,fabricki promer cevi je bio fi 48 spoljna mera,ja sam stavio fi 40 i produzio do vrha kabine....traktor je duplo tisi i prijatniji za voznju....a ja ne znam da li mi se cini,ali primetio sam da malo bolje vuce u brdu.... sutra ce se pokazati sa 4 metra bukve... :osmeh:
 
Nikako ne moze bolje da vuce ako ga prigusis sa tanjom cevi nego sto je bila... Bolje bi vukao da si stavio deblju a ne tanju,a sa tanjom si smanjio buku,to si u pravu...
 
BMW serije 7 sa benzin motorom 4000ccm sa custom made izduvom njemackog porijekla povecava snagu istog za 16,sitno kilovata. u pitanju su vece cjevurde, krivine svedene na minimum stepeni sa sto siromasnijim loncima i katalizatorima.
 
Probano danas....primetna je mala razlika....malo bolje vuce,ipak mi se ne cini....nisam napomenuo,da je na mom loncu unutra sve suplje,izgorelo....kada sam ga skinuo istresao sam parcice prigusivaca koji stoji unutra....zato se toliko i cuo. Ne znam gde ima da se kupi njegov orginalni auspuh,ili da probam da stavim od necega drugi lonac,ili ceo auspuh od IMT-a?
 
Ako vec hoces da ulazes nataknes od 542 auspuh i miran 10 godina. nije nekih para a radi poso
 
Od ovih auspuha "na gore" imaš ova dva, jedan je "original" a drugi "kopija":

T25auspuh_D21_A.jpg


A za ovaj "na dole" ili pravi sam, nisam našao na takav originalni, ili iseci stari pa ubaci nekakav "primitivni" ili pravljeni prigušivač, a možeš i da ostaviš stari lonac, samo na njemu napraviš nosač (kao što je Bi Zeleni postavio slike), pa na njega namontiraš od IMT-a, na primer, a možeš i da eksperimentišeš, barem je auspuh zahvalna stavka za "budženje"...​
 
Nov ruski originalni lonac je oko 100 eur i to je preskupo. Mala privreda sto radi je toliko smesno tanak da ni godinu nece sastaviti citav a 40 eur. Po meni ti je bolje ubaciti od Imt i bices zadovoljan sigurno jer su vrlo pristupacni. Mi smo upravo na rakovicu 65 ugradili nov od 76 i imt 577 posto su isti ali sad je jos tisa i mirnije radi a na imt 567 smo ubacili od rakovice 65 . Komore su vrlo bitne jer kad izgoru motor nemoze da ima stabilan rad i odredjen pritisak koji treba.Gocem auspusi nisu losi a povoljni su a ima ih u Juselu ili naruciti direktno pa ti mogu i original napraviti a i ovaj od imt 577 bi sigurno dosta dobro odgovarao jer slicne je gradje unutra sto se komora tice a ima i vecu zapreminu.1300din kosta
 
KONKURENCIJA!!!
Ima baš dosta ponude, tj. "maloprivrednih" proizvođača auspuha (na Vašaru u Rumi, a i inače), kvalitet je osrednji, zapravo, za taj novac (po meni) dobija se i više nego što platiš...
Prvi komšija je kupio za IMT-a 533, i kvalitet izrade me je zaista iznenadio, priznajem, da sam i ja očekivao "nižu klasu", ovako, zaista nije loš...
Da se nisam cimao i pravio onu moju skalameriju od auspuha, a i da mi nije neophodan auspuh "na dole", verujem da bih i ja kupio jedan takav...
Ovako, ostaje za neki drugi put (mada ne verujem da će mi uskoro zatrebati)...
 
Nov ruski originalni lonac je oko 100 eur i to je preskupo. Mala privreda sto radi je toliko smesno tanak da ni godinu nece sastaviti citav a 40 eur. Po meni ti je bolje ubaciti od Imt i bices zadovoljan sigurno jer su vrlo pristupacni. Mi smo upravo na rakovicu 65 ugradili nov od 76 i imt 577 posto su isti ali sad je jos tisa i mirnije radi a na imt 567 smo ubacili od rakovice 65 . Komore su vrlo bitne jer kad izgoru motor nemoze da ima stabilan rad i odredjen pritisak koji treba.Gocem auspusi nisu losi a povoljni su a ima ih u Juselu ili naruciti direktno pa ti mogu i original napraviti a i ovaj od imt 577 bi sigurno dosta dobro odgovarao jer slicne je gradje unutra sto se komora tice a ima i vecu zapreminu.1300din kosta
Kad spomenuRakovicu 65 i auspuh, gde ima da se kupi auspuh za nju ali onaaj kao sto fabrika ugradjuje?
 
Ja sam kupio gocem auspuh za 560, 20 eura kosto. Zasad nit farba opada nit ista, samo kad ga bas bas razigram cuje se ko da nov sporet ogorijeva. :osmeh:
 
Nazad
Vrh