VLADIMIREC T-25

Jel ima neko priručnik za T25.Koji god sam link našao ni jedan nije dobar,ne može se skinuti.Ako ima negde nek okači neko ispravan link.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mali ali tehničar.Tovarili smo prikolice baš baš dobro.Ide jako dobro i uz nadvožnjak i niz jako dobro drži teret :)

7273a7f834b60f43ceef91c25b4e60a4.jpg

Ps: ja sam levo :)

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ako se razleti namesticemo.Ne znam da li ti možeš potrošnju da namestiš :D

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
landini
Ako misliš na slučaj sa kolegom PKB, ne bi ništa bilo da su na bočnim reduktorima bili brezoni, kanda su bili obični šrafovi, zato je pukla "čizma" i napravilo karambol...
Većina vlasnika Vladimireca uopšte ne obraća pažnju na to mesto (nisam ni ja dok se PKB-u to nije dogodilo)...
Ako je sve u redu, ne bi trebalo da bude problema, a i ovaj stajnjak nije puno "pregoreo" i verujem da nije tako teško.Da je na prikolici šljunak ili tako nešto, to je već druga priča...
Bi Zeleni
Jesil' mu merio potrošnju po kilometraži u transportu?
Ja pređem 12km po raznim letnjacima (ukupan put) i vratim se s drvima na špediteru za 2-2.5 litara nafte...
Kako prima gas,oštro ili tromo, kad naglo stisneš papučicu gasa jel' dimi jako crno na auspuh?
 
Dimucka malo i na leru.Kad ga saltam pod teretom tipa 5-6 onda zna da zadimi dok ne uhvati.Taj stajnjak sa slike nije toliko obgoreo.Druga tura je bila masna da bog sačuva.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Moj je za 35-40km juče većinom po asvaltu (30ak km asvaltom i 6-7km po jako blatnjavom putu) potrošio 10ak litara goriva.Pola prazan pola pod teretom.Mislim da to nije velika potrošnja.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Da da znam.Imao sam 560.26km 1/4 pod teretom 7-8t kukuruza 18l goriva. :D

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima :) Danas smo kod kolege na vladeku menjali sva ulja...skidao sam centrifugalni filter za ulje...to je bilo strasno...izgleda da to niko nikada nije skinuo i oprao.e sada ima jedan problem...nakon svega toga traktoru je opao pritisak ulja za oko 1 bar...da li ke to zato sto je skidan o ociscen filter ulja...?
 
To je normalno...
I kod mene je opao pritisak posle čišćenja centrifugalnog filtera za ulje (ali malo, ne i drastično)...
Pisao sam već o tome i postavljao slike i pitanja u ovoj Temi...
Prelistaj malo (20-30 strana) unazad...
Malo sam mu "veštački" podigao pritisak na sigurnosnom ventilu...
Sada je hladan (ali posle sipanja 15W-40 ulja) na "leru" 3 bara, pod gasom nešto više, a vruć na leru je oko 2 bara,nekada i 1.5 bar ali nikako ispod toga bez obzira na opterećenje...
Koliki mu je pritisak bio pre čišćenja, a koliki je sad posle čišćenja?
 
Pre ciscenja je bio:hladan na leru,pri nekih 900-1000 rpm drzao je na nekih 4 bara,a vruc na nekih 3-3.5 a sada hladan 3 bara a vruc....pri temperaturi ulja od nekih 60 stepeni nismo uspeli da ga zagrejemo vise drzao je 2.5-2.8. a pod gasom nesto vise digne pritisak....ne mnogo,nekih 0.3 bara.
 
Generalno, dobar motor nebi trebao mnogo da varira pritisak ulja ni hladan ni vruc.
To znaci i da ulje treba da ima temperaturnu stabilnost-u prevodu: da je kvalitetno.
 
Kad je sve cakum pakum to bi bilo idealno da je mala razlika u pritisku kad je vruc i hladan ali u praksi je to veoma retko.Za rusa je sasvim normalno da opadne pritisak posle pranja centrifugalnog filtera sto je malo neobicno ali je tako. I meni je to bilo malo cudno ali za vlatka je to normalno ponasanje. Kod mene je mnogo drasticnija razlika u pritisku jer hladan i na leru je i na vecem gasu je oko 3,5-4 bara. Ali vruc na 80-100 ctepeni je ler 0-0,5 a pun gas 2bara. Ali nista cudno jer radilica je original jos na standardu a 76 godiste i ima prilicno aksijalnog lufta. Ali resicemo i to cim se uklope novci i vreme
 
Joco,to je dobar pritisak ulja...
Ne treba uopšte da Vas to zabrinjava...
Kada padne ispod 1bar ili oko 1, to ne valja, mada može i tada da služi, ali je zreo za remont...
Otkako sam sipao NISOTEC DIZEL S-3 SAE 15W-40 ulje, traktor se preporodio, neuporedivo mirnije i stabilnije radi, (nije subjektivni osećaj), a i odlično pali na minusu...
Zaista sam se prijatno iznenadio koliko zamena ulja (običnog), kvalitetnijim, dovodi do tolike promene u radu motora...
mirosti
Donekle si u pravu, ali ovde je reč o jednom od pokazatelja stanja motora, koji se ogleda u jednoj činjenici, a to je pritisak ulja, koji je (u nekim slučajevima) i prvi pokazatelj posustajanja u pouzdanosti (ispravnosti elemenata) rada mašine, u ovom slučaju traktora Vladimirec-a, ali nije i jedini, i odlučujući, faktor ocenjivanja...
Kvalitetno ulje igra važnu ulogu (slažem se), ali mašini koja je "na izdisaju", zaista neće puno pomoći...
 
imas ti kupit posebne bocice emulzija i redbulova koji nabiju pritisak sad pa sad. kad masinu sa pijace dotjeras kuci, zamijenis ulje ono rnjaga i zariba. :haha:
 
naravno da to rezultira havariji. ali svercerima to nije bitno. ne rade oni sa takvim motorima nego samo paradiraju dok se ne proda.
 
Dobrodol,potpuno si u pravu,kvalitetno ulje je najbitnija stavka sto se tice podmazivanja i rada motora. Ja sam u mog vladimirca sipao maxima super 15w40 i traktor radi neuporedivo bolje,a da ne pricam o pritisku ulja,a potrosnja ulja,skoro neprimetna....za nekih 20 radnih sati treba da menjam ulje,i probcu po tvom savetu da sipam NISOTEC DIZEL S-3 SAE 15W-40 :osmeh: Imam jos jedno pitanje...danas mi je jedan stariji covek koji ima dva vladimirca....74 i 91 god koje je kupio nove i prvi vlasnik,rekao da kod vladimirca ima stelovanje punjenja akumulatora na nekoj sklopci ili alternatoru...kaze ima sezonsko stelovanje,da puni brze i sporije... ima od 13.2-14.1 i 14.3-15.2 pa me zanima gde se to steluje...? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh