VLADIMIREC T-25

Izmedju bocnog reduktora i trube se odvrnu vijci i izvuce reduktor koliko trnovi samo da izadju ( bolcne) i zakrenes za 45% ili 90% spram najnizeg polozaja. Uglavnom bolcnici ce ti reci gde je pravo mesto i rupe za vijke se poklope. Gurnes nazad reduktor i stegnes vijke. Samo obavezno bi trebalo pregledati bolcnice i rupe za njih dal nemaju lufta jer oni su glavni tu i nose vecinu tereta
 
Jel menjao neko skoro uloške dizni?
Skinuo sam juče komplet obadve dizne i danas nosio u Rumu kod bošiste, obadve "pišaju" (uz vetar)...
Mislio sam samo da mi našteluje pritisak, kad veli nema svrhe, jako su loše, moram da kupim nove uloške dizni, pa da mu donesem, da zameni i našteluje...
Pitam da odmah to uradi, kaže, ne radi to više, jako je nezahvalno,jer ima jako puno neispravnih novih, tako da kakve god ja hoću da kupim, i donesem, on će namestiti i naštelovati...
Gledao sam na Vašaru u Rumi 3. Decembra uloške dizni, kod ovih "naših Rusa", imaju SAMO dve vrste, jedne za 5 eura i jedne za 6 eura i NIŠTA VIŠE...
Kakvog su kvaliteta kad koštaju ovako malo, znam da ima i za 10-15 eura, neke Italijanske?
Da kupim ove za 6 eura dva komada pa šta mi Bog da, a?
 
Svaki ulozak dizne ima jedan mali sloj cementacije,kada se to skine (izlize) poliranje ne pomaze mnogo,taj ce ulozak i dalje glaviti a dizna (pisati) kada se motor bude zagrejao,a da ne pricam o tome ako je ulozak dizne (izgoreo)... tako da je najbolje da se zameni novim,a drugar je na svog vladeka stavio ulozak dizne od 6eura i za sada je zadovoljan. :ppozdrav:
 
Bio sam danas na Vašaru i kupio 2 uloška dizni za 1200 dinara (na popustu) neki Poljski, nisam ni gledao na kutiji šta piše, ko je prozvođač, odmah sa Vašara sam otišao pravo kod bošiste da ih montira i našteluje, pa mi on reče da su Poljski i da za te pare nisu loši...
Naštelovao je na 160 bara, zna on da ide 170 ali reče da je tako bolje da se stavi manje za 10 bara kada istovremeno ne ide i pumpa na remont...
Ove drastično lepše raspiruju finu maglu nafte za razliku od starih (upišanih)...
Usluga montiranja uložaka i štelovanja pritiska 200 dinara po dizni...
Kupio sam odmah i dve nove bakarne platne, nagrejao ih brenerom do usijanja da omekšaju pa onda stavio...
Čim sam stigao kući, namontiram ih na traktor, nadrukam nafte, i traktor upali iz druge...
E, ali nije to glavna vest ovoga dana...
Naleteo sam kod ovih džafte-kurafte na par tegova za Vladimireca, i to ove kockaste ko što mi i trebaju i kupim ih za 1.000 dinara po komadu, znači dva komada 2.000...Sreća moja što je i drugar išao sa mnom na Vašar, pa smo naizmenično nosili tegove do auta...Usput kupim i šrafove da kada stignem kući odmah ih i montiram...Tako i uradih, evo ih:

03_02_16_1417.jpg
 
Moj T25 nešto slabo pali ujutru.Bas teško.Anlansr vrti kao lud (remontovan) i baca dim ali teško sastavlja.Sta može da bude.Da naglasim da je motor dobar.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ma ko će ga znati, može biti više stvari, tek si ga kupio, proveri sve, od dotoka nafte, filteri, radni ventil, dizne...
Po čemu znaš da je motor dobar?
Tek kada ga "upregneš" u nekome poslu, videćeš valja li ili ne...
Koliki mu je pritisak ulja kada ga upališ?
Drug, MORAŠ da promeniš avatar :ppozdrav:
 
Moj T25 nešto slabo pali ujutru.Bas teško.Anlansr vrti kao lud (remontovan) i baca dim ali teško sastavlja.Sta može da bude.Da naglasim da je motor dobar.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
Po cemu zakljucis da je motor dobar. Po tome sto netrosi ulje ili nesto drugo. Moze se desiti da su kompresione karike izlizane a uljne dobre pa ti se cini dobar a kompresija mala i nemoguce je hladnog upaliti. Jedino da skines dizne i izmeris kompresiju je donekle dokaz stanja motora sto se tice kompresije. Ako cak i brzo okrece alnaser motor je dokaz donekle gubitka kompresije. Ako baca dim na auspuh sa pumpom bi trebalo biti u redu ali pitanje je dizni kako rasprskavaju gorivo. Najbolje prvo njih skini i proveri pa onda dalje
 
Drži dobar pritisak ulja.Ne baca na iberlauf ne prska ulje na čep.
Sutra idem po manometar pa cu da vidim.Dizne su navodno uradjene.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Moj T25 nešto slabo pali ujutru.Bas teško.Anlansr vrti kao lud (remontovan) i baca dim ali teško sastavlja.Sta može da bude.Da naglasim da je motor dobar.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
Nije mu nista ti motori tesko pale kad je hladno. Koristi dekompresor i grejac i prvo jedno dvaput verglaj na prazno da se motor razradi.
 
Ma ja kad palim povučem dekompresor da vrti 5-6sec pa vratim dok ne krene dim na auspuh pa vergla vergla i neće.Povucem opet da zaleti pa vratim i on jedva sastavi posle 10-15sec verglanja,a kad upali zadimi baš baš fino napominjem da u vožnji nema dima na auspuh.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Apsolutno se neslazem sa tim da vladimirac pali lose po hladnom kako kaze kolega Sit. Moj sastavlja uvek iz prve i posle duzeg stajanja! I ako trosi ulja kao lud, 1l na dan kad stalno radi.
Kolega izmeri ti njemu kompresiju.
 
Mislim da u ovom delu grešiš...
Kad prvi put verglaš sa povučenim dekompresorom, pusti ga da vergla dok ne čuješ da anlaser "zuji", i da se dobro "zalaufao" (ne umem bolje opisati), dobro "razbije" ulje, TEK tada uključuješ kompresiju, i tada ostaje da vergla maksimum 3-5 sec, nemoj ga na silu terati da vergla sa uključenom kompresijom, po principu "samo što nije", ništa nećeš postići osim da potrošiš i ono malo snage što ima u akumulatoru...
Ako ne upali, sačekaš pola minuta da se napon u akumulatoru vrati u normalu, pa ponoviš postupak...
Ako ni drugi put ne upali, onda uključi grejač 20-30 sec i probaj ponovo...
Mora da upali ako ima iole dobru kompresiju i dostupnost nafte na diznama...
Naravno, pre svega ovoga, obavezno nadrukaj nafte dok ne čuješ da se nafta vraća u rezervoar, znači drukaj bar 10 tak sekundi...
Umalo zaboravih...
Ručicu gasa povuci na MAKSIMUM...
 
Kod prvog paljenja uključim grejač 25s onda verglanje sa povučenim dekompresorom oko 15s pustim dekompresor i uvek sastavi iz prve , mora dobro da zalaufa motor pre nego pustiš dekompresor, ako ti lako vergla sa spuštenim dekompresorom može biti da ventili nisu dobro naštelovani tj da su štelovani sa povučenim dekompresorom to je bio slučaj kod mog prvog vlatka i super je palio dok nije došao minus
 
Naravno uvek dekompresor, grejac samo kad je minus napolju. Pod dekompresorom 5-6 sekundi, gasa nikad preko pola nisam dodao u verglanju. Uvek pali, kad ga poredim sa T40 razlika je nebo i zemlja, onog nevredi ni paliti kad je ispod nule (spor alnaser, jos moj ima problema sa kvacilom hidraulicne pumpe pa nece da je iskljuci i to mu otezava).

Zeleni, koliko imas nafte u njemu, ako je ispod 15ak litara mozda nepovlaci naftu kako treba, to je problem sa dosta vladimiraca, jel ga nadrukas na AC pumpi?
 
Ama ljudi da li ste vi pri sebi?Ima normalno dim na auspuh.Goriva ima u njemu znači gorivo ima i dobija ga.Opasno sumljam na kompresiju

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh