VLADIMIREC T-25

To kuciste koje je tebi puklo ono ne nosi lezaj to jest u njemu se ne nalazi lezaj koliko se secam nego semering i ja sam ga uspesno bio vario vise puta jel se to cesto desava na vladimircima!!!! Kod mog drugara smo na obe strane to varili,ja mu kazem da proveri on jok danas sutra i ispadne i drugi!!!

Nosi osovinu da ti naprave nov navoj i novu maticu po tom navoju normalno kako sam ti rekao,neka napreve i novu platnu...
Lezajeve cu da ti dam ja (samo ako ih nadjem ali cini mi se da znam desu sem ako nisu nasli neko drugo mesto). :haha:

A to kuciste za semering ces ako zavariti (ako imas parce) nosi nekome ko ume DOBRO da vari i nemas birge.. :ppozdrav:

Desava se to na njima cesto a sve dolazi od toga jel se otpusti ta matica pa tocak pocne da bije kad ides preko dzombi... Nemoj da te to sekira... :ppozdrav:
 
OK, razumeo sve, u pitanju je ležaj valjkasti spoljnji,ako pronađeš taj tvoj "još uvek držeći", dogovorimo se oko dostave, adresu imaš (bolje bi bilo da je nemaš), unutrašnji ne treba jer je odličan, samo da nađem nekog da ureže i nareže navoj i to bi bilo to...Zahvaljujem...
 
OK, razumeo sve, u pitanju je ležaj valjkasti spoljnji,ako pronađeš taj tvoj "još uvek držeći", dogovorimo se oko dostave, adresu imaš (bolje bi bilo da je nemaš), unutrašnji ne treba jer je odličan, samo da nađem nekog da ureže i nareže navoj i to bi bilo to...Zahvaljujem...

DA bas tako nadji nekog samo da ti to nareze i napravi maticu i platnu... Ono kuciste semeringa ce da ti zavare bez problema nemoras ga kupovati...

Lezaj cu sutra da potrazim (imam GOMILU lezajeva) pa bi te zamolio da mi das dimenziju da ti slucajno ne posaljem neki drugi a vise se nesecam koji je...
Dobar je lezaj ja sam na mom traktoru zamenio SVE kad sam narezao taj navoj a nije bilo potrebe ali ajde zamenio te lezajeve...
 
Stigla je Pošiljka-Paket od člana Ćira92 danas oko 14:30, kao što je i obećao prethodne nedelje, ali zbog bezobrazluka i neodazivanja na poziv određenih Kurirskih Službi nije bio u mogućnosti da mi ih pošalje, tako da sam odmah po prijemu iste, bacio se na posao.
Izbacio sam stare košuljice ležajeva i spoljnjeg i unutrašnjeg,ubacio nove, stavio glavčinu, zašrafio maticu da izmerim gde rupe da izbušim za osigurač, pošto sam nosio kod bravara da mi nareže novi navoj, i kada sam i to napravio, dobro sam ležajeve namazao grafitnom masti i stavio u ležišta...
E sad me mučilo da vidim kako će to da radi, pa zakačim plug na kojem sam pre neki dan popravljao raonik, naime bio je sav istrošen, pa sam isekao parče na špicu i tu navario komad pločevine od polomljenog gibnja traktorske prikolice.Onda sam taj deo brusilicom skratio i dao mu formu koju i treba da ima, a zatim i naoštrio raonik.
Otišao sam na njivu kod zeta gde mi se i desio onaj "kvar" prošli put, naštelujem plug, spustim u brazdu, ubacim u prvu, kad ono ide kao podmazano, ne moraš uopšte držati volan s dve ruke, traktor ide sam...
A prednje gume su obične, nisu one potrebne tzv. linijske...
Tu se i ja malo opustim, stanem na početku brazde i ubacim u 2. brzinu, i tada je išao perfekto, bez ikakvog zastoja.
Završio sam taman u milimetar, pred oluju, grmelo i sevale munje na sve strane, i stignem kući oko 20:00. Malopre se istuširao, pa rekoh da obavestim poštovane kolege Forumaše da sam popravio uspešno defekt a i da se ovako javno, zahvalim svima,članu MilošT25 na konstruktivnim savetima i poslatim delovima, a posebno članu Ćira92 na poslatim ležajevima, jer mi je poklonio te ležajeve i još platio i poštarinu!!!
DOBRO JE, pa me nije poslušao i poslao samo veći (spoljni) kako sam mu rekao, nego je u kutiju stavio i unutrašnji (manji), jer da nije, opet bi mi falio ležaj, pošto kada sam video njegov koji je poslao, pa uporedio sa mojim starim, shvatio sam da je i taj unutrašnji zreo za zamenu, pa tako da sam ugradio obadva njegova, i spoljni i unutrašnji....
Ležajevi su kao novi, uz to ORIGINAL Ruski, ima da me sa'rane...
Za sada na Vladici sve radi (i čuje se), u normali, pa se iskreno nadam da će me ispoštovati i neće se pojaviti neki novi, a nasleđeni "kvar"...
 
Nema na cemu druze... Ja sam te lezajeve zamenio bez potrebe reko ajde da zamenim kad vec skidam ali su stvarno kao novi i jos orginalni... Dobro sto te nisam poslusao pa poslah oba lezaja.. :osmeh:

A sto se tice kvarova nedaj boze da ih vise bude a na karaju krajeva ako ih i bude (ima ih i na novim masinama) resicemo i njih!!!!! :bravo:
 
Ciro sve pohvale za gest.


----------------------------------------



Pre nekog vremena se vodila diskusija o krajevima poluga i zamenama kugli. Evo kako sam to odradio. Isecen je stari kraj iz koga je ispala kugla i navaren kraj poluge od rakovice. Korozija je zato sto sam kasnio sa slikanjem mesec dana jer je poluga bila na testiranju. :osmeh:

foto_13583x.jpg




09062014071.jpg
 
Kada sam razmišljao kako da zamenim (dodam) kuglu koju sam izgubio, razmatrao sam i ovakvo rešenje, ali mi se nije nimalo svidela ideja da polugu od "nepoznatog" materijala sečem i navarujem na kraj kompletno gotovo rešenje-kraj poluge...
Bojao sam se da se materijal kraja poluge i sama poluga neće moći kvalitetno sjediniti varenjem i da će posle nekog izvesnog vremena korišćenja, jednostavno se polomiti i to PORED VARA, a obično kada je najpotrebniji traktor za rad, plus još ako ste imali zakačen priključak koji je pozajmljen, ovakav način rešenja bi ispao poprilično "problematičan" i na kraju veoma nezahvalan...
Uz to, ovo gotovo rešenje je 10 eura, čini mi se, a ona kugla sa popunom koju sam kupio je 700 dinara, razlika u ceni nije zanemarljiva, al mi je prvenstveno na pameti kvalitet urađenog posla, kao i funkcionalnost i upotrebljivost u radu.
Smatram da je kugla sa popunom (zanemarivši razliku u ceni), praktičnije rešenje.
Vlađ - Jesi li isprobao u radu i koliko vremenski, da se tako izrazim, "tvoje" rešenje? Pošto si naveo da si je testirao?Ali nisi napisao na koji način?Koje si elektrode koristio za varenje (ako si sam odradio posao), i da li si vario "iz više puta"?Ne znam od kakvog je materijala poluga (mislim da je čelična), a ovaj nastavak je nekakav "odlivak"?
 
Ma na Vašaru 3. u Rumi, kod "Rusa", pisao sam o tome na 199. strani ove Teme, da ne prepisujem ili kopiram svoj Post, ponavljam, JEDINO ME BRINE kompatibilnost materijala koji se sjedinjuju, u slučaju Vlađ-ovog rešenja, dok je u mom slučaju varenje jednostavno,elektroda "pijačarska" Rutilen 2000S od 2.5mm, gvožđe+gvožđe...
 
Druže gde si kupio tu kuglu sa popunom


Imas ih svuda. Na vaserima na najlonu, prodavnicama poljo delova, itd. Proizvodjaci su uglavnom Turska i Indija.

- - - - - - - - - -

Vlađ - Jesi li isprobao u radu i koliko vremenski, da se tako izrazim, "tvoje" rešenje? Pošto si naveo da si je testirao?Ali nisi napisao na koji način?Koje si elektrode koristio za varenje (ako si sam odradio posao), i da li si vario "iz više puta"?Ne znam od kakvog je materijala poluga (mislim da je čelična), a ovaj nastavak je nekakav "odlivak"?

Takodje sam bio skeptican kako ce se spojiti ta dva materijala ali nije bilo problema. Za varenje sam koristio 2.5 i 3.25 elektrode. Kako je zavareno nigde se nije pomerilo ni deformisalo. Zbog toga sam i skidao polugu. Od tezih prikljucaka sam nosio sejalicu za kukuruz 4 reda, tanjiracu manju 20 diskova, prskalicu 440l. Ukoliko je neko u dilemi da odradi ovo toplo bih mu preporucio jer mnogo vise vremena i zivaca se izgubi popunjavanjem varom oko kugle jer sam ovde samo uspeo naci kuglu posebno bez usica koje se navaruju sa strane. A one ako se rade na strugu dodatno kostaju.
 
Danas sam malo sređivao traktor, naime, primetio sam prilikom oranja prethodnih dana da mi pritisak ulja sa 2 bara kada tek upalim traktor, na kraju obavljenog posla tj. konkretno oranja je pala na samo 1 bar....
Čitajući Priručnik za T25A naišao sam na podatak da su za ovakvo stanje odgovorne 2 stvari (po njihovom): neispravan instrument i zaprljan filter ulja.
Instrument mislim da je u redu, pošto i danas kao i prethodnih dana pokazuje vrednost od 2 bara kada upalim traktor, i u nekim lakšim poslovima tipa transport i sl. samo sam primetio da je u tom trenutku tad i samo tad manometar pokazivao vrednost od tačno 1 bar.
Skinuo sam filter ulja i rasklopio ga po uputstvima sa ovog, ali i "komšijskih" Foruma,da ga očistim, i evo šta sam dobio kao rezultat:

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Pitam se, da li je to sve (da li su na slici svi delovi koji ulaze u sastav filtera, ili neki nedostaju, koji)?
Stekao sam utisak da nešto od delova nedostaje u ovom mom filteru ulja, da li sam u pravu?
Još nešto, kako da rešim problem sa pritiskom ulja?
Da li da "čačkam" reducir-ventil, pa da probam preko njega da podignem pritisak, ako je to uopšte moguće i izvodljivo, i dozvoljeno, ili je traktor jednostavno "otpevao" svoje i došao na red za generalnu?

 
Koliko vidim sa slike svi delovi su tu... Samo neznam dal imas dve dizne (mesingane) odozdo koje spricaju ulje...

A sto se tice tog pritiska nista ti nebrini icice on jos GODINAMA sa tim pritiskom ulja... NAspi mu ti Galax SAE40 i videces preporodice se traktor...
 
dobrodol Pogledaj da li je neko pre tebe stelovao pritisak ulja, ako jeste budi u pripravnosti za generalnu kroz godinu dve. A ako blomba stoji na ventilu taj motor ce ti raditi jos dosta godina. Obavezno odsafi mesingane dizne koje je Cira spomenuo i ocisti ih. Tu se znaju zadrzati veci metalni opiljci koji ne mogu proci kroz diznu i dolazi do zacepljenja.
 
Nazad
Vrh