VLADIMIREC T-25

Ma teraj to nemoj mnogo da cepidlacis ruja je to nevole to rusi :osmeh::haha::haha: Radice on i sa 0.2 dd .
 
Danas slikao taj reducir-ventil, pa procenite sami da li je već čeprkano po njemu, nemam predstavu kako bi trebao da izgleda nedirnuti:

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Imao sam i vremena pa sam ofarbao plug nekom zaostalom plavom farbom u koju sam dodao ostatak farbe (slonova kost) kojom sam onomad farbao felne, nije loše ispalo:

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Slike nisu naj jasnije. Slikacu sutra kod mene pa cu postaviti. Cemu ti sluzi trofazna uticnica na traktoru?:sta:
 
Dobrodole posle ciscenja filtera pritisak slabi ali malo. operi ga i pogledaj crtice na kucistu [markacije ] da se poklope kad budes sastavljao. za pad pritiska moze lako da se desi neko smece u sigurnosnom ventilu i ostaje otvoren.slobodno skini blombu i odvrni .ima vijak za stelovanje i opruga i kuglica .ocisti to sve dobro i nasteluj ponovo pritisak na vijku.kad ga upalis hladnog oko 3,5-4 bara b trebalo da ima. kad se ugraje opasce za koliko je povecan zazor sklopova u motoru.kod mene je hladan 4 bara ali cim se ugreje na 60 stepeni pada na leru na skoro 0 na vecem gasu 1,5 bara.sleduje mi otvaranje motora to znam.sa sigurnosnim pokusaj prvo i mora biti razlike.
 
Cemu ti sluzi trofazna uticnica na traktoru?:sta:
Veruj mi da sam i ja u rebusu, pa možemo zajedno (onako ortački) da bijemo glavu, čemu li služi? :ideja:
Ma, šalu na stranu, sam tim "šalterom" sam kupio traktor i pošto ne znam za šta je, a sve ostalo radi kako treba (svetla), rekoh sebi, dok ne skontam čemu služi, bolje da ne diram...
@vića022
Kad upalim traktor posle par sekundi pritisak ode na 2 bara i tu stoji kazaljka bez obzira na broj obrtaja motora, terao ga putem 6. brzinom na 1500, ili u oranju 1. na 1500, isto je, ponavljam, primetio sam da je pritisak pao u oranju, posle sat, sat i po, i kada sam krenuo kući s njive, do kuće je povećao na 1,5,.Parkirao ga i sutradan kada sam ga upalio, stavim ga na ler na 1000 obrtaja, manometar pokazuje 2 bara.Evo slike:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Znači dodavanje ili smanjivanje gasa kod pritiska ulja na mom Vladimircu ne igra nikakvu ulogu...
 
Vladj- DA nije torfazna uticnica tu bi pozadi mogao da se metne jedan zamrzivac da kad se ide na njivu uvek bude LADNOG piva!!!

Plus ta uticnica sluzi kolegi Dorodolu da kad stigne kuci samo ubaci kabal u tu uticnicu na traktoru i u uticnicu na kuci i Vladimirac napuni akumulatore... Rus je to na sve mislio.. :haha:

Salu na stranu znate da je Vladimirac FABRICKI imao uticnicu za svetiljku koja se ukljucuje pored sklopke za masu????? :osmeh:
 
dobrodol@@----- Sipaj mu ulje SAE 40 i nista nemoj da diras ako nisi siguran da znas sta radis. Ja koristim ulje NISOTEK SAE 40, i teraj ga dok pritisak na ler gasu nepadne na nulu. -----===== Danas sam obilazio neke njive, malo kosio korov oko soje pored uvratina pa sam ga sliko.
attachment.php
 
ulje neigra veliku ulogu u pritisku sem ako nije teski skart. sae 40 ulje se koristi samo leti po velikim vrucinama dok na hladnijem vremenu je kontra produktivno a vi kako hocete. slobodno skini blombu i zastitni poklopcic .ispod njega imas vijak koji zatezanjem povecavas pritisak .kad je hladan upalis das malo gasa i pratis manometar. zavrnes dok nedodje na 3,5-4 bara..moze i do 4,5 ali nemoj vise od toga. ako nemoze da se podigne pritisak ostavi ga na koliko moze. u toku rada je normalno kad je veca temperatura ulja da pritisak pada uzavisnosti od stanja motora. ali hladan po tome kako navodis morao bi da postigne pritisak sigurno veci. vlatkova pumpa od ulja je velikog kapaciteta i vecinom postigne dobar pritisak .taj ventil je totalno prosta stvar koja nema sta da se pokvari. najbolje je odmah ocistiti kuglicu i leziste na koju naseda pa onda stelovati.odvrnes vijak za stelovanje do kraja izvuces oprugicu i kuglu magnetom i izduvas ili obrises i spakujes ponovo. 99% sam siguran da je do toga da nije dobro podesen i propusta pritisak vec na 2 bara.kod mene je stanje mnogo gore pa opet hladan i mlak motor postize 2,5-4 bara. kad ga ugrejem dobro pada na nulu na leru.sleduje mi zimus raspakivanje zbog aksijalnog lufta radilice i neke biksne najverovatnije medjuzupcanika. kod tebe nepada drasticno pritisak ali povecace se sigurno dok je hladan i na vecem gasu. i kod mene je sae 40 ulje u motoru i nista time nisam dobio. ali i to ce uskoro napolje a 15w40 ili 20w50 ce se nasuti. trofazna uticnica je verovatno postavljena za napajanje signalizacije na prikolici ili sl. vidjao sam to jos kod nekih i to vecinom sluzi da nebi drugi terali prikolicu jer nemogu spojiti instalaciju. dobra caka
 
A meni pritisak ulja bolji sa Galax SAE 40 nego sa Viskol sae30!!! Bolji MNOGO ne malo...

Iskreno moje misljenje VISKOL ulje ne bi sipao nikad vise!!!!!! Kao voda!!!

Galax je druga prica posebno SAE 40!!!
 
ta dva ulja uopste nisu za uporediti. to je velika razlika u kvalitetu i sigurnosti. ali isto tako treba uzeti u obzir i sadasnja goriva gde je mnogo bolje nasuti umesto sae 40 multigradno 20w50 ili 20w60 sto mu je slicno ali mnogo bolje i za celu sezonu se moze koristiti. kad je dobar motor 15w40 je najbolje
 
Da ali ja slabo koristim traktore zimi tako da u Vladimirca i 539 sipam SAe40.. E vec u Belarusa i Rakovicu sipam 15w40... Mada i njih nikad ne koristim zimi ali eto...
 
probaj sipati 20w50 kvalitetno pa ces videti kako pali i radi cim zahladi. podmazivanje i sigurnost je mnogo bolja pogotovu dok je motor podhladjen. a posto se koristi dosta vec i ED mnogo je bolje preci na multigradna ulja. monogradna su vec proslost sto se mene tice. 20w50 se ponasa leti kao sae 50 a zimi kao sae 20 i u tome je razlika a to nije malo. uz to ima i bolje aditive . za mene je mnogo bolja solucija jer uvek sam siguran sa ovim uljima i lakse je startovanje.zimi se nepali ali do mrazeva ce raditi sigurno i to najtezi deo posla
 
Danas kidanje živaca sa t -25 išo po šoder i otpadne mi čizma ,namestim je dođem do pola puta pukne drugo kućište i zablokira točak ko zna šta se dešava dovuko sam ga na šlepu i osedeo pored njega skuplja negativne pojene !!!!!!!!!!!!!!
Koliko koštaju bočni reduktori ??? I oni bliže menjaču i oni bliže točku ??
 
Danas kidanje živaca sa t -25 išo po šoder i otpadne mi čizma ,namestim je dođem do pola puta pukne drugo kućište i zablokira točak ko zna šta se dešava dovuko sam ga na šlepu i osedeo pored njega skuplja negativne pojene !!!!!!!!!!!!!!
Koliko koštaju bočni reduktori ??? I oni bliže menjaču i oni bliže točku ??

Sigurno si malo natovario... SLicno je prosao moj drug sa stajnjakom... ALi moramo da razumemo nije to traktor za 5t tereta na jednosovinci i TERAJ misko...
 
Natovario sam 2 kubika oko 4 tone tereta nisam poso par metara u najsporijoj brzini i izcupo srafove u donjem delu a gore uske popucale znaci psovo sam ga za sva vremena ma 533 moze na kuku da zakaci sta hoces razocaro sam se za sva vremena resicu ovo i prodajem ga !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Pa malo si natovario pravo da ti kazem... Bilo je tu jos mesta... Da si natovario 6t + tezina prikolice 1t bilo bi mi taman...

Ljudi tovarite 5t na jednosovinku na traktor koji je tezak 1500kg!!!!!!!

Video sam Rakovice sa iscupanim cizmama sa tim teretom a ne Vladimirca..!!!!
 
Ma bilo je to da je to toliko sranje reseno da je to strasno kratko i jasno !!!!!!! Jeste malo mokar jbg ,vozio sam x puta sa fergusonom bez ikakvih problema ,i ovo sam posle prekacio za 542 nije osetio . Jebes ti to mogo sam glavu da izgubim **greška ti i traktor i srecu .

- - - - - - - - - -

Pa jel prikolica registrovana nosivost je 3 500 sta presudilo je tih 300 -500 kila preko toga ili sta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nazad
Vrh