Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
xaxa Dzogi pa mozes da ga imas,ako se nevaram Miljko taj sto je bio na sajmu je na prodaju,ili je bio na prodaju,a Miljko reci gde su ovnovi od zadnjeg uvoza u kom su redu koji su?

---------- Poruka napisana u 01:21 ---------- Prethodna poruka je at 01:19 ----------

cik neka neko udje u taj box...xaxa :)
 
Ovu i jos tri zenske uzeo sam negde u Februaru-Martu prosle godine, bile su negde od 19-29kg, znaci sad im je oko 13-14meseci i evo jedna daje pozitivne znake

Ove dve leva i desna su iz gore pomenute kupovine a ova u sredini se jagnjila jesenas prvi put e sad dal se parila ponovo nisam video
 
Poslednja izmena od urednika:
ja sam ostavio 6 kom iz prosle sezone, sve su dobro formirale ali ni jedna nije htela da se pari i ta se praksa ponavljala svih zadnjih 10 godina otkad se ovim bavim
 
Imao sam slican problem sa dviskama imam ga sa ponekom i sad nepare se prve jeseni i onda tek cekaju sledecu neke su imale i po dve godine na prvom parenju al zato posle kad ospu pare se redovno a i razviju se vrhunski.
 
veci deo naseg muskog genetskog resursa iz pticije perspektive

ova dva iz drugog reda su zadnji koji su uvezeni a boks ulazimo svakodnevno. Do sad se nije desilo da ni jedan krene ali ipak imamo respekta i drzimo ih sve na oku. Nemamo intenzivnog kontakta ni sa jednim ovnom, ni jednog ne ceskamo niti udaramo. Tu gresku smo napravili samo sa prvim ovnog kog smo imali i nikad vise.
 
Poslednja izmena od urednika:
e to je bitno,ja sam mog ovna takodje ceskao i mazio,kasnije smo se poceli i pomalo gurati,sada smo uvek na distanci koju ja odredim :) to je obicno za duzinu grablji
 
Evo mozda jedne zanimljive informacije 8. marta u 10h ce Frida Bauman odrzati predavanje vezano za ovcarstvo u opstinskoj sali u Malom Crnicu. Svi koji su zainteresovani iz tog kraja i prate formu su dobrodosli i ako jos nekog poznaju neka pozovu, povedu te ljudi
 
Evo prinova od sinoc, ova ovca se jagnjila 18.08.2011 takodje dvojke, (ako se secate u pitanju su oni blizanci musko i zensko a tad su bili ispod Romanovskog, ubacivao sam slike u temi melezenje) ovi su sad ispod W i takodje musko i zensko, zenkica je dosta manja ali videcemo za 2-3 meseca sta ce biti

2e4cfb5.jpg

slika je nekih 2sata posle jagnjenja.
 
Poslednja izmena:
Evo prinova od sinoc, ova ovca se jagnjila 18.10.2011 takodje dvojke, (ako se secate u pitanju su oni blizanci musko i zensko a tad su bili ispod Romanovskog, ubacivao sam slike u temi melezenje) ovi su sad ispod W i takodje musko i zensko, zenkica je dosta manja ali videcemo za 2-3 meseca sta ce biti




Uz duzno postovanje, ako sam dobro razumeo post ojagnjila se 18.10.2011 i sinoc opet ili nesto sa datumom nisi dobro napisao
 
Evo prinova od sinoc, ova ovca se jagnjila 18.10.2011 takodje dvojke, (ako se secate u pitanju su oni blizanci musko i zensko a tad su bili ispod Romanovskog, ubacivao sam slike u temi melezenje) ovi su sad ispod W i takodje musko i zensko, zenkica je dosta manja ali videcemo za 2-3 meseca sta ce biti




Uz duzno postovanje, ako sam dobro razumeo post ojagnjila se 18.10.2011 i sinoc opet ili nesto sa datumom nisi dobro napisao
Izvinjavam se, pogresno sam napisao mesec, Avgust je u pitanju ispravio sam
 
sad je moras jako dobro hraniti, a jagnjad da odlucis sa 40-50 starosti da bi se sacuvala da i dogodine da dvojke, pozdrav
 
Nazad
Vrh