Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Ovo sam vec pisao u dr temi na Pesteru kazu-Sto ovaca radja 100 il vise janjadi a samo jedna radja OVNA
Kad se kupuje m jagnje il ovan za priplod jako je bitno proveriti kvalitet roditelja
Takodje na Pesteri od vrshih ovaca se musko jagnje ugovara unapred(nema mnogo odgajivaca svi se znaju i svako zna svacije stado,idu u posete jedni kod drugih),ja sam licno video da takav nacin daje dobre rezultate
Stado ovaca se razvija sporo i svaka greska s priplodnim ovnom pre svega znaci da su izgubljene bar 2 godine rada koliko je potrebno da se pokazze njegovo potomstvo(vidis rezultat i razocaras se)
 
ja sam uglavnom ostavljao bliznu zensku jagnjad i poneko jedince od majki koje su stvarno dobre i desava mi se vec drugu godinu za redom da se te od bliznih uopste ne blizne pa vise nisam pametan sta da radim
Samo ti nastavi da ostavljas bliznake i malo se pozabavi poreklom svog ovna.Kad-tad mora doci do rezultata, u ostalom svima je uspelo, zasto nebi i tebi.
Kod mene u porodici se sada smatra kao sasvim normalna pojava da ovca ojagnji dvojke.Ukucani su se toliko razmazili da sa zaprepastenjem i nevericom prime vest kada neka eventualno ojagnji jedno .
 
moji melezi :) majka w,otac Baricki safolk
vhgdns.jpg


---------- Poruka napisana u 21:58 ---------- Prethodna poruka je at 21:57 ----------

n4cayc.jpg


---------- Poruka napisana u 22:00 ---------- Prethodna poruka je at 21:58 ----------

2r5u8oh.jpg


---------- Poruka napisana u 22:01 ---------- Prethodna poruka je at 22:00 ----------

2m2svhz.jpg


---------- Poruka napisana u 22:03 ---------- Prethodna poruka je at 22:01 ----------

5my1rc.jpg


---------- Poruka napisana u 22:05 ---------- Prethodna poruka je at 22:03 ----------

ovde drzim ovcu da jagnje koje odbija malo posisa
2d80qjp.jpg
 
sg7o1x.jpg
ovo je otac,lose su slike posto je u boksu,a slikao sam kroz male otvore na daskama

---------- Poruka napisana u 22:10 ---------- Prethodna poruka je at 22:08 ----------

2lnjscp.jpg


---------- Poruka napisana u 22:14 ---------- Prethodna poruka je at 22:10 ----------

majka
x5segk.jpg
 
Svaka cast Vesko. Trebao si ovna pustiti napolje pa slikati ovako je ispao kao da ima kriva ledja inace je full, grudi su mu prave. I majka je u fulu, duga za medalju.
I kod mene je bilo danas prinove, na ovoj hladnoci.
 
celo pre podne pokusavam da otvorim sve slike i ne ide, molim vas u buduce saljite manje slika da bi se lakse i brze otvarale, pozdrav
 
xaxaxa entuzijasta,to je moja majka(kao iz horora)....ona ga je zamajavala na jaslama dok ja slikam,ceskamo ga grabljama preko ledja i onda se izvije tako,tako da bato mislim da ima ledja kako treba,videcemo kad bude prilike da ga pustim pa kad ga uslikam onda,kada me prodje povreda ruke jer mi trebaju obe da ga kasnije vratim u box prosli put mi trebalo sat vremena,minotaure neznam koliko je tezak mada imam priliku da ga izmerim na vagi u komsiuku,prvo bi ga trebo natovariti u traktorsku korpu itd,a mislim da bi to za njega bio stres pa sam odustao,mene to interesuje kao i sve koji dodju kod mene,odma pitaju za kg,al mi je njegovo zdravlje na prvom mestu,Petrovo hvala na lepim recima i ostalim kolegama se zahvaljujem,batu,miljku,rajku,entuzijasti....jagnjici su ok samo sto moram cesto po ovom zlu vremenu da idem da drzim ovcu,jer nece da prihvati jagnje i tacka a super je inace ovca drugo jagnjenje opet dvojke,opet zenski i opet 6,7 dana ranije nego sto bi trebalo po datumu....slavis zao mi je sto nemozes otvoriti slike,ali moram reci da mi se ovo novo uredjenje foruma nesvidja uopste pola ne kapiram sve su iskomplikovali,ono staro je bilo super
 
08122011017.jpg


---------- Poruka napisana u 13:32 ---------- Prethodna poruka je at 13:29 ----------

08122011023.jpg

11122011032.jpg

280220112523.jpg


---------- Poruka napisana u 13:37 ---------- Prethodna poruka je at 13:32 ----------

Imam par komada koje nisu cist w to cu u narednom periodu da sklonim i da nabavim iskljucivo cist W i da se to drzi kako bog nalaze u cistoj rasi.. Mozda mi se vise svidja IDF ali ovo su moje prve ovce tako da neka ih.. :ppozdrav:
 
U sustini ja preferiramW i IDF .. Ali mozda mi se za nijansu vise svidja IDF zbog same svoje sirine.. Al drzacu se W i trudicu se da to unapredim jos vise . Nisam imao jos pravog,cistog W ovna tako da ovo sto sam ostavljao od njih nije skroz cisto.. Al to cu sad da sklonim i da uzmem jos cistih W grla i da to bude prava ,cista roba.. Zenke cu uzeti na jednom proverenom mestu a od Miljka ovnica u aprilu i to ce biti neki dobar pocetak i osnova za neku buducu pricu..
 
po mesnatosti w losije stoji od idf , ali ima nesto sto idf nema a to je da je to jako mirna ovca. e sad zamisli sebe u nekom uzem prostoru gde su ovce od 100 kg nemirne a jos i sjagnjenje a ti treba da obavis neki pregled ili odvajanje i slicno, ili na pasi kad god im pridjes one 100 m pobegnu. zato neki koji imaju vece stado idf ubacuju w da bi primirivao stado pogotovo na pasi
 
Nazad
Vrh