Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
danas sam imao jos jedan kiks ,ovca mi je uginula jos jedna,normalno se ojagnjila i ima zdravo musko jagnje koje hranim sada kravljim mlekom 8 dana je sve bilo ok imala mleka i jela,mada sam primetio da cupka vunu i jede onda je deveti dan bila losa zvao veterinara on je preslusao izmerio temperaturu i rekao da je ovca ok i da se ne sekiram i da ne dizem uvek lazne uzbune...tako mora posle jagnjenja,ujutru dodjem ona mrtva ......tako da je sada izjednaceno 3 ovce 3 jagnjeta :) i jos bi trebala jedna da se ojagnji i onda cekam koze xaxaxa ;) valjda ce one biti bolje

---------- Poruka napisana u 23:35 ---------- Prethodna poruka je at 23:34 ----------

imam 2 koze samo i verujem da ce usiti 5 ovaca u broju prinova xaxaxa

---------- Poruka napisana u 23:37 ---------- Prethodna poruka je at 23:35 ----------

bato je u pravu ono jagnje sto mi je uginulo kriv sam

---------- Poruka napisana u 23:37 ---------- Prethodna poruka je at 23:37 ----------

gledacu da se ne ponovi
 
Jel ovca sto je uginula izbacila posteljicu, kolika joj je temperatura bila kada je veterinar merio? Jel to isti veterinar koji je dolazio kada ti je i prosla ovca uginula? Ako jeste menjaj veterinara pod hitno!!
 
xaxa Savo nasmejao si me,ne zameri to netreba ni da pitas,jer da ima i jedan malecki propust ja bi svalio krivicu na njega i znao bi u cemu sam pogresio....Ovca se ojagnjila posteljicu nisam nasao ,moze biti i da je pojela temperatura je bila 38,5 ja sam primetio da je lose,medjutim veterinaru je izgledalo da je ovca super i pohvalio njenu kondiciju .... inace bila je prelepa ovca u tri pm od nje sam hteo koju zenkicu izvuci Rajko hvala na lepoj reci,nisam skroz izgubio nadu ,boricemo se sa tim sto imamo :) meni se cini ipak da je nesto ostalo u njoj da li posteljica,da li jagnje ne znam nisam pametan,primetio sam da je tuzna a primetio sam da stiska desnu zadnju nogu uz sebe....ne znam a 2 dana posle jagnjenja bila fino zivnula pila vodu i pocela lepo jesti
 
Jeste da idem u off ali dali se taj veterinar setio da malo stavi ruku u ovcu da vidi sta se desava u njoj? Po svoj prilici ovca nije izbacila posteljicu, posteljica se raspala, doslo do autointoksikacije i smrti. Nazalost, opet krivica veterinara, Vesko zbog gluposti su ti otisle dve ovce i jagnjad, po meni moglo je sve da prodje bez gubitaka, ali sta je, tu je vozi dalje i ne obaziri se.
 
Vesko,drzi se.i zaista,ako imas mogucnost,menjaj veterinara.Znam ja da oni ne shvataju nasu brigu,ne mogu ni mnogo da naplate,pa kao ajd bice to sve dobro.ni pregledao je nije,a sigurno da postoji velika mogucnost da je ostalo jagnje u nepravilnom polozaju u njoj.zato nisi ni mogao naci posteljicu.Tako je meni strina ove god.spasila jagnje.ojagnjila ovca zensko krupno jagnje,i baci vodenjak i nema,i nema,i nema,zavuce ona ruku kad jagnje savilo prednju nogu i uprlo u karlicu,ona ga namesti i izvuce,i prezivi.Glavu gore i polako,lako je meni ovo da kazem,ali zelim ti puno uspeha u daljem radu,imas dobro oko izabraces ti sebi lepe ovcice ponovo.
Mozda jos bolji savet,ako ne mozes naci dobrog veterinar,pokusaj sam.Nabavi osnovne stvari,i probaj sam.ako treba pregledati ovcu namazes ruku cinkvitaminskom mascu najboje ili bar sapunicom i nadji jednog da drzi ovcu,i pregledaj je sam.
 
jeste bato nije zavlacio ruku,steta dve dobre ovce,Savo tu si u pravu,nasu brigu niko ne razume,jedino nam ostaje edukacija i da se osposobimo sto vise da mozemo sami da odradimo skoro sve oko stada,naravno glava gore i napred nema sta drugo,minotauro i entuzijasta ovo dobro izgleda :)
 
mladi par koji se ne razdvaja,levo Z siljeze od jednog naseg clana a desno momak planiran da bude ostavljen za priplod
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Svaki sledeci i treba da bude bolji od prethodnog samo tako stado moze ici napred. Hvala na iskrenosti i razumevanju kolega.

Malo da ozivimo temu juce bio kod drugara u Knicu pa malo fotografisao njegovo stado
4 godine star od Colica
4godine star Spiljevic
2godine star po meni i najlepsi iz SPalanke zaboravio sam ime gde je kupljen
ovce
jedan deo mladih jagnjadi

Zao mi je sto nisam uspeo slikati ovnica kojeg sam juce kupio kod njega ali kad ga doteram bice slika. Izvinjavam se losem kvalitetu slika jer je slikano telefonom.
 
Poslednja izmena od urednika:


e a i mi iz Kule imamo konja za trku :) nije za potceniti mislim




Umanjene slike postavljajte, sa prikazom, evo uputstva - http://poljoinfo.com/showthread.php?...slike-u-poruci

Može i preko http://www.imagebam.com/ i http://www.imagetitan.com/ , vrlo jednostavno, nije potrebna registracija.

Članovi koji imaju poteškoća sa postavljanjem umanjenih prikaza neka se obrate bilo kom uredniku radi detaljnog objašnjenja preko privatnih poruka.

Svaki naredni post koji bude postavljen sa slikom u punoj velicini ce momentalno biti izbrisan!
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh