Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
posto niko nepise nista i ne postavlja nesto novo,evo nekih starih slika od jesenas

moj ovnic

pozz za sve drugare sa foruma
 
Poslednja izmena od urednika:
Moj prvi delija.
dr796u_th.jpg


---------- Poruka napisana u 11:53 ---------- Prethodna poruka je at 11:48 ----------

I prva dama
5ob0r7_th.jpg
 
a stare slike bacam kad mi fotoaparat nije pri ruci,a jagnjad su ok ova koja su prezivela jedna ovca je uginula zajedno sa jagnjicima greska veterinarskih tehnicara,pogresna procena,jedna se ojagnjila imala dvojke jedno nije htela da prihvati to je crklo posle 20tak dana,druga takodje dvojke nesto joj bilo pozlilo par dana pred jagnjenje nije pustila mleko kad se ojagnjila pet dana,prihranjivo kravljim mlekom jedno crklo jedno prezivelo jedva,treca ojagnjila jedno musko sve ok lepo je ,al ovca pocela jesti vunu i jede je redovno cupka sa drugih ovaca,a sad posto je odvojena cupka sa sebe :) ,cetvrtu cekam da se ojagnji pete nema i to ti je to jagnjad koja su prezivela nedacu su ok ,imam 4 ovce i 3 jagnjeta xaxaxa ,Skoricanac male slike stvarno daj nesto vece,ostale kolege se ucutale nesto? pa nemoguce da se nista nedesava tema crkla skroz xaxa
 
Uuuu Vesko prijatelju pa tebe bas maler poterao, i mene je terao ali nikada tako. Ovo sto ovca nije htela da prihvati i uginulo je iskljucivo tvoja greska ako je normalno ojagnjeno, ti si negde zakazao.
Ne znam sta je sa ostalih, nema nam Miljka, Entuzijasta izgleda presao na druge rase, Sava se bavi veterinom :)
 
to sto ga nije prihvatila ne moze biti veskova krivica, to su stvari koje se jednostavno desavaju i tu ne postoji neko pravilo.sledecih godina moze prihvatati oba bez problema. sto se malera tice to se svima desava. ja sam imao uginuca ( uvek kod najboljih grla ) i to u nekim situacijama za koje je verovatnoca da se to desi 0.001 % ( recimo primer na kapiji izmedju pasnjaka na bocnoj strani ostala je dascica da viri 1cm i prilikom prelaska stada iz jedne livade u drugu ovan gurne ovcu i ona se na to nabode i probusi burag ). zato kada kazu kupis dve ovce i za par godina imas vece stado je obicna laz , to je dug proces sa mnogo uspona i padova. vesko goru godinu od ove neces imati imaj to na umu da lakse guras ubuduce. pozdrav
 
Nisam rekao da je kriv zato sto ovca nije prihvatila jagnje, ali je kriv sto je jagnje uginulo, jagnje koje ovca ne primi u startu bez ikakvih problema se odhrani na flasicu, znaci Veskova greska jer je on negde zakazao sa prihranjivanjem jagnjeta!
Kod mene je prvojanjka imala prolapsus, jedno jagnje na jagnjenju uginulo a drugo odhranio na cuclu, nije imala mleka pa sam dao kolostrum koji sam zamrzao od drugih ovaca.Jagnje othranjeno bez problema, druga ovca mastitis, otislo pola vimena, jedno jagnje je odhranila, a drugo sam na cuclu takodje bez problema.
 
Jeste da su Romanovske :haha: onda bi moglo stati :sjasi:
U isti dan se ojagnjile ovu stariju ujutru nadjem sa jaganjcima sve ok, a ova mladja e njoj sam pomogao kod obadva i bas me prijatno iznenadila, starija je dva zenska ova dva muska :ppozdrav:
Trenutno od 7 ovaca 11 jaganjaca ima jos jedna da se ojagnji
 
Moji poceci pretapanja pramenke u virtemberg pre dve godine ima pramenke vit. i meleza f1.



---------- Poruka napisana u 11:18 ---------- Prethodna poruka je at 11:14 ----------

 
vidi se po jagnjicima koliko su bolji od ciste pramenke.sad na te f1 ides sa drugim w ovnom a pramenke pravac pijaca da ne kvare izgled stada
 
Evo i ponosni tata kad je imao godinu dana hranjen samo ispasom.Pramenke otisle vecina na raznju a neke i na pijac.
dsc00355.jpg


Sad sam pustio ovog dasu na neke od druga melez f1 vit. bergamo.Prodao ga je kad je imao osam i po meseci sa 80 kg.Ima jagnjad samo nisam slikao.

---------- Poruka napisana u 11:44 ---------- Prethodna poruka je at 11:36 ----------

Vesko i ja sam tako prosao sa ovim starim pramenkama pre neku godinu.
 
Pozdrav drustvo.Sava ce staviti slike,ali izgleda u temi melezenje,napravio sam klasicnu pocetnu gresku kupivsi onog ovnica sa crnim tackama po glavi,naseo sam na pricu,a nisam dovoljno dobro ni pogledao(eh,da sam samo ranije procitao post kolege Dejan 26 u kom je detaljno obj.kako kupiti kvalitetnog W ovnica).Inace,hvala Bogu,kod mene je sve proteklo u redu za sad,imam 5 zenkica,jedna ima crne kolutove oko ociju,a ostale su cisto bele,mada im glave nisu u tipu W,ali ostace u priplodu jer su ove 4 sve iz blizanackih parova.3 jagnjeta su zalucena,3 cu zaluciti sl.ned.i onda spremam ovce za parenje i odvajam ovna na mesec dana.Pre neki dan smo pokusali da izmerimo ovna posto je napunio god.dana ali nismo uspeli da ga podignemo,sutra ponovni pokusaj.Vesko dobar delija,vidi se da ga pazis,zanimljivo kako ima go stomak,moj ovan je skroz cupav po stomaku,Skoricanac,samo napred,uzimaj kvalitetne ovnove i ne zaleci se,bolje potrositi malo vise goriva i kupiti pravu stvar,i uspeces u svojoj zamisli.
 
Nazad
Vrh