Vesti-novosti-obavestenja

I kod nas pre neki dan bio nemili događaj u kom je jedan kobajner dobio mali rez od noža od ciganove žene.
Kod nas je bila objava na pijaci da koga uhvate u krađi kukuruza ubija mu se konj i pali špediter.
Ja prošle godine uhvatio dvojicu i naterao da istovaraju ukradenu robu!
Nažalost ne smemo nenaoružani da idemo na branje!!
Vlast je slepa jer su to glasači žuto plave firme.
 
Na žalost ne verujem da će vam pomoći jer mora da se održava socijalni mir.Opet po našim leđima.
Između ostalog kod nas kruži priča da je opština Alibunar pristala da se u opštinu naseli 2000 cigana koje gospodin Đilas ne može da gleda na Novom Beogradu.
Navodno naša opština inače jedna od najsiromašnijih opština u Vojvodini je uz dobru finansijsku nakdnadu izašla u susret Gospodinu Đilasu.
Baš se pitan da li su gospoda kao g.Ješić ,g.Pajtić ,g. Marković ...itd raspoloženi da prime taj beogradski poklon umesto naše siromašne opštine?
 
ako nam jaca (jadranka kosor da ne bi bilo zabune) padne na izborima onda je posaljemo k vama i rijesit ce ona njih s pola snage, u mom kraju im je drzava pokupovala prazne kuce po selima da bi ih kao socijalizirala u normalnu zivotnu sredinu, dobivaju naknadu za nezaposlenost (cca 140€ mjesecno) djecje doplatke u maksimalnom iznosu (40€ za po dijetetu) i plus svega toga jos i socijalnu pomoc (novac, hrana,odjeca i oprema za djecu) . a kad je isplata tih novaca da vidis onda derneka ispred trgovina a policija vise ni ne izlazi na dojave o pi....jama koje naprave jer nema nikakve koristi od prijava kad nemaju cime platiti (ovo sto dobivaju im se po zakonu ne smije oduzimati vec samo od place a nitko od njih ne radi) . par podataka da vidite kako to izgleda u meni susjednoj zupaniji (to bi bilo nesto slicno k vasim okruzima) romi cine 6% stanovnistva, a dobivaju 72% ukupno isplacene socijalne pomoci u zupaniji odnosno 90% od ukupno isplacene naknade za nezaposletnost. od svih kriminalnih radnji koje urade djeca u dobi od 0 do 14 g. 65% otpada na rome, a od 14 -21 god. 44% (manji je postotak jer su neki vec u zatvorima).
evo talianu tako to nasa jaca rjesava i nema problema s kradjama ::jako_besan::::jako_besan:: vec si samo uzmu sto im se dopada obicno staro zeljezo (pa se tu i tamo zalome kakve tanjurace ili plug) a ako je nesto od bakra jos bolje (ledjne prskalice, oluci s kuca) , uglavnom se bave "ekologijom":osmeh: a vecina vozi dizelase jer ima nafte ko u prici a i malo trose a ne ko fendt od mog komsije na pola jutra oranja spalio rezervar goriva (160 litara) , on ga navecer napunio gorivom samo da ujutro sto ranije krene na njivu i jos kaze da je ujutro vidio da mu kazaljka pokaziva prazan rezervar ali mislio da je zastekao plovak.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod nas su upozorili ljude, koji kupuju kraden kukuruz , da će i protiv njih biti pokrenut krivični postupak. Pre par dana je bila jedna racija,navodno je jedan čovek nakupovao dosta veliku količinu kradenog kukuruza.
Najnoviji trend su krađe u vrećama,na motor ili skuter 2 vreće klipa ,pa tako 2-3 puta u toku noći.
Kradu i crni i beli.
 
kod mene je takođe bilo krađe ja pozvao policiju oni došli napravili zapisnik i kažu druže ja te razumem ali nema zakona čak i da ga uhvatimo u njivi i napišemo prijavu sud to odugovlači ili kaže šteta je manja od 20000 din i puste ga a ako ga ja polomim na licu mesta i on mene tuži to je krivična prijava plus srbin tukao roma itd onda sam ja obrao bostan a kod jednog prijatelja 280 vrsti ima parcela i svaku su obrali po 30-40 metara
 
Kod mene u selu ima jedna porodica "gringosa" i oni obavljaju nekih 90% "noćnih" aktivnosti, sve sezonski. Ljeti i u jesen rade bašte i kukuruze, zimi drva (isključivo iscijepana i složena, neće valjda oni to rezati i cijepati)...itd itd itd. O nafti da i ne pričam, nedavno mi ljudi radili silažu i dok su došli kod mene kući da jedu (20 minuta se zadržali maksimalno) iz rezervoara na traktoru koji je nosio siloombajn je "isparilo" 50l dizela. Računaj 1L=2.2KM, pa gledaj štetu, em se izdangubilo dok se donijelo gorivo, pa "izračio" sistem za dovod goriva jer je uvukao vazduh (nema plovak)...
 
da bi ih kao socijalizirala u normalnu zivotnu sredinu.
A to se kod nas strucno zove inkluzija. Valjda neka dokona budala smislila da lakse progutamo. Isto to rade i sa skolama, pa se sada roditelji normalne zdrave dece bune polako. A bune se i profesori, jer em nisu obuceni za takvu nastavu, em im ostala deca nezadovoljna.

Meni se cak u jednom delu posekli kukuruz do zemlje, nekih sigurno stotinak struka. Srecom onog rekordera od 2,3 t/ha, pa mi nekako lakse.
 
Drugar mi radi kao poljar kaze da se masovno prijavljuju kradje po njivama krade ko stigne od cokoladnih do gazda,jer se u zadnje vreme pojavila moda da neko kombajnom zadje u jedan deo atara pa po heder dva uz duz i popreko skine,strasna je otimacina.
Bolje da ih ne vidim kod mene u njivi.

Nego kako stojimo sa zakonom ako ja u mojoj njivi vozim traktor bez kocnica a takav mi podleti pod traktor ?
Njiva nije javni saobracaj i ne mora biti ispravan traktor sa kocnicama i instalacijom,ali bih verovatno odgovarao za ubistvo.... mozda se nekom i omakne. :osmeh:
 
Pazi sad:
"Grmecu" iz Krajisnika je prosle godine ostala cela tabla od 200Ha Kukuruza jer nisu mogli nista od vode!
Firma otisla pod stecaj i zemlju lepo plate drugi da saberu i rade jos jednu tj jos ovu godinu.
Medjutim nas pametan narod posto su cigani poceli prvi da rucno beru krenu i sa beracima i na kraju cak i sa kombajnom, koji se ima boga zaglavio!
Ispala frka i umalo tuca sa zakupcima i na kraju im jos dozvole da zavrse redove koje su poceli!
E to vam je original slika nased naroda, nazalost! Nemojte se ljutiti ali gori smo od cigana!
 
Sto im onda ne daju vize da se slobodno krecu.:haha:vec ih deportuju.
Da ne bude zabune cast izuzecima imam i neke dobre poznanike medju njima.Ali ni EU ne pravi razliku izmedju dobrih i losih.
 
Slabo divanim bugarski,sta kazu komsije ?
Pa komsije, isto kao i pre njih Madjari, i Slovaci, hoce malo da privedu pameti cergare. Ovi u Bugarskoj su najaci, imaju cak i Cara.

No, ono sto mene posebno zabrinjava, je to sto nas crveni ministar pre nekog vremena potpisao sa Bugarskom sporazum o readmisiji. Nesto nisam cuo da mi sa Bugarskom imamo tih problema. Tako da bojim se da ovo sto su na nekoj temi pisali @talianu i jos neki, i te kako ima osnova.
 
U Tovarisevu su cigani isprebijali kombajnera i vozace traktora jer su pabircili neobran kukuruz ,cekam paorpaora da nam prenese sta je to bilo
 
Nazad
Vrh