Vesti-novosti-obavestenja

a on je novosadjanin?

lepo sam ja rek'o,da novi sad vise nije novi sad.
 
Lako je tebi dobijate na poklon seme smanjuju vam doprinos za odvodnjavanje i sta su jos sve nabrojali. :ppozdrav:
 
crni gruja je napisao(la):
Prema njenim rečima, dodatnu opasnost predstavljaju životinje koje čovek koristi u svojoj ishrani, a koje su hranjenje GM semenom kukuruza.
- Dokazano je da te životinje dobijaju rak, smanjuje im se mozak, a najnovije otkriće u Rusiji je dokazalo da GM hrana dovodi do steriliteta. Dijabetes, Alchajmerova bolest i poremećaji srca, bubrega i pankreasa neke su od bolesti do kojih dovodi upotreba GMO u ljudskoj ishrani..
strasno sta vise reci :zli: ::lose::
Post je spojen: [time]1295256697[/time]
_________________________________________________
markodanube je napisao(la):
nepismen narod on misli da posledice moze videti preko noci .. :haha: :haha: a bolesti nastaju talozenjem tog otrova i kojekakvih govana sto unosimo preko hrane ... ::lose:: :haha:
 
Prekipelo zbog dugova

Jedan od najvećih kooperanata zrenjaninske Industrije ulja “Dijamant” Dragan Raca, vlasnik preduzeća “Raca”, naredio je juče radnicima da sa tri kamiona blokiraju ulaze u fabrički krug uljare. Na ovakav radikalan potez on se odlučio jer mu “Dijamant”, kako tvrdi, duguje oko 50 miliona dinara za isporučenih 7.000 tona suncokreta i soje.



Raca je izjavio da taj novac potražuje već pet meseci i da za to vreme sa menadžmentom uljare nije uspeo da se dogovori o načinu i dinamici isplate. Raca, inače, osim što se samostalno bavi proizvodnjom žitarica, učestvuje i kao posrednik između “Dijamanta” i srednjobanatskih ratara kojima, za razliku od zrenjaninske fabrike, redovno isplaćuje novac za preuzetu robu.
Više godina pružam usluge otkupa i prijema suncokreta za uljaru. Ovo preduzeće je uvek bilo problematično kada je reč o plaćanju sirovina. Isplate, recimo 70 – 80 odsto, a ostatak prolongiraju mesecima i na kraju ga namire kroz robu koju oni hoće da daju – rekao je Raca.
Po njegovim tvrdnjama, pregovori sa “Dijamantom” ovog puta nisu uspeli, zbog čega je odlučio da blokira ulaz u fabrički krug. Kako je naveo, u uljari su mu rekli da momentalno nemaju para za isplatu duga, i da će to učiniti kada podignu bankarski kredit.
- S druge strane, ja sam morao da uzimam kredit da bih platio PDV za robu koju sam fakturisao i isporučio “Dijamantu”. Tražio sam da mi ovog trenutka plate 40 miliona dinara, da bih sklonio kamione, ali su oni odbili to da učine – istakao je jedan od najvećih organizatora proizvodnje “Dijamanta” koji okuplja 2.800 kooperanata iz srednjeg Banata.
Raca je najavio da će u ponedeljak širi krug kooperanata sa poljoprivrednom mehanizacijom doći pred uljaru i potpuno je blokirati, ukoliko u fabrici, čiji je vlasnik hrvatski koncern “Agrokor”, ne pristanu da namire dugovanja.
Međutim, u “Dijamantu” imaju potpuno drugačiju verziju celog događaja. Tamo tvrde da su sve obaveze prema Raci ispunjene.
- Naša kompanija u dogovoru sa proizvođačima i dobavljačima, u zavisnosti od kretanja cena na tržištu, definiše i formira cenu za otkup semena suncokreta i soje pred početak i u toku otkupa pomenutih uljarica. Sve pojedinosti koje se tiču cene, načina isplate, rokova isporuke, kvaliteta robe i sličnog, jasno su definisane ugovorom koji potpisuju obe strane – naveo je direktor sektora marketinga i razvoja Vladimir Milović.
Što se konkretnog dobavljača tiče, dodao je Milović, “Dijamant” je još u toku otkupa, odnosno u septembru i okotobru 2010. godien, po osnovu istavljenih predračuna, izmirio sve svoje obaveze i robu zaprimio u svoja skladišta.
- Izražavamo žaljenje zbog nastale situacije i ponavljamo da smo sve svoje ugovorom utvrđene obaveze prema firmi “Raca” ispoštovali – završio je Milović.


Raca redovno izmiruje obaveze
Preduzeće “Raca” zapošljava 259 radnika i godišnje “obrne” između 110 i 120 hiljada tona žitarica. Kako su nam rekli kooperanti koji sarađuju sa ovom firmom, roba koju dostave na vreme bude plaćena, dok radnici tvrde da su plate redovne. Dragan Raca veli da se on, zbog toga, nalazi u problemu, jer obaveze redovno izmiruje, a ne može da naplati svoja potraživanja.
 
ovi nasi su sad jos gori, :zli: ali u svakom slucaju treba praviti bunu

Extra pesma ,a grupa jos bolja
 
Nazad
Vrh