Vesti-novosti-obavestenja

Bice da dok i mi svatimo budemo ocisceni u Chat i to bez prasine jer je ovde sve mokro od kise. Smo da se mityoo dovati metle. :ppozdrav:
 
Dragojlo je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
Dragojlo na kojoj pumpi sipaju najbolju ližiku-koliko ::novac::

Vjeruj do sada kada je bila setva u jeku gdje se stigne, samo da ima vjeruj da su praznili na pumpama lozu, ali brzo je stizala nocu dovuku pa natankuju, loza je svuda ista samo gledaj cenu gdje jeftinije, ovde su trenutno goriva sva ista od kakao je pocela raditi nasa rafinerija u Brodu svi prvatnici a i ovo drzavnih pumpi pune se iz Broda, a kako cujem rusi sada kupuju i sve drzavne pumpe pa i neke privatne zavisno od lokacije, i krecu sa renoviranjem istih i pocece da distribuiraju sve iz Broda ruska nafta pa kako se prica to cer dovesti sigurno do stabilizacije cene...videcemo sta ce biti, u glavnom lozara nas je spasila ovog proleca :D
Mislim da na nekim pumpama automati malo "zakidaju"
 
Ja pitao neke zadruge za cenu pšenice "na zeleno". Cena od 8,5 do 9 din/kg. To mi samo govori da je ovo što pišu u novinama samo priprema terena za što nižu otkupnu cenu pšenice. Hleb će ionako poskupeti odmah nakon žetve.
 
Najpametnije od svega sto bi mi mogli da uradimo,i to masovno,jeste da se psenica poseje samo i iskljucivo za licne potrebe (hleb),a da se umesto psenice poseju polja marihuane. Kad bi to uradilo 200000 ljudi (sto je jako tesko u Srbiji) sigurno niko nebi bio kaznjen. Sa tom kolicinom marihuane bi mogli da pokupujemo novu mehanizaciju (npr).
Ideje jest malo "slobodna" ,ali mi nista pametnije u ovom trenutku nije na pameti.
 
Nemoj tako Paorpaor, ako nam oni ne otkupe travu po dobroj ceni onda sta do djavola nam preostaje jedino mi da je pusimo. A mi paori ionako smo vec ispusili vec godinama.
 
Kod mene to nekako slabo uspeva, nikako da pusti cvet moguće je zbog nadmorske visine uvek zelena nikako da sazri. Tamo kod vas zbog boljih uslova verovatno bi uspevala, tu su pare. Počelesu da mi se sviđaju ove ideje. Malo i mi da zaradimo uz mala ulaganja i truda. ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Paor je pokrenuo ozbiljniju temu ali možda treba razmislizti-ali mi malčo stariji nemamo toliko iskustva,koliko je ide po jedinici površine i koje operativneradove treba obaviti da bi žetva bila uspešna :haha: :haha: :haha:
 
Za setvu nije problem koliko i kako, ljudi to izmislili mnogo ranije. Problem je za kombajn. :cool:
 
Nazad
Vrh