Vesti i obaveštenja

Moje je misljenje ovako.Sto se PKB a tice,PKB je u velikim dugovima ne verujem da bi niko od nas mogao da ih izvadi.Evo neka konkretna pitanja pa neka odgovori neko ko ima volje.
Ko od nas postenih poljoprivrednika sto se ovde prepucavamo ima novcana sredstva da odjednom zakupi zemlju od 1000h po 250e za godinu dana?
Ko od nas moze da zakupi PKB ove farme i da plati odjednom zaostale plate radnicima?
Ko od nas moze da ocisti postojece kanale za navodnjavanje i eventualno da iskopa nove?
.Nemojte me pogresno shvatiti nisam ni ja za prodavanje drzavne,NASE zemlje ali mnogi od vas slozice se samnom da kad bi dali nekom nasem coveku na koriscenje da bi on to doveo do...Nema u nasoj zemlji niko sa tolikim kapitalom niti taj koji ima kapial nece da ulaze u poljoprivredu niti bi uradio ovo sve sto sam postavio pitanja.Mi posteni sto imamo par hektara se prepucavamo bez veze!Nikad kilogram nije bio iste tezine za svakog.Retko ko je od nasih tajkuna kupio propalo preduzece i vratio ga na pravi put,nazalost isto je je i za poljoprivredne kombinate.
Kolko sam ja razumeo iz medija zemlja se ne prodaje vec se daje u zakup na 30g(drzavna)a,od privatnika hoce da otkupljuju.Pa ajmo sad ovako odite vi kod svog coveka u selo i recite E,prodaj meni 1h zemlje za10000e da ti placam kroz nekoliko godina a,nemoj da prodajes arapinu za 15 000e odmah !Onda ce se videti ko je patriota.
 
OK Pujol, vidim da nisi tako mislio, nema ljutnje.

Pročitaj moje komentare na prethodnoj stranici.

Čudi me kako većina ovdje za situaciju sa zemljištem krivi Arape. Jel kriv onaj koji nešto kupi jeftino ili je kriv onaj ko je to jeftino prodao?Arapi tu zemlju nisu oteli oružjem, vlast im je dala ispod svake cijene. Jasno je ko je u toj situaciji kriv.Ista situacija je bila i sa domaćim tajkunima. Svi se deru kako su oni krivi za sve a niko ne vidi državu koja im je dozvolila da pale i žare po njoj. Misliš da bi tajkuni mogli da rade ovo što su radili, rade i radiće, da im to ne dozvoljava država?

@Cveja

Shvatam šta hoćeš da kažeš i u tome ima mnogo istine.
 
Moje je misljenje ovako.Sto se PKB a tice,PKB je u velikim dugovima ne verujem da bi niko od nas mogao da ih izvadi.Evo neka konkretna pitanja pa neka odgovori neko ko ima volje.
Ko od nas postenih poljoprivrednika sto se ovde prepucavamo ima novcana sredstva da odjednom zakupi zemlju od 1000h po 250e za godinu dana?
Ko od nas moze da zakupi PKB ove farme i da plati odjednom zaostale plate radnicima?
Ko od nas moze da ocisti postojece kanale za navodnjavanje i eventualno da iskopa nove?
.Nemojte me pogresno shvatiti nisam ni ja za prodavanje drzavne,NASE zemlje ali mnogi od vas slozice se samnom da kad bi dali nekom nasem coveku na koriscenje da bi on to doveo do...Nema u nasoj zemlji niko sa tolikim kapitalom niti taj koji ima kapial nece da ulaze u poljoprivredu niti bi uradio ovo sve sto sam postavio pitanja.Mi posteni sto imamo par hektara se prepucavamo bez veze!Nikad kilogram nije bio iste tezine za svakog.Retko ko je od nasih tajkuna kupio propalo preduzece i vratio ga na pravi put,nazalost isto je je i za poljoprivredne kombinate.
Kolko sam ja razumeo iz medija zemlja se ne prodaje vec se daje u zakup na 30g(drzavna)a,od privatnika hoce da otkupljuju.Pa ajmo sad ovako odite vi kod svog coveka u selo i recite E,prodaj meni 1h zemlje za10000e da ti placam kroz nekoliko godina a,nemoj da prodajes arapinu za 15 000e odmah !Onda ce se videti ko je patriota.

Nisi u pravu uopste . Pkb neduguje nijednu platu ,ni penzijsko ni socijalno . Ima nesto duga za struju . Svo seme,djubrivo ,gorivo itd zadnje dve godine je placeno za kes a ostala dugovanja su smanjena na 4 miliona evra .Sto ce se vratiti ove godine i 2013 bi trebao da zavrsi sa debelim plusom .

Za farmu pod zakup mozda bi uspeo neko da se dogovori za neke manje pare njima nije u interesu da im zvrji farma prazna i da placaju cuvare da je cuvaju .

Visoka je ovo politika ali svaki normalan covek zakljucuje da ovo nije smelo da se desi i da situacija nije nigde kao sto vam iznose i seviraju u javnosti . Ti mislis ako ti kazu da je neki poduhvat sto oni zapocinju najbolji na svetu a potom se ispostavi da je sasvim suprotno od toga .(mislim na most na adi)
 
Čudi me kako većina ovdje za situaciju sa zemljištem krivi Arape. Jel kriv onaj koji nešto kupi jeftino ili je kriv onaj ko je to jeftino prodao?Arapi tu zemlju nisu oteli oružjem, vlast im je dala ispod svake cijene. Jasno je ko je u toj situaciji kriv.

Pa ne znam baš... Ne znamo mi pozadinu toga. Možda je njemu to tako budzašta ponuđeno, a možda i Arapin ucenjuje. Tražili su nešto od njega, a on rekao može, ali pod sledećim uslovima... Lako je očajnika ucenjivati.
 
I kod nas ode Agrobacka,Karadjordjevo,Gajdobra svu zemlju ce pokupovati.... nece ovo na dobro izaci pa sto niko nama nije nista ponudio mogli smo se udruziti pa kupiti i mi tu zemlju svako po malo
 
I posebno je najgore sto su svih 8 kombinata strpali u isti kos .A ogromna je razlika izmedju nas i npr Dragan Markovic gazdinstva ili ovih drugih navedenih .
 
PKB Zasto radnici do sad nisu otkupili PKB?Posto recimo nijedan nas tajkun nema toliko novca zasto onda nije deonicarsko preduzece.
 
10-12 hiljada evra po hektaru je realna prosečna cena na večito u Vojvodini ali ne i na lokacijama o kojima je reč. U tim katastarskim opštinama o kojima je reč je tolika cena za jedno katastarsko jutro.
 
Zato sto ova prica ima debelu pozadinu i ovo je takva namestaljka da je to strasno . 2010 nam je ponudjeno da udjemo u grad Beograd radi lakseg plasmana proizvoda,radi stabilizacije situacije itd zato sto je donesen zakon da nijedna firma nemoze da posluje sa gubitkom ,i tako smo postali firma u restruktuiranju samofinansirajuca pod komandom grada Beograda i sta su oni uradili prepisali su svu zemlju automatski na grad Beograd to sto je bilo u nasem vlasnistvu i sve akcije automatski nama nije ostalo nista . A za uzvrat nismo dobili ama bas nista Beograd nijje ulozio nista u PKB samo je u datom trenutku sprecio da odemo pod stecaj nista vise .Sva mehanizacija koja je nabavljena kupljena je od nasih para ,plate neprimamo iz budzeta nego od nasih para ,sav repromaterijal kupujemo za kes od nasih para itd znaci ovo je planirano odavno .I kad smo ulazili u vlasnistvo grada Beograda bilo je obecano do 2015 da se necemo prodati i da ce se prodati samo u kompletu .
 
Zakup je vrlo diskutabilan, 250e na tolike godine, a vidi se da cena zakupa skace svake godine. Inace mislim da se ljudi ne bune sto je Arap kupio sve ovo, nego sto i njima nije ponudjeno pod tim uslovima, Raspisati tender, licitaciju, ko da vise, nek mu je sa srecom. Ovako je sve obesmisljeno.

I druga stvar, zaista je moglo stojati da u ugovoru da se za obradu te zemlje mora koristiti nasa mehanizacija, i iskljucivo nas repromaterijal. bio bi to dobar podstrek privredi.
 
Znamo mi da bi opet oni dobili na licitaciji ali bi cena zakupa dostigla 1000 evra po ha pa nek izvole i obavezna klauzula za repromaterijal i mehanizaciju pa neka izvole .I nase firme da izvode kopanje kanala i postavljanje zalivnih sistema ,i iskljucivo nase transportne kompanije da vrse prevoz robe itd pametan bi covek naso tu visestruku korist a ne ovako . Mi smo prodati po bagateli znaci da se neponavljam sta je sve uracunato u tu cenu strasno .
 
Ko zna, mozda bi se bar desetak ljudi udruzili u svakom selu i kupili neku parcelu preko banke zajednicki. Dati ljudima jednake sanse za napredak.
 
Ne bih meni bilo toliko krivo da su arapinu ponudili (samo u zakup) zemlju po srbiji gde su pretezno staračka domaćinstva gde nema ko da obrađuje zemlju da se i taj deo srbije unapredi
 
Ali to je ukupan dug celokupnog pkb a znas ti koliko tu imas imanja . Neznam tacnu informaciju nesto je vraceno nesto nije ,mislim da je ovu cifru spomenuo Rajko Mandic na sastanku .
 
Nazad
Vrh