Vesti i obaveštenja

Ako poljoprivrednici izašta treba da se pobune to je da ne izgube zemlju , jer poslije možemo samo da čvrkamo po forumima . Imate podršku sa ove strane , odavno me nije ništa tolko iznerviralo kao kad sam čuo da kreteni tolko zemlje prodaju strancu , a odradiše to nabrzinu kao da su znali da bi se narod bunio.
 
zico78 ne osudjem sve,jer cak dosta ljudi iz federacije dolazi kod mene na slavu i u goste,kucni prijatelji jos od pre rata...i mi idemo kod njih,ali nazalost vecina je ovih drugih...sto je po meni stvarno lose...
 
Klasični primjer našeg mentaliteta...nek komšiji crkne krava...a kad dodju Arapi pa pokupe državnu zemlju i ovdje u RS i FBiH koju bezbroj ljudi koristi i zbog koje su nabavili mašine i zadužili se do vrata u kredite, pa kad ih Arapi pošalju kući ili ih, ako budu imali sreće (čitaj vezu) zaposle kao vozače, biće kuku-lele majko...
 
Au brt neverujem u tu cenu su uracunali i objekte i opremu .Koje su to maloumne budale znate li vi koliki su nasi krugovi i na kojim su lokacijama i koliko hektara samo oni imaju ,koliko kosta crpna stanica ,zalivni sistemi ,stocarstva kakva su takva su ali poljoprivrednici bi dali vise nego ovi,boze dali te ima ja stvarno gubim veru u tebe .Ako te ima pomozi nam !!!

Gde treba da se okupite posaljite mi na pp .mora se pazljivo razmotriti sve .
 
zombie666 i zico78 ja muku mucim i sa ovim ovde glavonjama sto su pokupili zadruznu zemlju samo za sebe bez licitacija,bez icega pa ja nemogu da dobijem ni 1h zadruzne zemlje zbog njih....tj jednog coveka koji je uzeo hiljade hektara samo za sebe na 99 god...jos mi fale arapi.ima da se vrate odakle su dosli....pametni su oni seljaci iz Dubice,ove nase iz RS,naterali svi traktore u zadruznu njivu i aj radi ako mozes..
 
I ako dodje do prodaje i ako se potpisu i ugovori moramo ih bojkotovati na parcelama ,izaci sa mehanizacijom i na parcele nedozvoliti pripremu i setvu ,nema nam druge ljudi ovo je izdaja naroda . Nedaj ti boze da je ovo u komunizmu nekom palo na pamet .
 
tako je i kod mene sve sto valja uzeli su kod mene je prosle god dijelita zemlja u zakup ja sam konkuriso bili su neki kriterijumi za dobijanje zemlje i neki dan dosli da provjere dali imam to sve sto sam naveo traze pasose od tova koji sam prodo pa pitaju sto sam prodo zasto nisam ceko da prodje komisija itd a za ove velike lopove nije bilo kriterijuma samo potpis i imas zemlju
 
zico78 kod nas nije bilo ni licitacije,covek pokupio sve sebi,a mi radimo coskove...ali puci ce i nama pa cemo jednostavno uci u te njive i poceti da oremo kukuruz od metar....a zato ja i proizvodnju zasnivam i racunam samo na zemlji 1-1 koja je moja..sto uzimam u zakup ne racunam kad kupujem masine ili ostalo...to zacas izleti iz ruke,a masina sa kojom onda nemas sta da radis stoji i propada.
 
Ja godinama pokušavam da zakupim pola hektara da posijem pšenicu al nema šanse...sve se razdijeli podobnim gazdama iz sela, obične bez licitacije ili datum licitacije znaju samo 2-3 lika...

Svugdje je isto s*anje. Problem je kada se ta državna zemlja proda - u tom slučaju to je tudje vlasništvo i, u principu, ne smiješ ometati vlasnika da radi na njoj jer možeš da snosiš krivične posledice.

Po mom mišljenju, za ovo što se radi u Srbiji nisu uopšte krivi Arapi. Njima treba zemlja da bi proizvodili hranu jer je kod sebe ne mogu proizvoditi, dakle njihovi motivi su jasni i opravdani. Pravi krivac je samo i jedino vlast koja dijeli zemlju kao da je njihova djedovina. Jasno je da Arapi imaju jako, jako mnogo novca i jasno je da su vlasti mogle, da su htjeli, dogovoriti mnogo bolje uslove kao npr. da se obavežu na zapošljavanje domaćih radnika, korištenje domaćih proizvoda (npr. sistemi za navodnjavanje...), korištenje domaćih hibrida i slično. Mislim da se od Arapa moglo "izvući" mnogo više i da je od ovog posla cijela država trebala da ima korist a ne samo par njih na vrhu.

Opet kažem - ne treba ovdje kriviti kupca. Kriv je prodavac.
 
I ja takodje mislim vec ako je bas moralo da se proda ali ne toliko mogli su samo 10 000 ha prodati i ni pedalj vise i osoliti cenu da izvuku pare ko za ovih 25 000 i da obezbede dosta ljudi sa poslom da zahtevaju da sagrade neku farmu ,neku preradu itd ,pola mehanizacije nase da kupe (nije neka ali moze se raditi sa njom) ,sa hibride pogotovo itd itd potpuno se slazem sa tobom Zombie_666
 
Nazad
Vrh