Vesti i obaveštenja

posle ratna tranzicija...setite se samo nemacke ili drugih zemalja koliko im je trebalo da se oprave i srede posle rata..nazalost zivotni vek jednog coveka nije dovoljan za to....nas problem je sto sve gledamo do sutra,a ne secamo se dal je sad bolje nego 90ih ili oni stariji dal je sad bolje nego pod komunizmom...ipak nazalost rat su iskoristili losi ljudi da dodju tu gde jesu medju njima i politicari..trebace vremena da se sve to sredi..

Nemacka nije bas dobar primer. Malo nakon rata su nasi iz Juge (pobednica) isli kod porazenih za koru hleba. Oni su posle sravnjivanja njihove drzave krenuli napred, a mi gde idemo od 1990? Kod nas jos nije doslo sravnjivanje, tek ce da dodje. Zao mi je sto ovo moram da izgovorim, al krivo mi je sto nisam otisao preko da radim, sve kao bice bolje i ovde. Sad bi voleo da bar nasa deca zive u nekoj sredjenoj drzavi i da nam se unuci ne radjaju kao duznici........
 
Nemacka nije bas dobar primer. Malo nakon rata su nasi iz Juge (pobednica) isli kod porazenih za koru hleba. Oni su posle sravnjivanja njihove drzave krenuli napred, a mi gde idemo od 1990? Kod nas jos nije doslo sravnjenje tek ce da dodje. Zao mi je sto ovo moram da izgovorim, al krivo mi je sto nisam otisao preko da radim, sve kao bice bolje i ovde. Sad bi voleo da bar nasa deca zive u nekoj sredjenoj drzavi i da nam se unuci ne radjaju kao duznici........

techa mozda i nije nemacka primer,ljudi imaju strasan mentalitet,samo rad i organizacija,nema kukanja i zalenja..bio sam svugde pomalo,hvala Bogu moji su mi to omogucili,mogu reci samo da nije toliko crno kod nas koliko nas narod ima naviku da kuka i zanoveta...mesto da prvo srede kod svoje kuce pa tek onda dalje da raspravljaju...ja sam mlad mogu da odem preko kad god pozelim,imam mogucnost da dobijem b vizu ch,ali necu,iako zivim u drzavi koja je manje sredjena nego Srbija...ali volim moje selo,zemlju,Republiku Srpsku i Srbiju...dok imam snage tu sam..ionako cemo svi dole 2 metra ispod,kad tad..
 
uze mi rijec nedjo nigdje nema kao kod nas ljepseg zivota samo da bandu pohapsimo bili bi jaci od bilo koje drzave evropske imamo potencijal naj bolju poljoprivredu IMALI jaku industriju dok nam nisu drugi srusili a mi smo to gledali skrsteni ruku kao i sada
 
zico78 ja sam OPTIMISTA,doci ce sve na svoje,bice cistke i kod nas,ko je krao u zatvor..kod nas u Bn je malo i krenulo,ako si bio skoro video si kako je sve lepse,samo jos fabrike da se pokrenu...treba i mi da se pokrenemo...ja licno msm uskoro otici da se uclanim u udruzenje poljoprivrednika,racunam jaci smo kad nas ima vise....
 
nebi da uvredim clanove iz srbije ali mi smo dosta odmakli o njih zadnjih godina nesto se i radi kod nas u posavini ,semberi ali kod njih to nekako sporo
 
zico78 radi se i tamo ali samo u Novom Sadu i Beogradu,za to im je kriva vlast koja se svaki manadat zameni uloge i opet zezaju posten narod...ali doci ce i tome kraj,mora se krenuti gore a ne dole...treba samo da rade na tome i da veruju u to..i nemci i ameri i svicarci prvenstveno imaju toliko uspeha zato sto vole svoju zemlju i naciju...ako nesto ne volis kako da radis da to valja i da uspe...nama je bilo teze,jer ko nije video da na svakoj kuci ima 500 rupa od metaka,da na svaki 1 km ima minsko polje ne zna kako je...trebalo je krenuti od toga...kako je bilo sad je dobro..nadam se da ce biti i bolje..
 
da li ja imam pojma ili ne to nije tvoja stvar,kao prvo,kao drugo,po tebi Italijani nemaju plodne zemlje,pa ti izgleda nisi mrdnuo dalje od Srbije...
a bas bih voleo da vidim da natovare 25000 h zemlje na spediter i da voze u Abu dabi...idi covece,sta lupas....

Italijani imaju ali izgleda da im nije dosta, a ovi uvezani nemaju ni toliko. Ja mislim da je svakome jasno ko ovde lupa kao maksim po diviziji. Zemlja koja se tovari na špediter se meri kubicima, a ne hektarima(čak ni za to ne znaš pravilno da napišeš skraćenicu).
 
spediter sam naveo kao sarkazam na Vas post o tome kako je lako odneti zemlju negde.a ako ste toliko pametni da preracunate koliko ima kubika na 25 000 hektra zemlje,svaka cast.da bi izbegli dalju diskusiju i raspravu o ovome,ja necu obracati paznju na Vase postove,jer imamo razlicita misljenja a to je svacije pravo...tako da sve najbolje..:ppozdrav:
 
Danas cujem na faxu od jednog profana aj sto je on za ovog arapa i misli da treba da kupi,nego da je brat od seika zavrsio ovde fakultet u NS-u i da je ovde i ozenjen,pa ovde i zivi,a normalno ima i nase drzavljanstvo i da hoce lako bi kupio koliko god hoce zemljista,te je po njemu ovo strateski i mudar potez.

Mudro ili ne, ja bih izbegao svako petljanje sa strancima osim - "Ja tebi robu, ti meni novac" i obrnuto. Treba sve te strance oterati u **greška. Ništa oni nama do sada dobro nisu doneli pa neće ni od sada.

Ausländer raus!

- - - - - - - - - -

spediter sam naveo kao sarkazam na Vas post o tome kako je lako odneti zemlju negde.a ako ste toliko pametni da preracunate koliko ima kubika na 25 000 hektra zemlje,svaka cast.da bi izbegli dalju diskusiju i raspravu o ovome,ja necu obracati paznju na Vase postove,jer imamo razlicita misljenja a to je svacije pravo...tako da sve najbolje..:ppozdrav:

Na ovo ne mogu da ne odgovorim. Ko kaže da će Arapin da odnese oranični sloj sa svih 25000 ha u Emirate? Ja samo tvrdim da nije neizvodljivo ni da je odnese. Pouzdano znam od ljudi iz železnice da su Italijani nosili rumunsku zemlju vagonima za Italiju.

Zašto Vi kolega u opšte tako aktivno učestvujete u ovoj diskusiji u vezi ove petljancije sa Arapinom kada se to vas direktno ne tiče? To je unutrašnje pitanje Srbije i ako mi rešimo da isteramo traktore na ulice da protestvujemo ili da prskamo Arapinove njive totalom(to su pojedinci i jedan drugom radili) nećete Vi doći preko granice(koliko god mi tu granicu ignorisali, u različitim državama) ni da nam pomognete niti da nas u tome sprečite.

- - - - - - - - - -


A kad sam ja srao još za vreme barikada 2011. na kojima sam učestvovao i 2012. na kojima nisam učestvovao da zabrana prodaje zemlje strancima treba da bude uslov broj jedan, pa tek onda subvencije i druge picaboce onda ste se svi smejali kako je Krlemrle ćaknut i kad vam je onaj dripac ponudio 14000 rsd/ha ripili ste na to kao svinja na mastan džak zaboravivši sve druge uslove i šta sad?
Gde vam je tada pamet bila, veliki "profesionalni" paori i naše velike vođe? Imali ste tog proleća 2011. godine masovnost, odlučnost i slogu kao nikad, zašto to niste iskoristili za dugoročni interes nego za usrane subvencije da zadovoljite neke svoje trenutne sebične interese? Tada ste vi tako oportunistički vukli nepromišljene poteze kratkoročnog efekta kakve danas vuče ova bagra koja trenutno vlada ovom državom i čije oportunističke poteze vi sada osuđujete.
Ako bude gužve ovoga puta ću se pridružiti, a verujem i mnogi siromašni ili kako vi to volite da kažete "hobi" poljoprivrednici jer je došao zajednički neprijatelj koga sam najavljivao onomad dok ste me ismevali.
Hannibal ante portas!
 
Poslednja izmena:
Ali to je ukupan dug celokupnog pkb a znas ti koliko tu imas imanja . Neznam tacnu informaciju nesto je vraceno nesto nije ,mislim da je ovu cifru spomenuo Rajko Mandic na sastanku .
Ma to je nista, ja mislio dug samo od 7.jula.
Dug PKB je veci, jer imaju dosta drzavi da plate.
 
Ejjjj pa i ja ću sa njima da se družim.Stižu čamuge i kod mene.Jedna od kupljenih firmi je i iz Neuzine.
Atila javi se da čujemo tvoje viđenje.Pored tvoje kuće će se nastaniti.
 
Ljudi samo da ih ne nazivamo javno pogrdnim imenima,da nas slucajno neki borci za kojekakva prava ne tuze ovako kolektivno pa smo onda ugasili.
 
A kad sam ja srao još za vreme barikada 2011. na kojima sam učestvovao i 2012. na kojima nisam učestvovao da zabrana prodaje zemlje strancima treba da bude uslov broj jedan, pa tek onda subvencije i druge picaboce onda ste se svi smejali kako je Krlemrle ćaknut i kad vam je onaj dripac ponudio 14000 rsd/ha ripili ste na to kao svinja na mastan džak zaboravivši sve druge uslove i šta sad?
Gde vam je tada pamet bila, veliki "profesionalni" paori i naše velike vođe? Imali ste tog proleća 2011. godine masovnost, odlučnost i slogu kao nikad, zašto to niste iskoristili za dugoročni interes nego za usrane subvencije da zadovoljite neke svoje trenutne sebične interese? Tada ste vi tako oportunistički vukli nepromišljene poteze kratkoročnog efekta kakve danas vuče ova bagra koja trenutno vlada ovom državom i čije oportunističke poteze vi sada osuđujete.
Ako bude gužve ovoga puta ću se pridružiti, a verujem i mnogi siromašni ili kako vi to volite da kažete "hobi" poljoprivrednici jer je došao zajednički neprijatelj koga sam najavljivao onomad dok ste me ismevali.

komšo,ja sam o tome pisao pa sam optužen za kuknjavu.Kratkoročni interes pojedinaca je zakopao ostatak poljoprivredne populacoje a naročito mladost poljoprivrede koja pokušava da stane na noge.To je ta mečka o kojoj sam pričao.Na žalost baš istih koji nisu razmišljali o budućnosti,kod njigh će prvo da zaigra i dobro da se izvalja: treba vratiti kredite za novu mehanizaciju a prihodi više neće biti kao pre i nema više "snalaženja"
 
.Zašto Vi kolega u opšte tako aktivno učestvujete u ovoj diskusiji u vezi ove petljancije sa Arapinom kada se to vas direktno ne tiče? To je unutrašnje pitanje Srbije i ako mi rešimo da isteramo traktore na ulice da protestvujemo ili da prskamo Arapinove njive totalom(to su pojedinci i jedan drugom radili) nećete Vi doći preko granice(koliko god mi tu granicu ignorisali, u različitim državama) ni da nam pomognete niti da nas u tome sprečite.d


Krlemrle dali mi Arapi naftu da ih branim....Boze sacuvaj,ti stvarno ne znas da stanes....ti mislis da ja nemam rodbine u Sremu na koje direktno utice ovo,da je meni lako gledati nesto ovakvo da se desava u drzavi koju volim isto kao moju..a zasto ti mislis da ja ne bih pomogao nekome iako ne zivim u Srbiji,zasto ti mislis da meni nije krivo kad vidim sta se radi posto sam i ja seljak i delimo istu muku....a NECETE uspeti nista uraditi zbog takvih kao sto ste VI,jer ne mozeti biti slozni sa ni sa kim...jer samo pametujete i pisete neke gluposti mesto da stavite prst na celo i razmislite sta je prava stvar...
i da da Vas pitam nesto,posto je vama svaki stranac los,sta bi vi da imate firmu i odete u Austriju da razvijete biznis dalje a oni vam kazu Yugo raus........
 
neka ga vode u srbiju tamo ima jos vise neobradjenih cuka pa nek on uzgaja lekovito bilje
piso sam i ranije da ce biti njima najbolje da traze samo percele gde nema bandera da ne smetaju
sramota i od vucica
a da ne zaboravim sigurno ko bude radio kod seika imace sigurno min 800 evrici platu (kako ne)
i eto dusko prijatelju politike koja tuce po nasoj guzici
da ne zaboravim zitko iz b.topole poslo radnike na 60% najveci silos u siroj okolini ako se ne varam
i da kupio ga verano motors

hm..dopada mi se ovo TAMO U SRBIJU..
ovo neki nov zemljopis..

- - - - - - - - - -

Sta se desava sa asocijacijama poljoprivrednika jel se neko oglasio

nema asocijacije poljoprivrednika..
treba napraviti jednu asocijaciju jaku..a ne da svaki atar ima svoju
to cini poljoprivrednike razjedinjenim nema sloge svaka asocijacija se bori za svoje sitne interese ne vide sumu od drveta i bistre sitnu politiku..
nema napretka seljaka dok se ne svori jedinstvena asocijacija koja ce diktirati cene u svemu..
 
Mogu da razumem da je drzava u finansijskoj buli i da bi isplatili nadolazece potrebe morali su jedan deo zemlje (oranica) da otudje. Ali ne mogu da shvatim sta ce biti dalje. Posto smo u hronicnoj besparici pitam se: Kako se zove sledeci arapin i koji deo zemlje ce biti onda na redu i dokle tako? Zasto nisu rekli: To je samo ovaj put da bismo imali sa cime da isplatimo to i to, inace odosmo u bankrot. Bojim se da cim ovo potrose sledeci komadi zemlje su na redu. Kada neko domacinstvo (drzava) upadne u nevolje zemlja je poslednje sto se prodaje, ili smo stvarno u nekoj gadnoj finansijskoj buli pa je jedino to izlaz. A ako je i tako onda se lepo izadje pred narod i to se saopsti.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh