Vesti i obaveštenja

I ako dodje do prodaje i ako se potpisu i ugovori moramo ih bojkotovati na parcelama ,izaci sa mehanizacijom i na parcele nedozvoliti pripremu i setvu ,nema nam druge ljudi ovo je izdaja naroda . Nedaj ti boze da je ovo u komunizmu nekom palo na pamet .
a onda je bilo uredu kad su oduzimali paorima i svabama i ostalima zemlju pa delili kolonistima kojima nije ni trebala?sad je kapitalizam i borba za sebe a mi mnogi je trenutno gubimo
 
Nije bilo ni tad u redu ,ali niko nije smeo ni da pomisli da strancu proda zemlju.
 
Goran IHC znaju kako je samo oni kojima su zemlju uzeli i nikad nisu vratili...ili kao sto moj deda kaze,dodju kuci i traze vunu a ja u zivotu ovce nisam imao..ako ne das zaplene ostale stvari...
 
I ja takodje mislim vec ako je bas moralo da se proda ali ne toliko mogli su samo 10 000 ha prodati i ni pedalj vise i osoliti cenu da izvuku pare ko za ovih 25 000 i da obezbede dosta ljudi sa poslom da zahtevaju da sagrade neku farmu ,neku preradu itd ,pola mehanizacije nase da kupe (nije neka ali moze se raditi sa njom) ,sa hibride pogotovo itd itd potpuno se slazem sa tobom Zombie_666

Bas tako. Arapi kupuju isključivo hranu i proizvode koji zadovoljavaju Halal standarde. Srbija bi mogla da im proda sve što proizvede, kako na toj prodatoj zemlji tako i na ostatku državne i na privatnoj, samo kada bi bilo preradjeno po tim standardima - to je činjenica koju su političari trebali da iskoriste kada u Arapi pokazali interes za zemlju. Srbija ima veoma kvalitetno zamljište, ima vodu i nije zagadjena. Zašto se nisu cjenkali? Kada prodajes nesto, jasno je da ćeš se truditi da izvučeš bilo koju marku/dinar/euro više - još je jasnije da je to lako kada imaš kvalitetnu robu (zemlju) i ovako zagrijanog kupca. Kao što kaže PKB, zamislite samo da su se obavezali na korištenje domaćih hibirda. Zamislite samo koje su to količine sjemena koje trebau da se posije na desetine hiljada hektara!! Srbija ima izvanredne proizvidjače sjemena, ima vodu, ima proizvodnju vještačkih djubriva (tu se i BiH mogla uklopiti da političari imaju malo volje i ideja)...


Šta su vlasti uradile da iskoriste tu šansu?

Ništa.
 
ma znaju oni sta je srbija zato se nisu cenkali takvu zemlju nema niko u regijonu da ulozis malte ne nista a rodi
 
Sad trenutno jos nije kasno ,samo treba neko da im napuni glavu sa time . Sad se detalji ugovora sastavljaju do 31 marta do kad bi najkasnije trebao biti potpisan .
 
PKB ti si sad naj vise upucen oko detalja prikupi par ljudi oko sebe da te podrze i povedi narod
 
Pa pokrenuta je inicijativa od strane udruzenja poljoprivrednika PAOR mi cemo se rado prikljuciti u tu akciju samo da nam kazu vreme i mesto ,ja se nadam da cemo uspeti koliko toliko da se slozimo .

PKB -OVA ZEMLJA JE KUPOVANA od strane nasih dedova sto su radili u kombinatu ,odvajali su od plata za kupovinu zemljista ,cak su od svojih plata sagradili i svinjogojstvo koje je odavno prodato,pa silos koji je takodje prodat itd . Znaci prodaju licno nasu dedovinu -SRAMOTA ,velika bruka i sramota nesto tako uciniti .
 
Šta se čeka.....
Pun je ku... našim seljacima da vise po raskrsnicama i putevima.Kreneš da se odbraniš od lopova i manipulatora ,a povedu te gori ili isti kao oni.Skineš jedne a uzdigneš druge koji su gladniji,žedniji.....usilniji.Sad treba da oteramo tog Bin Ladena i ko onda da uzme tu zemlju???Ti i ja ...ahaaaa malo sutra.
 
ja prosto nemam reci za ovo sto je uradila vlast,umesto da daju zemlju mladim ljudima koji hoce da rade i stvaraju u ovoj zemlji i hraniti svoju decu i porodice .oni su zemlju dali ovima u carsafima, a mi ce mo samo da gledamo kako zito i kukuruz ide brodovima tamo daleko.kao da smo necija kolonija.mi smo ovde vec poceli da se organizujemo,vazno je da se svi slozimo i udruzimo.jer jedino mi imamo prava na tu zemlu.a da pitamo presednika dal je i njegova zemlja na prodju arapima,sta ce mu njegovi unuci ce i ovako ziveti u bg. ?
 
Krivo mi je sto se nase bogatstvo i potencijal ovako olako krcmi svejedno dal' arapima , miskovicima, kosticima,matijevicima ili bilo kome drugom.
Al ne mogu da ne reagujem na PKB-ov post o dedovskoj "kupovini" kombinata.
Velika vecina tih kombinata nije kupljena vec oteta prethodnim vlasnicima i vecina dedova i oceva koji su tu radili prosto ih je bolelo d..e sta ce biti sa njima kad oni odu u penziju.
Vazno je bilo raspodeljivanje 13-tih i 14-tih plata od uspesne sezone te godine , topli obroci i usluzno oranje firminom mehanizacijom.A sledeca proizvodna godina opet u kredit.
Nije se domacinski poslovalo i zato je i doslo do ove slave.
Dedovi koji su mislili na buducnost svojih unuka nisu isli u seljcke radne zadruge i kombinate vec su kucili svoju kucu.
I na kraju oteto-prokleto , nece se ni arapi usreciti sa ovim sto su uradili dok se vec jednom kod nas ne rascisti sta je cije.
 
Pa pokrenuta je inicijativa od strane udruzenja poljoprivrednika PAOR mi cemo se rado prikljuciti u tu akciju samo da nam kazu vreme i mesto ,ja se nadam da cemo uspeti koliko toliko da se slozimo .

PKB -OVA ZEMLJA JE KUPOVANA od strane nasih dedova sto su radili u kombinatu ,odvajali su od plata za kupovinu zemljista ,cak su od svojih plata sagradili i svinjogojstvo koje je odavno prodato,pa silos koji je takodje prodat itd . Znaci prodaju licno nasu dedovinu -SRAMOTA ,velika bruka i sramota nesto tako uciniti .
taj problem se javlja od kad je pocela privatizacija ali niko se nije bunio za druge kad im se to desavalo tako da sumnjam da ce te nesto postici
 
Predugovorom je predviđeno i zaključivanje ugovora Ministarstva odbrane Srbije i nove kompanije o poslovno-tehničkoj saradnji, čime će nova kompanija dobiti pravo da 30 godina koristi 3.664 hektara poljoprivrednog zemljišta koje trenutno koristi Vojna ustanova Morović - pogon Karađorđevo.
Mi se borili ove jeseni da oteramo tajkune i najzad povratimo zemlju opstini da mi gradjani opstine radimo, a oni sad prodaju tu zemlju nekom siptaru...,jebo nas onaj odgore sto nas ikad i stvorio!!!!
 
Krivo mi je sto se nase bogatstvo i potencijal ovako olako krcmi svejedno dal' arapima , miskovicima, kosticima,matijevicima ili bilo kome drugom.
Al ne mogu da ne reagujem na PKB-ov post o dedovskoj "kupovini" kombinata.
Velika vecina tih kombinata nije kupljena vec oteta prethodnim vlasnicima i vecina dedova i oceva koji su tu radili prosto ih je bolelo d..e sta ce biti sa njima kad oni odu u penziju.
Vazno je bilo raspodeljivanje 13-tih i 14-tih plata od uspesne sezone te godine , topli obroci i usluzno oranje firminom mehanizacijom.A sledeca proizvodna godina opet u kredit.
Nije se domacinski poslovalo i zato je i doslo do ove slave.
Dedovi koji su mislili na buducnost svojih unuka nisu isli u seljcke radne zadruge i kombinate vec su kucili svoju kucu.
I na kraju oteto-prokleto , nece se ni arapi usreciti sa ovim sto su uradili dok se vec jednom kod nas ne rascisti sta je cije.

Sta lupas ti dali si svestan sta pricas ??? Nemas veze sa vezom i lupetas tako napamet !!!
 
alo covece dozovi se pameti i da kupi,zemlja je tu te tu,nemoze je odneti odatle

Pa ti čoveče pojma nemaš. Šta kažeš, ne može je odneti? Ko te je to naučio da zemlja ne može da se odnese?
Italijami su pokupovali neku zemljušinu po Rumuniji pa skidali oranični sloj i tovarili na vagone pa odnosili za Italiju. Oni koji na svojoj teritoriji plodne zemlje nemaju, ne pitaju koliko košta da je donesu.
 
Nazad
Vrh