Vesti i obaveštenja

понашање свих капиталиста је исто то да се не заваравамо
Pa, to ti kazem! Nije bitno kako se ko zove. Kapital nema nacionalnost... Sve je to isto.
Ako bilo ko od nas (a i ja medju njima) treba da bude ogorcen sto se ovo desava, treba da bude svestan da je to praksa u Srbiji vec 13 godina. Imanja su prodata u bescenje. Svako od tih privatizovanih imanja je bilo motor kraja u kome se nalazi. Imalo je masinsku radionicu, kovacku, elektro, kuvare, pa momke na praksi, cistili su po selima sneg, ulagali u infrastrukturu. A sad imaju 10 traktorista, i 2 portira. Nemoj da se zavaravas da iko ima koristi od tih imanja osim gazde... Nista gori gazda nece da bude taj Arapin od ovih nasih. A to sto kazes za oduzimanje, nije to uopste problem... Je l' Cavez nacionalizovao sve inostrane naftne kompanije, pa nikom nista. Cek prvo da vidimo koliko lako ce da ide oduzimanje imovine Misku!
 
Naravno da je bolje da daju (prodaju ) šeiku nego domaćim kriminalcima , ali nisu valjda svi poljoprivrednici kriminalci. najveća je greška što je neko nekad sa stručnog nivoa provukao frazu da je štetno usitnjavanje posjeda , što apsolutno ne mora biti tačno , a s druge strane kako uopšte misli ući u EU sa neriješenim imovinskim odnosima tj sa "državnom zemljom " .
 
Neznam sta vise reci ,sve je receno .Ozbiljno sam mislio da su ovi barem za nijansu drugaciji bio sam ogoreb i kad su zastavu prodali,sve druge kojekakve firme i secerane pa ponistavali naodno privatizacije itd ali ovi su cini mi se gori!
 
Pa poenta je u tome da su oni izabrani od naroda tako da mogu donositi odluke u ime narods. O ovakvim stvarima se trebalo razmisljati mnogo ranije.
Smatram da je poenta u tome da postoji, još uvek, ustav Srbije u kojem je zabranjeno strancima da kupuju Srpsku zemlju, ali su Vučić i Dinkić iznad tog zakona. Bijemo se u prsa, Kosovo je Srbija, a sa druge strane rasprodajemo strancima Srpsku zemlju
 
Ljudi 500 familija po 50 ha zivi od toga preko 2000 ljudi kada bi se to posteno podelilo i naravno sve ostaje u nasoj zemlji.Plus placao bi se i veci zakup.Sa danasnjom mehanizacijom ovaj ce to sve uraditi sa nekoliko desetina ljudi koji ce raditi za minimalac.Treba svi da izadjemo na ulice i da jednom budemo slozni.
 
Kolega sale.d imamo mi nas agrobanat slika opsteg stanja Srbije,od 950 radnika sta je ostalo koliko ha je podeljeno,koliko je ha dato u zakup,koliko ha je kupio nas arapin to je uramljena slika gosp Dinkica jer on je zaduzen za propast srpske ekonomije.
 
Sve sto se proizvede na toj zemlji ide u stranu drzavu u drzavi ne ostaje nista kako god da se radi kod nas opet je bilo za izvoz tako ce i jednog dana da prodaju i kompletan grad kad sva preduzeca isprodaju treba jednom stati na kraj tome .
mi smo takav narod ne mislimo dalje od sutra i kad bi neko drugi nam sredijo probleme svaka se vlast moze promijenit narod je stavijo vlast on je moze i zamijenit
 
taj dinkic je raspikuca kakvog nema on je ponistio prodaju Zobnatice iz zobnatice za 20mil evri kao ovo ono drugi krug 2 mil kao sve cisto a sad po novinama pisu da ce uleteti u preduzece na kontrolu
drugo meni nije jasno jel abudabi kupuje zemlju ili dobija pod arendu van svake konkurencije o cemu se tu radi molim vas objasnite mi meni tu jasno nista nije i koja su to 9 preduzeca o kojima se radi
 
Ovako zemlju koja je u vlasnistvu kombinata i zadruga kupuje na vecito cena je 12 000 evra po ha a drzavnu i opstinsku (isti djavo) zemlju uzima pod zakup mislim da bese za pocetak na 25 godina po 250 evra po ha ali sve je to dok se nepromeni zakon i kupice on to sve .U sustini kupice mozda nekih 7-8000 ha a ostatak uzima u zakup.
 
taj dinkic je raspikuca kakvog nema on je ponistio prodaju Zobnatice iz zobnatice za 20mil evri kao ovo ono drugi krug 2 mil kao sve cisto a sad po novinama pisu da ce uleteti u preduzece na kontrolu
drugo meni nije jasno jel abudabi kupuje zemlju ili dobija pod arendu van svake konkurencije o cemu se tu radi molim vas objasnite mi meni tu jasno nista nije i koja su to 9 preduzeca o kojima se radi
jedan deo zemlje kupuje po ceni od 10,000 eura po Ha a drugi deo uzima u zakup po ceni od 250eura za ha Ja sam zemlju nedavno kupio 9,500 eura za jutro a zakup placam po 300 eura jutro
 
nijedan normalan covjek nebi to uradijo da proda zemlju nekom strancu ustvari to je nasa djedovina to se nije smjelo dogodit
 
Kao dace akcije svim radnicima i penzionerima u tim firmama misle da neko pada na to a vrednost ce biti 30-40 evra po akciji ,Legija da izadje na jedan produzen vikend nista drugo !!
 
Da ,receno je da nemoze mi smo u nasoj firmi znali za to jos kad su ovi isli prvi put tamo i dolazila delegacija arapa ,mi prali krugove sve sredjivali i kazu nam dolazi kupac ,bila i televizija itd .Mi se skupili zvali svae i svasta bili svugde i Djilas nam je rekao da je to zavrsena stvar da se netrudimo uzalud i on je pokuso ali to je vec bilo gotovo .E sad nece on da nam objasnjava sta kako ,ali eto covek nam je odma rekao kaze to je gotovo.
 
ako je pkb prvi koja su jos 8 preduzeca na tenter za obrezane
шеик и његова компанија „Ал Дахра” ће постати већински власник војвођанских предузећа „Јадран” у Новој Гајдобри, „Млади борац„ у Сонти, „7. јули” код Панчева, „Омољица”, „Долово”, „Војводина” у Старчеву, као и предузећа „Драган Марковић” у Обреновцу. Србија продаје земљу тих комбината, која се води као друштвено власништво, што је само по себи дискутабилна имовинска категорија. Та предузећа имају у просеку по 500 хектара земље, коју наша држава шеику планира да прода по 10.000 евра, а припада им и 16.500 хиљада хектара државног земљишта, а то ћемо му дати у закуп по 250 евра.
 
Nazad
Vrh